O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hannibal

Historia - Onet.pl Blog


14 sierpnia 2010
Hannibal
Hannibal

Hannibal, Hannibal Barkas, Barca (247 p.n.e. - zmarł 183 p.n.e.) - syn Hamilkara Barkasa, dowódca wojsk antycznej Kartaginy.

Dowództwo objął w 221 p.n.e., po śmierci Hazdrubala, który zginął w zamachu. Poszerzał kartagińskie posiadłości w Hiszpanii. Zajął m.in. sprzymierzone z Rzymem miasto Sagunto 219 p.n.e. W ten sposób rozpoczęła się druga wojna punicka. Hannibal wyruszył z Hiszpanii z 40-tysięczną armią przez

Blog xelfer

Najmniejszych problemów ze zrozumieniem jej (chyba, że ktoś zagłębia się w 3 sens powieści, ale to zagadnienie to zupełnie inna historia).

Z czystym sumieniem - 6!!!

Komentarzy: 0 "Hannibal" 2008-02-01

Najgroźniejszy socjopata, kanibal, jeden z dziesięciu najbardziej poszukiwanych ludzi na Ziemi, to właśnie Hannibal Lecter. Teraz cieszy się wolnością i może robić wszystko na co ma ochotę. A ma ochotę zostać kustoszem muzeum we Florencji, które to stanowisko jest oczywiście zajęte. Nietrudno się domyślić co z tym fantem zrobił doktor.

Kontynuacja „Milczenia owiec”, jednak tym razem to Hannibal Lecter jest poszukiwany. Na jego trop wpada florencki policjant Roberto Pazzi . Jednak nie tylko policja szuka Lecter'a. Mason Verger chce się zemścić na doktorze. Mason jest jedyną żywą ofiarą Hannibala, ale nie uszedł bez szwanku. Wyznacza nagrodę za żywego Lecter'a. Pazzi skuszony nagrodą postanawia schwytać.

MDK – blog

Działać bardziej mobilizująco niż wspomnienie zwycięskiej bitwy? Wspominam więc  dziś jedną z wielkich i zwycięskich bitew Hannibala z Rzymianami.   

Armia Hannibala stoczyła tę bitwę w prowadzonej   z Rzymianami II wojnie punickiej.Bitwa miała miejsce wkrótce  po niezwykłym wyczynie , jakim było przejście armii Hannibala przez Alpy ( to w tym marszu uczestniczyły słonie , z których większość nie zniosła zresztą trudów przemarszu przez góry). 

Pojawienie się genialnego kartagińskiego wodza u podnóża Alp wywołało w Rzymie panikę –  to wtedy Cyceron wzniósł okrzyk, który echem rozbrzmiewa w wielu sytuacjach po dziś dzień : „ Hannibal ante portas!” ( Hannibal u wrót!) . Słowa Hannibala , świadectwo wielkiej determinacji i odwagi, wypowiedziane po drugiej stronie Alp, przed wielkim trawersem ; „Albo znajdziemy drogę, albo ją sami wytyczymy” , rzadziej są przywoływane, jeśli w ogóle. 

Kartagina była wielkim zagrożeniem dla rosnącej potęgi Rzymu ,a seria  niezwykłych zwycięstw Hannibala – pod Trebią właśnie , pół roku później  nad Jeziorem Trazymeńskim  i pod Kannami uczyniła sytuację republiki rozpaczliwą. Do wojny z Hannibalem rzucono wszystkie siły republiki , i jak pisali historycy starożytni , była to wojna „wielkiego narodu z wielką.

tak było ... i tak jest - bloog.pl

I egiptologii na praktyki do piwnicy?


Tak! Wszyscy po trochę zasługujemy na zemstę, a Bet słusznie zauważa, że musi być  jakaś kara wymierzona przez faraonów!
Szkoda tylko, że spadła na tak niewinną i wrażliwą, jak Bet, turystkę...

''Cóż, może sobie na to zasłużyliśmy???''


- takim zapytaniem Bet kończy swoją relację z podróży do Egiptu.

Ja odczytuję to jako wielkie wołanie do świata

i przyłączam się do chóru bijących na alarm!
komentarze (36) | dodaj komentarz

...plaża Hannibala. Port El Kantaoui.

wtorek,

Potter dla ubogich - niskobudżetowa parodia - Onet.pl Blog

W każdym razie przywitajmy nową szkolną pielęgniarkę, pana doktora Gregory'ego House'a. 
Drzwi wejściowe poczęły otwierać się z upiornym skrzypieniem, salę ogarnął mrok. W oddali zawył wilk; odpowiedziało mu mroczne meczenie samotnej kozy. Napięcie wzrastało niemiłosiernie z każdą setną częścią sekundy. Natężenie wzrastało wraz z nim. Opór malał, zbliżając się do zera, a pole elektryczne zgłupiało, słysząc podobne herezje.
Niektórzy nie wytrzymali; Glizdogona pokopał wściekły prąd i biedak spłonął żywcem, lecz nikt się tym specjalnie nie przejął.
– Będzie pieczyste na jutrzejsze śniadanie – podsumował spokojnie Hannibal, jak zwykle zachowujący kamienne oblicze i zimną krew.
Gdy wrota uchyliły się na tyle, by można było przez nie przejść, Bella dostrzegła stojącą w nich postać. Był to mężczyzna. Chyba. Na oko czterdziestoletni, ale na ucho już nie. Brązowowłosy, chudy, niewysoki, nieogolony, podpierający się laską. W wypłowiałej marynarce i koszuli o barwie jasnej czerni. Zanim wkuśtykał do Wielkiej Sali, łyknął kilka tabletek.
Chwilę później rozległ się przeraźliwy pisk dobiegający z gardeł większości uczniów obojga płci.
To znaczy, nie żeby większość uczniów posiadała dwie płcie. Płci. Czy jak to się tam mówi. Po prostu piszczały i.

Hannibal lecter

moja cena magii


2004-05-08 18:56:09 skomentuj (0)


***
Moje uzależnienie od bilarda zatacza coraz szersze kręgi.
Jakos mnie to nie martwi.
=0))))
2004-05-08 19:01:18 skomentuj (0)
Motaba Lecter
Ile razy patrze na mojego pieska w tym nowym kagańcu tyle razy staje mi przed oczami Hannibal w masce
;0))))))
2004-05-08 19:05:09 skomentuj (0)
***
Nowe osoby,nowe wrażenia.
A potem stare,dobre H2O i bilardzik.
Coraz lepsze efekty.
A może ręka mistrza..?
;0))))))))))
2004-05-09.

Nieregularnik

Popularnością cieszy się seria filmów “Piła”.
Podejrzewam, że w “mózgu” z serii Twoich zdjęć chodziło raczej o koncepcję, o zastanowienie się niż o wywołanie szoku u oglądających, ale jakoś nie potrafię pozbyć się skojarzeń z “Hannibalem” z 2001 r., w którym w komicznej (dla mnie) scenie Dr. Lecter otwiera czaszkę żywego człowieka i zjada po kawałku jego mózg.”

  • agucha mówi: