O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Gutenberg

Zobaczone w Rajchu

Z krwi i kości i przyznaje sie do bledów. Dodał, że z powodu medialnej nagonki na jego osobę zamierza zrezygnować z tytulu naukowego uniwersytetu w Bayreuth. Minister stara wykazać w ten sposób małą wagę problemu. Swoja próbą załagodzenia zarzutów plagiatu, wpisuje sie on w tradycje niemieckiej chadecji i podąża śladem Straußa, Kohla i Kocha, którym udało się niejednokrotnie przetrwać zarzuty wiele większego kalibru. Bawarska CSU, z której wywodzi się minister, stoi za nim murem uznając, że do wypełniania obowiązków ministra tytuł naukowy nie jest potrzebny <http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,746888,00.html>. Przewodniczący SPD, Gabriel, porównał zu Gutenberga do włoskiego premiera Berlusconiego, a SWR doniosło dziś rano, że stowarzyszenie karnawałowe w Bayreuth przyznało ministrowi tytuł h.c. - humoris causa.

 

Tagi: Niemcy plagiat polityka niemiecka skandal polityczny
10:23, zobaczonewrajchu , polityka niemiecka
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 lutego 2011
Pomoc socjalna wzrasta o 5€ miesięcznie

chabazie.blog

Żaba też szybko zwiała.

Państwo Kasztelaństwo Korożaństwo :D
Dzień następny:

Szteklin


Takie zabawy
To dokąd dzisiaj?Nie nasze flasze


Magna Carta Dworu

Pelplin:

Fantastyczne miejsce. W muzeum diecezjalnym mają najdroższą książkę na świecie (prawie ją ukradliśmy, w każdym razie udało nam się włączyć alarm, niemal przypłacając to zawałem :D) - jeden z pierwszych egzemplarzy Biblii Gutenberga, wyjątkowy, bo z odciśniętym przypadkiem na jednej ze stron kształtem użytej czcionki drukarskiej. Na podstawie tego odcisku udało się zrekonstruować prasę użytą przez Gutenberga. Pelpliński egzemplarz jest bodaj najlepiej zachowanym w ogóle i jedynym w Polsce. Naprawdę robi wrażenie.

Bramy Jerycha
(oryginał w Ziemi Świętej)

Niesamowita jest też pelplińska Katedra. Sam gmach jest gotycki i ogromny, jego wielkość podkreśla jeszcze strzelistość wieżyczek i ostrołuków. Z oryginalnego wyposażenia zachowały się stalle (zdjęcia nie oddają ich piękna) z czarnego dębu, jeden z najcenniejszych okazów ówczesnej roboty.

cholerny poniedziałek

Telewizyjnych. Nowe cyfrowe kamery, programy do montażu i udźwiękowienia są już coraz bardziej znane, powszechne i dostępne.

Czy jak chcemy wydrukować wizytówkę, mały folder czy CV to koniecznie idziemy do agencji reklamowej, czy drukarni? Jeszcze niedawno tak byśmy zrobili, dziś już nie jest to konieczne, prawie każdy posiadł zdolność obsługi edytora tekstu, czy drukarki. A jeszcze dziesięć lat temu była to wiedza tajemna. Agencje reklamowe dziś tracą zamówienia. Prawie każdy drobny przedsiębiorca daje zarobić swojemu synowi, który całkiem sprawnie potrafi posłużyć się Photoshopem.

Wiedza powtórzę upowszechnia się, już od czasu Gutenberga, gdy po książkę z serii „jak to zrobić” zaczęto sięgnąć na półkę.

Dziś edukacja oparta na pamięciowym opanowywaniu wiedzy nie ma sensu, bo wszystko można znaleźć w Internecie. Gdy będzie mobilny i dostępny jak powietrze a wiedza dotychczas stworzona przez człowieka zostanie zamieniona z wersji papierowej na cyfrową to wtedy wszyscy będziemy chodzącymi omnibusami, encyklopediami, bibliotekami etc. Niewiarygodne i fantastyczne? Ale prawdziwe.

Wtedy za to, co będziemy w stanie stworzyć sami u siebie w domu nie będzie nam się chciało płacić. I nie mówię tu o obiedzie, który można z przyjemnością też zjeść w.

Fabryka pączków

NGO
1%
Działaj lokalnie
Edukacja obywatelska
Filantropia
Fundacja Wspomagania Wsi
Kompas
Poradniki 3W
Portal NGO
Równać szanse
Witryna Wiejska
Wolontariat studencki
Polska Wschodnia
Film: Białystok '39
Foto Roztocze
Roztocze on line
Roztocze wirtualne
Zamość zadziwia
Pomagamy Adasiowi
Wrzuć złotówkę
Www
Creative Commons
Federacja konsumentów
Monty Python
Obywatel
Project Gutenberg

xell blog

Najchłodniejszy maj od lat.No to się wyspałem i mogę zdradzić jeszcze kilka pikantnych szczegółów filmu.
Efekty specjalne - zwłaszcza w pierwszej częśći są powalające.
Kilka tornad szalejących w samym środku Los Angeles robi wrażenie.
Ludzka bezsilność wobec nich też.
Śmiechem napawa telewizyjny komentarz, że teraz to Amerykanie uciekają do Meksyku i choć ten zamknął granicę to w zamian za anulowanie wszystkich długów Ameryce Łacińskiej przez USA, znów ją otworzył.
Jest oczywiście w filmie trochę patosu i amerykańskiego egocentryzmu - nawet miejscami zbyt wiele.
Choćby scena wyjścia z Biblioteki czy ochrona Biblii Gutenberga.
Jedyny zarzut z mojej, jako Europejczyka, strony to fakt, że w Dniu Niepodlagłości reżyser przynajmniej wysilił się by choć przez moment pokazać kawałek Europy - tutaj już tego nie ma.
Tylko Stany z malutką japońską wstawką na początku filmu.
Ale ogólnie polecam.

2004-05-27 03:32:08
skomentuj (6)


Troja
Wczoraj apogeum zimna a w sobotę wybraliśmy się z Luxem na Troję.
Tzn gdybyśmy chcieli być bardzo dokładni to właściwie poszliśmy Brada pooglądać bo przecież historię znamy.

GE napisał, że to największy kinowy paw tego roku, Tygrys dodał, że wszystko jest jakieś.

toniezabawa.blog

Paskudztwa i ciągle, nawet we śnie, mam założoną na głowę czapkę.

skomentuj (1)

siódmy lutego 2012-02-07 21:22:44

Z czym można porównać Internet?
Co takiego się stało, że zaskoczyła mnie rewolucja, w której zresztą brałem udział, wtedy, gdy już się dokonała, gdy już było po niej pozamiatane?
Dlaczego połączenie w jeden organizm milionów maszyn (i oczywiście ludzi którzy te maszyny obsługują) stworzyło nieznany dotąd Swiat?
Czy Internetem Średniowiecza w Europie był wynalazek przypisywany niejakiemu Janowi Gutenbergowi?
Czy swobodny dostęp do informacji po spopularyzowaniu Radia może być porównywany z tym co działo się po utelewizyjnieniu Ludzkości?
A co się stało, stawało niedawno, w czasie naszego życia gdy liczba ludzi mających swobodny dostęp do Sieci rosła lawinowo, aż osiągnęła miliardy?
Od niedawna zupełnie swobodnie żyjemy rozdwojeni, w ciągłym rozkroku między Światem Prawdziwym i Światem Internetu. Obawiam się, że tak już zostanie, bo żyć tylko w Internecie nie da się, a żyć w Prawdziwym Świecie i ani raz nie skorzystać z możliwości jakie daje Sieć, głupio jakoś.
Ciekawość, co czeka nas w przyszłości. Nie potrafię sobie tego wyobrazić,.

Gutenberg project

Ormuss mus sein

Na tle tabelek exela.
2004-05-12 16:18:15 skomentuj (20)


Eurofoniq
Nawet z Eurowizji można wygrzebać coś ciekawego. Wstukałem w Emulu miejsce dziewiąte i wyskoczył mi kawałek porządnego, mocno fankującego bluesa - Maximilian Mutzke – „Project Five”. Niemiec o niesamowitym, czarnym jak smoła, mocno zduszonym w przełyku, głosie. Max śpiewa z manierą Roberta Craya i słychać, że Otisa Reddinga się nasłuchał w młodości. Zespół też mu sprawnie przygrywa, często odlatując w jamowych wariacjach. Kawałek naprawdę porządnej.Świeżej farby.
Tym razem w wersji "low budget" tylko "Sztuka książki", by zboczeniom dać upust i "Czytając Polskę" Kingi Dunin, bo na płaskim obcasie pisze zdecydowanie lepiej.
Na premię poczekać musi PL+50. Historie przyszłości i przepięknie wydana Rewolucja Gutenberga Elizabeth Eisenstein.
Na spotkaniu z tłumaczem w niedzielny poranek typowa "akcja plakietka", jak za czasów "Szału". Aż się łezka w oku zakręciła, gdy wolontariusze wymieniali porozumiewawcze spojrzenia.
Później urodzinowy koncert Świata Książki z piosenkami Osieckiej, na.

Filologia cyfrowa :: Mediewistyka 2.0

Tekstu prof. Tomasza Jasińskiego (UAM, Biblioteka Kórnicka).

Tekst ów nosi tytuł Biblioteka cyfrowa i informatyka w warsztacie mediewisty i jest znakomitym wstępem dla każdego, kto w ogóle jeszcze się zastanawia, czy żyjemy w czasach rewolucji na miarę wynalezienia druku przez Gutenberga.

Obok przedstawienia podstawowych zalet internetu i nowych technologii dla każdego, kto zajmuje się mediewistyką, Jasiński napisał też kilka takich zdań:

“Najstarsza generacja mediewistów w ogóle nie korzysta z dobrodziejstw informatyki i digitalizacji..

Libraries
 • Digital Classicist
 • Digital edition of late medieval town statutes: Visualising the evolution of text and law
 • Digital Humanities :: King's College London
 • Digital Mappaemundi
 • ELEC :: Éditions en ligne de l'École des chartes
 • ENRICH Project
 • EpiDoc :: Epigraphic Documents in TEI XML
 • Europeana
 • eZISS :: Projekt digitalizacji i edycji literatury słoweńskiej
 • GAMS :: das Geisteswissenschaftliche Asset-Management-System
 • Interedition
 • KOED :: Koalicja Otwartej Edukacji
 • Manuscript.