O czym chcesz poczytać na blogach?

Halifax

Ciekawa Warszawa - Onet.pl Blog

Załadowywane ok. dwunastoma zasobnikami o łącznej wadze ok. 1800 kg. W praktyce jednak ładunek ważył więcej, bo nierzadko załogi na własną rękę upychały w każdy kąt wszystko, co zrzucone nad Warszawą, mogło się przydać Powstańcom-nic więc dziwnego, że na pokład brano dodatkowe pojemniki. Nie można też zapomnieć o dodatkowym paliwie i większej ilości amunicji do broni pokładowej. Tym samym, samolot ważył bardzo wiele. Dlatego też w grę wchodziły takie samoloty jak  Boeing B-17 Flying Fortress (latająca forteca) Consolidated B24 Liberator i Handley Page Halifax. 

         Jednostką, która mogła wykonać to zadanie była 1586 Polska Eskadra Specjalnego Przeznaczenia. Była to jednostka lotnicza, która wspomagała zrzutami m.in. partyzantów w Jugosławii i wykonywała inne zadania specjalne. Nad Warszawę latali też piloci brytyjscy, amerykańscy i południowoafrykańscy.


  

Załoga, objuczona.

"Ale i zakochała się bez pamięci, jako że miłość nie dba o powody." - Onet.pl Blog

Mieszając się z tłumem.
Wystukała numer Charlie.

   Była godzina dziewiąta rano. Stali na stacji benzynowej, Alex poszedł zapłacić za paliwo. Charlie stała oparta o maskę samochodu, Will siedział na siedzeniu od strony pasażera, przysypiając, co chwila bijąc się w policzek odganiając sen. Zadzwoniła komórka. Szatynka szybko odebrała.
-Halo? - zadrżała.
To była Briana!
-Charls, uciekłam, zabili Jake'a, gdzie jesteś, nie wiem co robić, zabiłam...
-Zabili...Jake? - złapała się za usta, na jej twarzy pojawił się grymas i ból.
Zapadła cisza. Obydwie łkały w słuchawkę.
-Jestem na stacji w Halifax. Uciekłam z Will'em, i jego kuzynem.
-Jakim Will'em? Nie ważne. Jak ja mam dojechać?
Charlie popatrzyła na Will'a, który w tym samym momencie podszedł do niej i stanął tak blisko, że przez chwilę się zdekoncentrowała.
-Poczekamy na ciebie, poleć samolotem - popatrzyła wyczekująco na chłopaka, ten skinął głową - zaraz - zaznaczyła, nie mieli czasu.
-Charlie, kocham cię - szepnęła.
-Ja ciebie też, uważaj na siebie i zadzwoń niedługo - bez słowa rozłączyła się i ominęła Will'a, usiadła w samochodzie i wbiła oczy w kierownicę. Łzy płynęły ciurkiem.
Boże, Jake.
-Co się stało? - zapytał.

Vinyll Garden/3-miasto - bloog.pl

Juz 17 września w UK

środa, 08 sierpnia 2007 17:15

MANU CHAO-"LA RADIOLINA" 
Tracklisting

1/ 13 Días
2/ Tristeza Maleza
3/ Politik Kills
4/ Rainin In Paradize (Scheps version)
5/ Besoin de la Lune
6/ El Kitapena
7/ Me Llaman Calle
8/ A Cosa
9/ The Bleedin Clown (Scheps version)
10/ Mundorévès
11/ El Hoyo
12/ La Vida Tómbola
13/ Mala Fama
14/ Panik Panik
15/ Otro Mundo
16/ Piccola Radiolina

BONUS TRACKS

17/ Y Ahora Qué ?
18/ Mama Cuchara
19/ Siberia
20/ Soñe Otro Mundo
21/ Amalucada Vida

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2238833,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

W tym Halifaxie to nawet krowy są jakieś inne...;-)

The Best Damn Blog - bloog.pl

Także, że Avril Lavigne w Malezji jest bardzo popularna i nie powinno pozbawiać się obywateli szansy zobaczenia jej na żywo. Ponadto uważa on, że Islamists powinien rozejrzeć się za siebie i pomyśleć, czy to co robi jest rzeczywiście słuszne. ''Ich małostkowość poglądów z pewnością nie dostanie poparcia od Rządu. Oni zawsze patrzą na świat swoimi kategoriami. Nie widzą innego punktu niż ten ich.''
Management Avril Lavigne został poinformowany o całej sytuacji i poprosił władze Malezji, aby załatwiły tę sprawę jak należy, aby nic nie zagrażało piosenkarce podczas wizyty.

 

Avril-Lavigne.plPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3626367,trackback

The Best (0) | Damn Coment

Halifax,Kanada

czwartek, 14 sierpnia 2008 8:12
10. sierpnia Avril Lavigne zagrała koncert w Halifax, w Kanadzie. Koncert odbył się w Halifax Metro Centre, które może pomieścić w sali.

Info o Ellen Page - Onet.pl Blog

Yo yo yigitio no comment

30 lipca 2008
,,Stopklatka" pisze o Ellen.

Hey!!!Na dzisiaj przygotowałam artykuł o Ellen z portalu www.stopklatka.pl:

Przezywają ją: "malutka Kanadyjka", co nie trudno rozszyfrować patrząc na jej filigranową figurę i zaglądając do jej paszportu. Ellen Page urodziła się 21 lutego1987, w Halifax, które jest niewielkim, odizolowanym od świata miastem. Grać chciała od zawsze. "Aktorstwo jest tym o czym na pewno się nie myśli, gdy się mieszka w Halifax", wspomina w wywiadach miejsce urodzenia, ale zaraz dodaje: "zawsze miałam barwną wyobraźnię. Uczęszczałam w szkole do kółka teatralnego, to doświadczenie wiele mi dało".

Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w telewizyjnym show "Pit Pony" (1997), gdzie zagrała rolę Maggie Maclean. Już na starcie otrzymała nominację do Young Artist and Gemini w kategorii Najlepszy Występ. Po tym sukcesie pojawiły się od razu kolejne propozycje. Page zaczęła coraz więcej czasu spędzać.