O czym chcesz poczytać na blogach?

Harlem

blog.protestanci.org | Protestancko. O tym, czym żyje świat.

Jeden z najbardziej znanych chórów gospelowych na świecie – odwiedził Polskę. Pierwsza trasa koncertowa Harlem Gospel po Polsce odbyła się w  roku 2006 (wówczas muzycy z Harlemu występowali w towarzystwie zespołu Sistars oraz Mieczysława Szcześniaka). Tym razem chór koncertował samodzielnie, występując w trzech miastach: w Krakowie, Toruniu i Warszawie (zobacz relację wideo z koncertu w Toruniu).

Harlem Gospel Choir to amerykański chór gospel, założony przez Allena Baileya w 1986 roku, w dniu urodzin pastora Martina Luthera Kinga. Pieśni Harlem Gospel niosą poselstwo Ewangelii o zbawieniu w Jezusie Chrystusie a także przesłanie pastora Kinga:  “jednoczmy ludzi i obdarowujmy ich”.  Co roku grupa najbardziej utalentowanych członków chóru wyrusza w trasę koncertową. Repertuar grupy obejmuje zarówno tradycyjne hymny (np. Amazing Grace), dobrze znane w kościołach kościołach protestanckich na całym świecie (także w Polsce), jak również współczesne utwory oraz własne kompozycje.

Zespół składa się z 65 osób w wielu od 17 do 70 lat i należy do najbardziej cenionych chórów gospel na świecie. W nagrodę za dokonania na rzecz kultury i.

dudla

Co za piękny dzień. Byłby piękniejszy, gdybym nie zgubiła rękawiczek rowerowych gdzieś w Powsinie. Ale co tam. I tak już brzydkie były, kupię sobie zaraz nowe. I pojechałyśmy z Agą K. na rowerami do Obór na lody. Obory to taka wieś za Konstancinem-Jeziorną. Tak, nigdzie bliżej nie było lodów .
Więc teraz jadę sobie kupić rękawiczki, a wieczorem idę na bauns z Shent. No i tak sobie zaczęłam majówkę. Jutro pouczę się hiszpańskiego i historii Hiszpanii. No i to właściwie tyle.
A, bym zapomniała, wczoraj wpadł Harlem, i poszliśmy do łóżka, ale wcześniej zadzwoniliśmy po sąsiadkę, która przyszła z dobermanem. Niestety skończyła się bita śmietana. Więc dlatego Harlem musiał spać na kanapie, bo bez bitej śmietany to już nie to samo.
Dobrze, a od dziś zaczynam nowe życie, wiecie jedno z tych w których się zdrowo odżywiam, wcześnie wstaje, jestem odpowiedzialna i rozsądna. I żadnych wiecej dobermanów!

song: Angie Stone – Pissed Off

IZUNIA's blog

Mnie i o mnie a nie odwrotnie...

Muszę też zmienić tło na blogu, ale to innym razem. Już tęsknię do poprzedniej tonacji - tak jak w moim pokoju, pomarańczowej.

Aj, zaczynam chrzanić więc kończę. Baj!
skomentuj (2)
2004-08-23 15:59:02 >>

Dziennikarka...


Oznaki mojej działalności dziennikarskiej stają się wreszcie widoczne:P Najpierw ukazały się artykuły w gazetach: kolejno w Tygodniku Oleckim (wywiad Nagual + felietonik o Leszczyńskim) i w Głosie Olecka (wywiad Harlem). Teraz można juz oglądać zdjęcia mojego autorstwa na stronie Harlemu z ich koncertu w Olecku. To link na ich stronę: www.harlem.pl Już niedługo, mam nadzieję, będzie można oglądać zdjęcia mojego autorstwa na stronie Bakshishu, która aktualnie jest w budowie. Podam link na tę stronę jak będzie ona ukończona.
Niestety już za parenaście dni wrzesień i ukochana szkółka znowu podetnie mi skrzydełka w rozwijaniu się dziennikarsko hehee:D I w dupie mam tłumaczenie, że przecież pisze do szkolnej gazety! O!
skomentuj (0)coś nieostro?

Za to jedna z moich ulubionych:

Tagi: Ewelina Kobryn Wisła Can-Pack
15:34, dule , BASKET
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 października 2010
Okafor w Poznaniu

Przez gapiostwo, zmęczenie i późną godzinę udało mi się przegapić cenne zdjęcie Patricka Okafora. Absolutna prapremiera.

Tagi: Patrick Okafor PBG Basket
21:14, dule , BASKET
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 października 2010
Harlem Globetrotters

Zacznijmy i skończmy na tym, że byli. I tyle:)

Tagi: Harlem Globetrotters
15:41, dule.

escapingwinter.blog

Wyjątkowościa. Wydrzeć jej jakąś tajemnicę dotyczącą nas samych. A możę się skrzywi, a możę zrobię na niej jakieś wyjątkowe wrażęnie. Właśnie dlatego niektórzy przychodzili tam na długi egodziny, czasami siedzieli cały dzień. Wcielali się w rolę antagonistów, sami stawali się rekwizytami, męczyli Artystkę , chcąć wydusić z niej jakieś poddaństwo. były i incydenty z wariatami, ktoś powiedział i po mieści eposzło, żę Marina się popłakała...
 A tymczasem w centralnym parku podczas memorial day, klasa robotnicza w wolny poniedziałek grilluje i świętuje. Memorial day różni się na harlemie od normalnej niedzieli tym, że w niedzielę mieszkańcy harlemu, ci co pracują - pracują. A w memorial day prawie caly naród ma wolne. Ci co nie pracują też nie pracują. Ja dochodziłam parkiem od Metropolitam, które jest przy osiemdziesiątej którejś ulicy, w górę miasta ( park kończy się przy 110, tam gdzie mieszkam, czyli szłam jakieś dwadzieścia pięć- trzydzieści ulic), mogłam zaobserwować jak twarze stopniowo ciemnieją. Kiedy doszłam do naszego jeziora, usłyszałam zgiełk jak kieidy dochodzi się powoli do wesołego miasteczka, lub do plaży w środku dnia. Krzyczące dzieciaki, odgłosy bębnów,.