O czym chcesz poczytać na blogach?

Harper lee

Łzy smoka - Fotografia - bloog.pl

środa, 11 marca 2009 21:14

Harper Lee -"Zabić drozda"
"Grzechem jest zabic drozda(...)Drozdy nie robia nam nic złego ,tworza jedynie muzyke ,ktora cieszy nasze uszy.Nie wyjadają nam plonów z ogrodu.nie gniazdują w zebranej kukurydzy.Nie robią absolutnie nic poza jedną rzeczą :śpiewają nam z głębi serca.I dlatego zabic drozda to grzech ".
Książka Harpera Lee otrzymala w 1961 roku Nagrode Pulitzera ,a w 1962 roku na jej podstawie powstał film z Gregorym Peckiem .
Zabić drozda to opowiedziana oczami dziecka historia malego misteczka w Alabamie lat trzydziestych XXwieku .Adwokat broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie białej dziewczyny .Sprawa od poczatku bez szans urasta do rangi symbolu .Z perspektywy.

sztuka.blog

Ludzi..krzywe odbicie w witrynie twego ducha..są twoje,jak życie to wszystko dzieje się na prawde.." W wyjątkowych okolicznościach..miedzy innymi dlatego uwielbiam ten sklad..
lubie zagadkowosc i prezenty(specjalne pozdrowienia dla kolegi Prezenta ;])..
nie lubie plastyki..ale lubie rysowac..
ile jest melka w melku..hyhy..
uwielbiam ksiazke "Zabić drozda" Harper Lee...
co chcialabym uslyszec od osoby ktora mnie pokocha..z innymi moge robic wszystko..tylko z toba moge robic nic..to tez chcialabym powiedziec osobie ktora pokocham na prawde..
lubie wyrazac siebie piszac..
aa i uwielbiam Snoopiego

skomentuj (1)

wiosna..świat się zieleni..wiosna

Me and my books

Autor: Ania

Kolejne, bardzo ciekawe, literackie wyzwanie organizowane przez Padmę. Tym razem poznawać będziemy Amerykańskie Południe. Minimum 3 lektury, czas do końca marca. Więcej szczegółów tutaj: http://amerykanskiepoludnie.blox.pl/

Moja wstępna lista wygląda tak:

  • ‘Zabić drozda’ – Harper Lee
  • ‘Sprzysiężenie osłów’ – John Kennedy Toole
  • ‘Smażone zielone pomidory’ – Fannie Flag

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
A wszystkich serdecznie zachęcam do udziału, będzie ciekawie.

bocianica.blog.pl

– Uwielbiam. Jej zapachy, kolory, powrót do Krakowa, jesienne, dzikie niebo, babie lato, łazęgę po lesie z psem, ZAPACH spadłych liści TOPOLI. Ja po prostu nie cierpię tego, co przychodzi potem. Zimy nie lubię. I tego, że dni są wtedy takie krótkie.

Ale, ale. Co to ja chciałam…?

Aha – King Bruce Lee Karate Mistrz! :Pskomentuj (0)

2009-09-11 19:53:56

Bywa.

Zaczne z grubej rury - delikatni niech sobie odpuszczą:
No tom dojebała. Patrzę w lustro i nie jestem w stanie się przyzwyczaić. Efekt sam w sobie jest dobry, choć nie wiem czy w MOIM przypadku taki jaki chciałam by był.
Szału ni ma.Równa się masakra. I zamiast iść dziś na piwo to siedzę w domu z powodu unieruchomionej łazienki. (Ups, chyba pójdę spać brudna. Albo wyciągnę balijkę, wiecie o czym mówię, prawda? - i wychluptam się starym sposobem babć.)
Remont. W związku z czym zarzuciałam "Noce i dnie" gdzieś w połowie 2-go tomu "Miłość" i oglądam namiętnie Harper's Island. Wciąga.
Albo raczej wciągało. - bo przez przypadek przeczytałam kto jest zabójcą, szlag by to.

I dręczy mnie jedno pytanie - a co jeśli przy okazji zmiany barwy zmieniłam sobie też usposobienie i od jutra prócz dobrego humoru polubię też cukierkowy róż?!
Ech, to wtedy proszę mnie siłą zaciągnąć do fryzjera, albo iść i.