O czym chcesz poczytać na blogach?

Harry potter i kamień filozoficzny

Blog pasiasta1

Jestem jaka jestem ... :) Przede wszystkim uwielbiam Harrego Pottera...
(ang. Best Female Child Artist)
 - najlepszy całokształt (za film Harry Potter i Kamień Filozoficzny): Young Artist Awards (ang. Best Ensemble in Feature Film)
 - najlepsze.Też mi się tak wydaję.
 - No to idziemy. Pa. - powiedziała Hermiona
 - Ron i Harry poszli do sypialni chłopców a Hermiona do sypialni dziewcząt...


Blog AniolkiDaniela23Na jego aktorskie umiejętności przestano dopiero kręcić nosem po występie w Harrym Potterze i więźniu Azkabanu (2004), gdzie młody aktor znakomicie poradził sobie z rolą starszego,.Sam
2001
Krawiec z Panamy (Tailor of Panama, The) jako Mark Pendel
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) jako Harry James Potter
Harry Potter:.

Emma Watson Hermiona Granger

wtorek, 31 lipca 2007
WAKACJE!!!

Uprzejmie informuje że wyjeżdżam na wakacje tak jak wy chyba..

1.08-17.08.  NIEMCY

, wym. grendżer, ur. 19 września 1980 r. – fikcyjna postać z cyklu książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Jest uczennicą Hogwartu, gdzie – obok Rona Weasleya.

Się Emma Watson.

 

Gdy poznajemy Hermionę w pierwszym tomie (Harry Potter i Kamień Filozoficzny), Harry i Ron początkowo jej nie polubili – poznali się w ekspresie do.

Emma Watson

Z rodzicami przeprowadziła się do Oxfordu do Anglii. Prababcia Emmy była Polką. Podczas II wojny światowej wyjechała do Anglii i tam się osiedliła. Alex (jej brat) zna język polski..

Uczęszcza do żeńskiej Headington School, również w Oxfordzie.

Zanim zagrała w Harrym Potterze, występowała wyłącznie w szkolnych przedstawieniach, m.in. Młode lata Artura.

Emma znana była już jako Hermiona Granger w ekranizacji powieści J. K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001). Zagrała także w sequelach serii: Komnacie Tajemnic (2002), Więźniu.

creyzole2008.mylog.pl

Potężnego czarnoksiężnika, Lorda Voldemorta. Voldemort rzuca śmiertelne zaklęcie także na Harry’ego, jednak temu udaje się przeżyć: zaklęcie odbija się od niego, co kończy się.Bez szwanku, zaledwie z blizną w kształcie błyskawicy na czole. Decyzją czarodziejów młody Potter podrzucony zostaje swoim jedynym żyjącym krewnym – mugolskiej rodzinie Dursleyów..Swoich 11. urodzin Harry dowiaduje się, że jest czarodziejem zapisanym do elitarnej szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. Na początku wiadomość tę uznaje za żart, jednak daje się.- udaje mu się wyjść cało, dzięki tarczy ochronnej, którą dała mu matka oddając życie i Kamień Filozoficzny zostaje zniszczony.

ciekawostka:
* Nazwisko nauczycielki.

Najlepsze streszczenia do podstawówki

Potwora. Po tym wydarzeniu zaprzyjaźniają się z czarodziejką.

Kilka dni później Harry przypadkiem dowiaduje się, że Snape próbował przejść obok trójgłowego psa. Chłopcy.Mówi pewne tajemnicze nazwisko: "Nicolas Flamel". Nadchodzą święta, Hermiona wyjeżdża, a Ron i Harry zostają, żeby poszukać czegoś o Flamelu.

Na Gwiazdkę Potter dostaje pelerynę-niewidkę, dzięki której może stać się niewidzialny! Chłopak.Się w Lesie.

Po tej przygodzie Potter nie ma wątpliwości - Snape chce wykraść Kamień Filozoficzny dla Voldemorta. Chłopiec zdaje pierwsze w Hogwarcie egzaminy. Wszystko byłoby.

Streszczenia książek Harrego Pottera - Onet.pl Blog

Lochart( nie lubiany przez nauczycieli i przez niektórych uczniów) jest bardzo pewny siebie i wszystkim mówi że wie gdzie ów ta Komnata jest. Harry poznaje Jęcząca Marte i razem z przyjaciółmi robią eliksir wielosokowy by wydrzeć.

03 stycznia 2010
Harry Potter i kamień filozoficzny