O czym chcesz poczytać na blogach?

Hamas

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Ujawniona 26 sierpnia notatka CIA mówi o amerykańskich Żydach jako eksporterach terroryzmu. Potem doszła wiadomość z 30 sierpnia od sefardyjskiego rabina Ovadia Josepha, który ponaglał by palestyński przywódca Mahmoud Abbas „zniknął z powierzchni ziemi”, oraz by „Bóg spuścił (na Palestyńczyków) plagę”.

Żadna z tych wiadomości nie zasłużyła na uwagę ze strony głównych amerykańskich mediów. Ale ich uwagę zarezerwowano na 31 sierpnia, kiedy na Zachodniim Brzegu zastrzelono czterech Izraelczyków.

Najbardziej fatalny atak w ciągu czterech lat – za który obwinia się Hamas – miał miejsce kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem Netanjahu z przywódcami Hamasu i sekretarzem stanu Hillary Clinton.

Szczególny czas tego ataku ożywił pamięć o licznych w odpowiedniej chwili zorganizowanych „incydentów” za rządów premiera Ariela Szarona. Nikt nie odważy się zasugerować, że Tel Awiw może być źródłem tego najnowszego incydentu. Ale przypomnijmy tylko kilka takich wydarzeń:

12.04.2002 – w momencie kiedy sekretarz stanu Colin Powell był na spotkaniu z Arielem Szaronem, w Izraelu zamachowiec samobójca zabił 8 osób i zranił 22

10.05.2002.

PODRÓŻOHOLICZKA

Się różnie, często sami się zaskakują swoją postawą nie do końca przewidywalną.  Może mały Achmed, który usłyszał, że rozdawana jest żywność, poinformował tylko swoją rodzinę, bo pomyślał, że jak powie sąsiadom to już nie wystarczy dla wszystkich…

 Niektórzy mówią ,,A tam Palestyńczycy sami są sobie winni. Wybrali Hamas na swojego przedstawiciela w demokratycznych wyborach w 2007 roku, co dla świata było tak zaskakujące, iż wielu do tej pory nie chce tego faktu przyjąć do wiadomości.

To prawda wybrano Hamas. Ale znów trzeba by się postawić w sytuacji tych ludzi, by choć starać się zrozumieć co nimi kierowało. Ludzie żyjący w warunkach ciągłej niepewności i niebezpieczeństwa często chwytają się ostatniej deski ratunku, licząc na zmiany. Niestety w tym przypadku ta deska.

Lu

…zamiar ten nigdy nie miał by szans na powodzenie, gdyby nie istniały islamskie organizacje terrorystyczne, nie powiązane w sposób możliwy do udowodnienia z jakiegokolwiek państwem, a jeśli już, to, jak Talibowie, sami są strukturą “państwową”, co niczego nie zmienia,  z ducha są nomadami i sprawować władzę mogą, gdzie tylko będą ku temu istnieć sprzyjające okoliczności…

…albo Hamas, który stał się rządem wedle procedury demokratycznej, co stworzyło fikuśną sytuację, między innymi, finansowania przez potencjalną ofiarę swojego kata…

- ich współczesna geneza to temat sam w sobie wielce interesujący, pełen niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji -

…ale co ja się czepiam, to w końcu.

rzekot blog


amerykański minister obrony donald rumsfeld nie wyklucza ataku wojskowego przeciw iranowi - podał niemiecki dziennik "handelsblatt".
"wszystkie możliwości - włącznie z wojskowymi - wchodzą w rachubę " - powiedział w wywiadzie rumsfeld. szczególnie krytycznie ocenił on antyizraelskie wypowiedzi prezydenta iranu mahmuda ahmadineżada. "każdy rząd, który twierdzi, że izrael nie ma prawa do istnienia, wysyła sygnał dotyczący swego możliwego postępowania w przyszłości" - powiedział. rumsfeld nazwał iran "głównym poplecznikiem organizacji terrorystycznych w rodzaju hezbollahu czy hamasu".

przypomnę tylko, że owe organizacje terrorystyczne w rodzaju hezbollahu czy hamasu wybierane są, o ile mi wiadomo nie mniej demokratycznie niż np. na białorusi..., a na pewno bardziej niż w chinach...
rzekot 2006-02-06 00:37:11
skomentuj (0)


igrzyska
słucham wiadomości z turynu i nie wiem, czy komentatorzy mówią jeszcze o naszej, polskiej, czy może już o jamajskiej, zimowej reprezentacji:)
rzekot 2006-02-13 20:11:39
skomentuj (0)
leżenie
leżę sobie na plecach, patrzę w biały sufit i widzę twarze..

grzesznik.blog

W kierunku unormowania sytuacji.
Palestynczycy nie przestana walczyc tak dlugo jak cala ich ziemia bedzie okupowana przez Zydow.
Najwieksza mocarstwem na swiecie jest USA (Chiny dogonia USA wedlug analitykow za ok 90 lat).
Jakie USA jest,kazdy wie.Kto zbroil i zbroi Izrael-kazdy wie.Jaka grupa religijna jest najwieksza w najwyzszych wladzach Stanow Zjednoczonych-kazdy wie.
Dla niewtajemniczonych -Zydzi.
Na swiecie obserwuje sie od kilku lat wzrost antysemityzmu (wedlug badan kraje ktore zajmuja 3 pierwsze miejsca to odpowiednio :Niemcy,Włochy,Polska).
Wybory w Palestynie wygral Hamas.
Kto wie jaki program posiada ta "Partia"?
Nie wiecie?
Podpowiem:
"Karta Hamasu, czyli jego statut i program, jest otwarcie żydożercza, nawołuje do zniszczenia Izraela oraz wytępienia wszystkich Żydów."
Zydzi niczego sie nie nauczyli.
Byli eksterminowani przez Niemcow,zamykani w obozach.Teraz to samo robia z Palestynczykami.
Ich cierpliwosc maleje,ich sila rosnie,ich liczebosc rosnie.
Kiedys ktos powiedzial ze III Wojna Swiatowa rozpocznie sie od konfliktu Zydow z Palestynczykami,z calym Swiatem Arabskim.Czyzby byl jasnowidzem?
"Palestyńskie agencje.

Una sola volta

Robiąc sobie krzywdy i żeby inni przez nas się nie krzywdzili.
I chcemy głośno mówić o tym, czym jest ludzkie cierpienie i z czego wynika.

Tak, mam takie małe marzenie.
Żebyśmy wszyscy żyli radością życia.
Ot tak, zwyczajnie. Od dziś. Od początku tego roku.
Mimo wszystko. Dla siebie wzajemnie.
yano 2009-01-01 - (9)
Bez ściemy
Niestety, Nowy Rok zaczął się po staremu. Rosja zakręca polityczne kurki, a na Bliskim Wschodzie wojna. Hamas oskarża Izrael, Izrael oskarża Hamas, a kasa płynie strumieniami. Na bomby, na czołgi i na bandaże. ONZ jak zwykle bezradna, a UE robi dobrą minę do złej gry. Pomoc humanitarna jedzie ciężarówkami i nadal nic się nie zmienia. W Izraelu niebawem wybory...

Ogłupiają nas nadal. Karabiny, leki i jedzenie pochodzą pewnie z tego samego banku. Zawsze ktoś za to płaci, czyli ktoś na tym zarabia. Każdy nabój kosztuje, tak jak każdy środek znieczulający i worek ryżu. W mediach politycy gadają, gadają i gadają. Dyskutują, kto ma rację, kto zaczął i kto ma większe prawo do.