O czym chcesz poczytać na blogach?

Hanna krall

Między Bugiem a prawdą - Onet.pl Blog

Nosem. Dzisiejszy program z autorem “Sąsiadów” i “Strachu” w roli głównej przekonał mnie, że przyszedł czas, żeby się z tą literaturą/piśmiennictwem zmierzyć. Nie uroniłam ani jednego słowa – ani razu nie wyszłam po herbatę. Tak naprawdę to był mój pierwszy raz z J.T. Grossem na żywo. “Nie myślmy o sobie za dobrze” – te słowa Hanny Krall dawno temu wypowiedziane, czy napisane w kontekście Holokaustu, cały czas noszę w tyle głowy. Krall chciała tym samym powiedzieć, że człowiek zdolny jest do wielu podłych rzeczy, nawet jeśli mu się wydaje, że jest inaczej. Gross też próbował przekonywać dziś w rozmowie, że jego książki nie służą zohydzaniu Polaków, tylko pokazaniu mechanizmów, jakie rządzą.

Angels of Fate

16 wersów (!!)

Więc załamałam się na początku, wiedząc, że nie rozgryzę Kochanowskiego w 15 minut. Na szczęście przypisy dolne tłumaczyły prawie każdą metaforę, więc było o wiele łatwiej.

Potem zaczęłam się szykować z pytania. Były dwa pytania i trzeba było wybrać jedno i odpowiedzieć. Ja miałam pytania z Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall i Pasażerki. Pierwsze omawialiśmy, drugie już nie. Dlatego nie miałam za bardzo wyboru i zabrałam się za pytanie dotyczące książki Krall - 'Jakie jest znaczenie tytułu' (albo jakoś tak).

Po dwudziestupięciu minutach w śmierdzącym pokoju przyszła pani Mowat, nasza IB coordinator. Zaprowadziła mnie do pokoju, w którym miałam być nagrywana. Znajdowali.

:: Blog Kasiaczka-Misiaczka ::

Sprawiali wrażenie;) I wogole szkola fajna, tylko łatwo sie mozna zgubic, dobrze, ze mielismy "przewodnika" - chlopak, ktory sie tam uczy nas oprowadzał. Fajniee, ja chce do konopy!! Jeszcze w przyszlym tygodniu sa dni otwarte w Koperniq, moze tez pojde,a moj kochany braciszek moglby mnie oprowadzic;)) No, no jak dzis duzo o szkole - mam nadzieje mojej przyszłej :) Pozdrawiam GoRaCo!! Buziaki:*
2003-03-09 17:06:47
skomentuj(8)
Życiu? Dlaczego Ziemia nosi takich ludzi? Ogarnia mnie strach.. strach przed dniem jutrzejszym.. Znalazłam pewien cytat, czy prawdziwy? odpowiedzi nie zna chyba nikt..
"Ludzie może nie są źli, tylko się bardzo boją.."
Hanna Krall

2003-03-20 16:32:06
skomentuj(3)
*Wiosna*Wiosna*Wiosna..

watch out!

wracamy

Polowanie na wielbłąda.


Jest cudnie. Po prostu cudnie.
I niech tak pozostanie.
Dobrze...?
Człowiek jest silny. Potrafi wiele znieść. Świat jest okropny, okrutny i bezlitosny. A człowiek mimo to jakoś się trzyma. Ostatnio wzięło mnie na czytanie książek o Żydach, Hanny Krall i Haliny Birenbaum. Straszne. Przygnębiające. Nieludzkie. Paradoksalnie właśnie takie książki uświadamiają mi, że jest cudnie. Ale płakać się chce, mimo wszystko.
CZY KTOŚ JESZCZE NIE ROZUMIE, DLACZEGO NIE LUBIMY NIEMCÓW?!?
Nie jestem rasistką. Nie wytykam Niemców palcami. Nawet piszę ‘Niemcy’ z wielkiej litery. Staram się nie myśleć o nich.