O czym chcesz poczytać na blogach?

Guziki

We chase misprinted lies...

Kilkanascie kolorów.
Powrócił temat Ł.
Tym razem zostało mi uswiadomione,ze moze nie mam jednak wszystkiego poukładane jak mi sie zdawało.
Ponoć faworyzuje
swojego starego-nowego kumpla. Ł...

Byc...moze...
Szczerze mówiąc nie widze nic w tym złego.Na razie.
Moze rzeczywiscie trzeba mi to sobie poukładac ..raz jeszcze... .

....Niedzielnie.....Jest. Dlaczego nie mozna ominąc tego dnia tygodnia?hmm...
nic mi sie nie chce...Obudziłby mnie wiatr we włosach kiedy mknełabym na dżolero...
Ale nawet nie mam siły zejsc na doł do piwnicy...Ubrac sie...
Guzik leniwy.
Guzik cierpi na wszechograniającego całe ciało muła...w zasadzie mieszanke
muła i lekkiego tupotu białych mew...
i nawet sobie pokrabowac nie moze.Obiecał sąsiadowi pomoc wybrac temat na mature z polskiego i napisac motywacje...
O niebo lepiej byłoby mulic sie razem...No,gdyby R.tu był.
A moze przeszło by mi gdyby tu był...To jeszcze lepiej!
Ale go tu nie ma.Pracuje.
Byl rano...nie miałam humoru, po wczorajszej rozmowie....
Pokazałam mu nowo odkryte miejsce.A myslalam ze nie zobacze tu juz nic nowego,niczego nieodkryje w tym miescie.A tu prosze.Takie fajniutkie.

Blog kiepstein

Dzieje.ostatnio sie nawet zastanawiam czy pisać jeszce ten blog.kończe bo nie wiemj co pisać.buziaki :*

Komentarzy: 3 Zmiany. 2006-06-01 Jak kiedyś notki pisałem codziennie tak teraz co weekend,więc pora to zmienić więc pisze dzis.i sam nie wiem od czego tu zaczac.po pracy dalej imprezuje ale tylko przy piwku i zmieniłem po pracy towarzystwo,już sie nie bujam z guzikiem i szajbą tylko z Anią i jeszce jedną kumpelą.ja spijam piwko a im kupuje po tymbarku.siedzimy u Ani w samochodzie i gadamy o róznych głupotach.wieśniara sie mnie ostatnio pytała o adfres mojego bloga bo chciała tu wbić.<lol> myślała że jej dam.a już w sobote dni mojego miasta,tyle że lipa na maksa.gwiazda zespół "Wilki".na sam dzwięk tego słowa mnie do wymiotów zbiera.zresztą kolejna okazja by sie najebać z chłopakami.ewentualnie mam fuche by jechac w sobote jako kierowca do Gliwic.wtedy bym sie nie najebał ale tez mogło by być fajnie.na koniec buziaki dla kaśka i kociaqa.

wieczorna

Gdyby zaginął guzik od jakiegoś dawno już sprutego swetra, albo w całych kompletach, zachowane na pamiątkę po nieistniejących prochowcach, z myślą o przyszłych sukienkach. kilka z wytłoczonym orzełkiem od nie wiadomo już dziś czyjego munduru. wysypywało się je na stół z charakterystycznym szmerem, uważając, żeby przypadkiem nie zsunęły się na podłogę. potem można było godzinami wprowadzać w nich specjalne guzikowe reguły, według sobie tylko znanej tajemniczej hierarchii, układać w rządkach i stosach, dobierać w pary i komplety. czasami do stołu przychodził ktoś z dorosłych i zamyślał się nad guzikiem od ślicznej sukienki z wesela, od koszuli po zmarłym stryjku albo od planowanej od dawna i nigdy niezrealizowanej krawieckiej ekstrawagancji w dziedzinie męskich wiatrówek.

nie sprawdzałam, ale jestem prawie pewna, że guziki nadal śpią w słoiku w sypialni u mojej babci. z dużym prawdopodobieństwem ostały się przeprowadzanym ostatnio przez nią czystkom i generalnym porządkom. prawie na pewno obok nich drzemią w pudełku równiutkie rządki nici we wszystkich kolorach tęczy i splątany kłąb muliny do haftowania.

dzisiaj przyszywałam sobie guziki do płaszcza. jeden gdzieś mi się.

Szkolenia efs Warszawa | Just another WordPress.com site

Są przekonani, że jak zajdzie pokup, przejmą ponad nimi kontrolę.

 

Badanie “guzika alarmowego” powiedziało nam wiele na temat ludzkich decyzji w obliczu stresu. Jednak najwięcej o wpływie kontroli na zdrowie mówi test “małpy-kierownika”.

 

W tym badaniu para małpy siedziały blisko siebie blisko biurkach. Każda miała zanim sobą przycisk. Jeżeli jedna spośród nich, wyznaczona na kierownika, nie nacisnęła swojego przycisku w ciągu pięciu sekund, obie małpy otrzymały nieprzyjemny (aczkolwiek nieszkodliwy) wstrząs elektryczny. Druga małpiszon mogła naciskać osobisty guzik albo nie, zgodnie z własnego uznania, bowiem nie był jego osoba do niczego podłączony i nie wiązały się z tym żadne konsekwencje. Obie małpy spędzały szóstka godzin “w pracy” w sąsiedztwie biurkach z guzikami aż do naciskania. Następnie otrzymywały sześć godzin przerwy, po czym wracały aż do pracy – zaś w gruncie rzeczy dzień po dniu. Obie uprzedni porządnie karmione zaś utrzymywały swoją wagę.

Czytaj dalej na Zdrowie psychiczne

Na ostatni guzik

Którzy wytwarzali je od ok. 1160 roku. Prawo używania srebrnych i złotych guzików było zastrzeżone dla szlachty angielskiej dekretem króla Henryka III. Z Anglii wywodzi się też sposób podawania wymiarów guzików w tzw. liniach angielskich, oznaczanych trzema przecinkami za odpowiednią liczbą, np. 12'''. Długość linii angielskiej jest równa 0,025" (1/40 cala). Zgodnie z angielską tradycją średnica guzika u mankietu i przy kamizelce wynosi 22 linie, przy marynarce - 30 linii a przy płaszczu 45 linii.

Jak każda inna część ubioru, również guziki miały swoje mody, ich wartość musiała odpowiadać wartości ubioru, a ta pozycji społecznej właściciela. Wyrabiano je z cennych surowców np. złota, srebra i kości słoniowej, dla mniej zamożnych z miedzi i jej stopów, ozdabiano różnorodnymi inkrustacjami. Najpospolitsze były guziki drewniane i kościane. Używanie ich stało się tak powszechne i przesadne, że w niektórych krajach, np. w Anglii w 1660 roku, wprowadzano ograniczenie ich stosowania.

17:02, iwa_30
Link Komentarze.

jestem gwiazdą ludzi fantazją wyzwalam zazdrość

Umierającego papieża zgromadzili się jego najbliżsi polscy przyjaciele i współpracownicy.


PATRZCIE NA LICZBY !! TO NIEMOZLIWE
papiez zmarl 02.04.2005, a więc 2+4+2+5=13 o godzinie 21:37 a więc 2+1+3+7=13!

13+ 13= 26 lat pontyfikatu

pragne takze przypomniec, ze zostal postrzelony rowniez 13. Dla mnie conajmniej dziwne... 13 go ewidentnie przesladowala...

skomentuj (2)

Dzamprezki:) 2005-04-30 21:41:07

Elo dawno nie pisalam ale nie bylo o czym!!! A dzisiaj imprezka za imprezka:) Najpierw byklismy u guzika na imprezi ktora odbywala sie u oskara z przyczyn iz u guzika byla inna bibka. Wlasnie do mnnie dzwonili ze guzik gdzies sie zgubil:)) Kurcz no nie wiemy gdzie on jest:)) Jak juz wspomnialam po imprezie u guzika ktopra odbyla sie u oskara poszlismy na laweczki pod gimnazjum bo chcieli wypic napoj alkoholowy:)) madrzy guzik z adkiejm nie wzieli otwieracza:)) zaczeli otwierac laweczka:) madry adek otworzyl ale tak ze polowa zawartoci napoju alkoholowego sie wylala mu na spodnie:)) po bibce na laweczkach poszlismy na bibke do parku bo cos grali:)) zatynczylysmy 1 taniec i poszlysmy:) takim to sposobem spedzilysmy dzisiejszy wieczorek. a.

Wejrzenie

Archiwum
Wrzesień 2006
Październik 2006
Marzec 2007
Ostatnie wpisy
  • zwykła historia romansu
  • kiedyś to pęknie
  • numerki
  • gra w kulki
  • poczułam
  • pragnę więcej
  • zimny prysznic
  • emocje bez kagańca
  • projekt rozwód
  • bunt
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | Przeczucie | Rozum | Wyczucie | Zapomnienie | Zatracenie
RSS
sobota, 16 września 2006
guzik za guzikiem

- Chcę się.