O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hajduk

Ślónzoki - kiejś i teroz - Onet.pl Blog

Mechanik - elektryk. W tej wozowni garażowoł swojom podobno jeszcze przedwojennom skodom. Rozu jednego  trafili my balem w to jego auto. Pieronie, co to sie dzioło ...

W tym drugim familoku, na parterze mieszkała Pani Pendzioch, do keryj nosiło sie gardiny do szpanowanio. Miała takie specjalne romy, na kerych te gardiny były szpanowane. Pamientom, co nieroz było larmo, jak my grali w fuzbal, a nom sie z pod szłap kurzyło. Wtedy pani Pendzichowo larmowała, bo tyn cały kurz szoł na te gardiny.
Zaś na pierwszym sztoku  mieszkała somsiadka, keryj miana nie umia sie spomnieć, a u kerej kupowało sie najlepszy w Hajdukach żur (tzn. zaprawa na żur). W sieni obok mieszkała rodzina Dubickich. Dubicki nie był z zawodu zegarmistrzem, ale stare zegorki, małe na rynka i te wielkie, nie mioły dlo niego tajemnic.
W puźniejszym czasie, na mieszkanie nad nami przykludził sie taki młody inżynier z rodzinom. Tyn to był złoto rączka. Nie było dlo niego takiej rzeczy, coby nie umioł opanować. Jedyny problem był w tym, co hop nie mioł gowy do gorzołki. Zazwyczaj bez dwa miesionce wszystko w chałpie remontowoł, pienknie urzondzoł, a potem zaproszoł znajomych na oblewanie. Kole drugiej, trzeciej nad ranym było rombanie, czasym coś.

namorze

 

 

  maj, 2005r.


Pierwszy rejs s/y Hajduk w sezonie 2005 vol. II

Po nocy pełnej wrażeń i przygód załoga Hajduka karnie stawiła się o 0800 UTC na śniadaniu. Rozkaz "cumy rzuć" padł półorej godziny później.

O godzinie 1200 UTC nasi dzielni żeglarze zawiązali sznurki na kei basenu północnego w Świnoujściu. Postanowiono, że przy prognozach na północny wiatr odkręcający nad ranem na SE Hajduk poczeka na ten drugi;)Wydano obiad, zarządzono półgodzinną przerwę po której nastąpi taklowanie jachtu i ształowanie ruchomości.


Dodano: 2005-05-01 14:48:56
skomentuj (1)

Pierwszy rejs s/y Hajduk w sezonie 2005 vol. III

Po 14 godzinach żeglugi przy wiatrach od ESE do SE Hajduk dotarł do portu Ronne na Borholmie.

Bilans tego etapu rejsu:
Neptun - załoga 4:4
maksymalna prędkość: 7,5 knt
przepłynięto: 80,1 nM
muzyka: Róża Wiatrów

Nastepne planowane porty: Ch.G.W.

Ahoj!

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

Mam fazę na malowanie. Co prawda jestem trochę niewyspany, ale pędzelek śmiga. Skończyłem malować dwie podstawki 2LH i jedną 3Kn do krzyżaków (schnie trawka), rozpocząłem następne dwie 3Kn i 3Cv. I w związku z tym zdecydowałem się na mały "odskok". Po pierwsze, wydrukowałem sztandary do polskich oddziałów OiM (dzięki Sosna!!!). Wymieniłem sztandar chorągwi wolontarskiej - oczywiście pierwsza jest Bielska! W kolejce wydrukowanych kolejnych 9, każda inna! Zmieniłem sztandar spieszonym dragonom. No i wyciągnąłem z półki Pułkownika RON ze świtą pieszo, oraz 4 podstawki hajduków polskich. Na dobry start dałem im chorągwie,  oczywiście wszystkie pomalowałem! Postanowiłem sobie zrobić przerwę w krzyżakach i pomalować tą polską piechotę. Szukając wiadamości o hajdukach znalazłem taką stronkę: http://www.rotapiesza.pl jeśli chodzi o hajduków - skarb. Postanowiłem hajduków pomalować w kolorach tej grupy, sztandar niestety nakleiłem przed szukaniem w necie, drugi oddział hajduków (jeśli w ogóle taki zdobędę) pomaluję tak samo, ale dam im sztandar Roty, zresztą historyczny. Jeszcze raz dzięki Sosna za sztandary - mogę po krzyżakach spokojnie wziąść się za kolejne chorągwie.

Blog robertjarnot

Anna Jedlinska.

Komentarzy: 0 Coś o mnie 2006-02-23 Jestem Robert Jarnot mam 12 lat  urodziłem sie 21 marzec 1994 roku.
Chodze do szkoły dawniej nazywanej 8 ale teraz sie nazywa zespół szkół nr 1,
to jest szkoła sportowa np:.pływadzka lub łyżwiarska.
Mó nr gg to:2098031.
Chodze na tańce o nazwie hajduki i jaszcze mam treningi pływackie w czasie szkoły.
Kiedy mam okazję że jest jakiś konkurs śpiewu to na niego ide jeśli jest taka możliwość.
Lubie grać na komputerze zwłaszcza w counter strikea,
counter striker jest to najlepsza sieciowa gra akcji,
można tam być counterami czyli polisją albo terrorystami .
Sa tam różne bronie wymienie 1 broń (karabin M4)mają go counterzy,
są tam tez różne plansze wymienie tylko 4 (cs_assault, de_rats,de_dust, de_dust 2).
Już wam napisałem coś o sobie więdz do zobaczenia!!!!

You're beautiful...

po premierze!!! 2006-06-12 13:38:13


premiera się udała!!!powiem wiecej-była fantastyczna!!!widownia szalała, każda scena była przerywana gromkimi brawami!wszyscy spisali się na medal!oczywiście tuż przed spektaklem wszyscy mieli lekkiego stresa...ja miałam ogromne problemy z gardłem i miałam co jakiś czas napady płaczu i histerii-dzieukuję wszystkim którzy mnie pocieszali i wierzyli we mnie oraz tym, którzy faszerowali mnie lekami;);)byłam już tak załamana i znerwicowana że zastanawiałam się czy jakaś "zastępowa" nie zajmnie mojego miejsca na podium...najbardziej bałam sie, ze P.Hajduk mnie faktycznie wydziedziczy w dniu premiery. jednak ku mojemu zaskoczeniu usłyszałam od niego tyle ciepłych słów że aż mi się cieplej na sercu robiło.była godzina 17.50...widownia już jest pełna..żadne miejsce nie jest puste...stres...gdzie mój kostium??dlaczego jesteś jesczze nie umalowana??ratunku zgubiłam spinki!!!ciągle ktoś przeklinał(w takich sytuacjach na prawde nie da się spokojnie wysiedzieć bez nerwowej atmosfery). na premierę przyszła Natalka, moi rodzice, obie Babcie i Ciocia z małym Piotrusiem.za kurtyną wzyscy złapaliśmy się za ręcę...krótka chwila skupienia...już słychac pierwszy.

Stowarzyszenie Kropla

    Cele stowarzyszenia
  • Informacje dla chorych
  • Jak zostać dawcą?
  • Statut
  • Zarząd i członkowie
  • Kontakt
  • Subscribe to RSS
//
Stowarzyszenie Kropla

W nocy 18 stycznia 2012 r odeszła od nas nasza podopieczna Wioletta Hajduk

W nocy 18 stycznia 2012 r odeszła od nas nasza.

zbunti.blog.pl


" PRZEJŚĆ WIELKĄ RZEKĘ BEZ BÓLU I WYRZECZEN..."
zbunti 2003-06-13 19:52:25 skomentuj (2)


mam dylemat!!
...i to nawet dość poważny...chodzi o mój wygląd...zrobić sobie dredy czy nie?? prosze o jakieś komentarze w tej sprawie to ważne:)
Byłam dzisiaj nad jeziorem..troche sie poopalalam i wyspałam bo przez moją bolącą szyje nie spalam przez cała noc:(a przed wyjazdem zdażyłam jeszcze dotrzeć do miasta i kupić sobie buty:)jak na razie są wygodne zobaczymy pózniej
Dzięki wszystkim za wpisy:)skoro Godura wpadłas tu przez przypadek to zagladaj czesto:)
Hajduk już chyba zostało coraz mniej dni ale bajerek:) policzyla bym ile ale nie jestem w stanie bo na matematyce troche nie uważam a potem są tego efekty:)
A Siewkosia też prosiła żebym zamieścila o niej jakąś małą wzmianke...może krotka charakterystyka?? NIeee ją trzeba zobaczyć na żywo słowa chyba tutaj niczego nie zastąpia...bo tylko Siewkosia w tak genialny sposob potrafi udawać odgłosy zwierząt:)a tak wogóle to mam złą wiadomość dla siewkosi i dla mie już nie bedzie nowych odcinków Klanu....wychodzi na to że o porodzie Krysi dowiemy sie po wakacjach:( a co z romansem Moniki i rycerzyka Bogdana!?.

Hajduk split

Butterfly's Kiss Revolution

Plazy były dwa kroczki.Najbardziej denerwowała mnie ulica przed naszym domem.Ciezko mi sie cholerka zasypiało hmm no jak myslicie jak byście się czuli zasypiając duchota i te samochody no coż dało sie przeżyc=] Atrakcją był wyjazd do Splitu i zobaczenie stadionu HAJDUKA -szkoda że takich stadionów nie ma u nas=]No i cóż mam jeszcze napisać aaaaa nie uwiezycie poznałam tzn gorszego człowieka niz mój "dziadek" była tam taka stara baba popsuła nam cały wyjazd czepiała się niewiadomo czego.

Galeria Typów

Nie daliśmy rady Chorwacji B, ale Chorwaci zachowali się nieładnie. Bo gdyby naprawdę zależało im na tym, by odpuścić mecz i podejść do niego ulgowo, to wystawiliby skład z krajowej ligi, i to bez zawodników Dinama Zagrzeb i Hajduka Split. A tak, to nieźleście nas urządziły, siostry! To ma być przejście koło meczu? Nieładnie, bardzo nieładnie. Pozostał niesmak.
23:28,