O czym chcesz poczytać na blogach?

Harcerze

.

Bólu, cierpienia i samotności, więc staram się być dla otaczających mnie ludzi miła i dobra, nie zostawiać ich w potrzebie itd. Znów powrót do teorii i o nieistnieniu altruizmu i o tym, ze światem rządzi egoizm na różnych poziomach świadomości, która już została przytoczona powyżej.
ZA BRATA UWAŻA KAŻDEGO INNEGO HARCERZA. Druga część tego punktu jest jakoś tam dla mnie trudna, boje się ludzi i mam problem w nawiązywaniu kontaktów i już nie mówiąc o budowaniu jakiś sensownych relacji. Dlatego uznanie z brata każdego z mnóstwa harcerzy przewijających się gdzieś tam przez moje życie, jest bardzo trudne. Choć doceniam fakt, że jeśli ktoś jest harcerzem, tak jak ja, to prawdopodobnie ma dość zbliżony system wartości (oparty zresztą ni mniej ni wijącej jak na tymże właśnie prawie) i podobne przeżycia, co znacznie ułatwia nawiązanie kontaktu, a potem już się zwykle jakoś samo toczy… choć niewątpliwie kluczem do wszystkiego jest czas i jakaś szczerość kontaktów.

5. HARCERZ POSTĘPUJE PO RYCERSKU. Cóż, ten punkt moim zdaniem jest po prostu przestrzały, bo o ile nie widzę problemu w opowiedzeniu harcerzom o Zawiszy i jego prawdomówności, o tyle rycerskość to nie tylko kodeks, ze zbiorem norm, nakazów i zakazów, ale też, a może przede wszystkim pewna tradycja i wzorce postępowań,.

Nocne oświecenia w łazience nad ranem

Raz po angielsku. Potem nastapiła wymiana kulturowa róznych piosenek i pląsów /nauczyliśmy ich "Małego Zuszka", "Bravo bawisimo" i "Krokodylka" a oni nas "Capot":]:]:]/. Ja im dałam naklejki, a ona zadzwoniła po swojego kolege, tez instruktora, który nam przywiózł ulotki o Płuaście /czyli ukraińskich skautach/. Szkoda tylko, ze wszystko jest napisane cyrylicą...Potem pare pamiatkowych zdjęć /własnie, czy pisałam, że oni tez sa imienia Orląt Lwowskich :]???/ i poszlismy na miejsce zbiórki, gdzie doszła reszta naszej grupy ze Zwiechem na czele. potem razem poszlismy na kpiec. Kazdy mniej wiecej wie, jak biegnie typowa droga, na szczyt typowego kopca- dookoła niego. A harcerze, na Krzysia, biegną na wprost po górkę:P. Ja byłam po nieprzespanej nocy, całym dniu łażenia i biegania w upale i jak w tym amym upale zaczełam się szybko wspinać, to dostałam takiej zadyszki, że oddychac nie szło, normalnie nie mogłam złapć oddechu! W głowie mi sie kręciło, byłam strasznie blada, ale...nie dałam się:]. Szłam dalej na przód, żeby pokonac swoje właśne slabości i granice wytrzymałości przesunąć jes\zcze dlaej :):):). Potem wróciliśmy. To tez było na faze, bo byliśmy spóźnieni i jeszcze weszliśmy nie do tego trnwaju:P:P:P. Spóźnilismy się i za kare, reszta Lotnej nas styrała w sówj orginalny sposób:]:]:]. Potem jeszcze.

23 Dużyna Starszoharcerska Wataha - Onet.pl Blog

Za 1zł :). Następnie był obiad a po nim warsztaty. Potem mieliśmy chwilę czasu dla siebie, pośpiewaliśmy na karaoke, zjedliśmy kolację i rozpoczęło się świeczkowisko. Było ono wzruszające, poświęcone Wandzie Rutkiewicz. Staramy się o to żeby nasza drużyna nosiła jej imię. Tutaj dziękujemy dhn. Ani i Magdzie za przygotowanie. Potem poszliśmy spać. Niestety o 3.00 w nocy czekała nas pobudka. Powodem tego była gra terenowa. :) Jej tematem była wojna Polaków z Niemcami. Było naprawdę fajnie pomimo srogich osób stojących na punktach. :P. Potem poszliśmy spać i rano wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie i ruczyliśmy do kościoła. Całą mszę prowadzili harcerze z naszej drużyny. Dziękujmy dhn. Marcie za przygotowanie mszy. Na koniec pożegnaliśmy wszystkie drużyny i rozeszliśmy się do domów :(. Mamy nadzieję, że biwak był udany i podobał się każdemu. Zapraszamy w następnym roku. A może wcześniej??? :P

Dziękujemy wszystkim harcerzom za pomoc w przygotowaniu biwaku. :D

Zdjęcia już niedługo znajdą się w galerii z lewej strony :P
Czuwaj!!
Ania i Maciek ;]


WATAHA (18:58)

Who I am

Bo jestem i nikogo nie obchodzi mój byt.
Że nie mam przyjaciół. Bo nawet ona woli rozmawiać z nimi. Smutne.


skomentuj (7)
2007-03-24 18:59:18 >> ZHP kontra młodzież

Wszystko, co nasze, Polsce oddamy!
W niej tylko życie - więc idziem żyć!
Świty się bielą - otwórzmy bramy!
Rozkaz wydany - wstań, w słońce idź!

Ramię pręż, słabość krusz
Ducha tęż, Ojczyźnie miłej służ
Na jej zew, w bój czy w trud
Pójdzie rad harcerzy polskich ród
Harcerzy polskich ród


Dla większości młodych ludzi harcerstwo to przeżytek i kompletna nuda. A harcerze są aniołkami, którzy zawsze wszystko robią jak należy. I niektórzy wychodzą z założenia, że należenie do ZHP to ‘obciach’.
Mówcie sobie, co chcecie, ale chciałabym to sprostować.

1. Harcerz sumiennie spełnia swoje obowiązki wynikające z Przyrzeczenia Harcerskiego.
2. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy.
3. Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim.
4. Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.
5. Harcerz postępuje po rycersku.
6. Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać.
7. Harcerz jest karny i posłuszny rodzicom oraz wszystkim.