O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Guru

STOP blogowym oszołomom! - Onet.pl Blog

Wybacz, tak to widzę i tylko potwierdziłeś. Odpuść czasami. Zobaczysz, że jest fajnie być ponad blogiem i żyć swoim życiem, a nie wymyślonymi konfliktami.

Z przykrością też stwierdzam, że nie zależy mi ani na Tobie,ani na Twoim blogu. Zajrzałam pod tę notkę, bo zainteresował mnie tytuł. Lecz niestety rozmowa z Autorem okazała się waleniem w mur niezrozumienia i niezrozumiałych uprzedzeń :) 

 

Żegnam :)”

 

Pozostawię to bez komentarza                  

Oset

13 lutego 2012
Psyche guru :)

Sacrum Profanum - bloog.pl

Wariata. Świetnym przykładem tego jak ważna jest relacja mistrza z uczniem jest historia realizacji mojego indyjskiego idola, słynnego Mędrca z Bombaju. Nisargadatta Maharaj (postać ta bezwzględnie zasługuje na oddzielny wpis) odpowiadając na pytania w słynnej książce Rozmowy z Mędrcem tak opisuje swoje urzeczywistnienie:

 

Rozmówca: Czy możemy prosić, aby pan powiedział, jak przebiegała pańska realizacja


Maharaj: Jakoś w moim przypadku było to bardzo proste i łatwe. Przed śmiercią mój Guru powiedział: Wierz mi, jesteś Najwyższą Rzeczywistością. Nie wolno ci wątpić w moje słowa i nie wierzyć. Mówię ci prawdę i według niej działaj. Tych słów nigdy nie mogłem zapomnieć i dlatego nastąpiła moja realizacja.


R: A faktycznie co pan robił?


M: Nic specjalnego. Żyłem moim życiem. Pracowałem zarobkowo, troszczyłem się o rodzinę. Ale każdą wolną chwilę spędzałem na wspominaniu mego Guru i jego słów. Niebawem umarł, a mnie pozostało tylko to.

Moje widzenie Ja - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Zdjęcia w galeriach.


Jak odróżnić dzień od nocy?

niedziela, 18 maja 2008 10:15


Jak odróżnić dzień od nocy?


Jak odróżnić dzień od nocy?
Pewien Guru spytał swoich uczniów, w jaki sposób mogą określić, kiedy kończy się noc, a zaczyna.

Edukacja - Historia Rudra Gyan Yagya

Rekordów Sakar Murli jako imię Narratora Gity, a po jego śmierci posadzili go na ołtarzach i modlą się do niego o zniszczenie. Wbrew naukom zawartym w Sakar Murli, Brahma Kumaris upowszechniają modlitwy także do innych żywych i umarłych. Wiele osób posadzili na ołtarzach. Między nimi są Dadi Gulzar, Dadi Prakashmani, Dadi Kumarka. Śiwbaba, tłumaczy, że jest to shooting ludzkiego spektaklu, który niedługo rozpocznie się na nowo. Bezcielesny Śiwa-Śankar zostaje zapomniany, wyrzucony, a jego miejsce w umysłach czcicieli zajmuje najpierw syn, Kriszna, a potem kolejni ludzcy guru. Wszystko to rozgrywa się obecnie i rozegra się ponownie, kiedy w kolejnym spektaklu ludzkiego stworzenia przyjdzie czas na ścieżkę kultu. Ci, którzy w wieku zbieżnym wynieśli Krisznę na ołtarze i uczynili z niego Boga Gity, wpiszą to imię do Gity spisanej w Sanskrycie na ścieżce kultu, za czasem usuwając nawet ślady po Bezcielesnym.

 

Przymioty Boga Gity

Śiwbaba tłumaczy, że istota ludzka nie może być Bogiem. Zgodnie z zapisami Sakar Murli Bóg jest aman, to znaczy ma umysł (man) pod pełną kontrolą, tak.

BLOG trochę inaczej

Mój kolega jedzie w piątek przyszły do USA - na zawsze, żona "green cart" wylosowała, to go zabiera). Ale jeszcze o filmie. Główną rolę to wykreował Denzel Washington - to dobry aktor i poprawna bardzo rola, choć w tle gdzieś tam się Robert Duvall pojawił, a tego to jakoś tak chyba szczególniej cenię (za "Ojców chrzestnych" i "Czas apokalipsy" najbardziej), film polecam na wieczorne, weekendowe oglądanie.
A Marley swoje "No woman, no cry" śpiewa, fajnie jest!
pa
Pe.
inaczej 2004-07-30 09:00:16
skomentuj (11)


zacelulitowany guru
Tak oto mniej więcej wygląda dialog dwóch głupawych bab rok przed i rok po 30-tce :) po mniej więcej 5-tej godzinie głupawej, siedzącej monotonnej pracy...

M.: Dlaczego ten #@%^g()^# celulit* tak boli, nie dość, że jest brzydki, to jeszcze boli!!! Chyba utyłam 2 kg.
koleżanka: Po co, kurna, jest to jedzenie, jak nie można się nim delektować, bo Ci zaraz celulit pada na oczy.
M.: Na oczy też, ale przede wszystkim na uda... Celulitowe rajstopki są niefajne.

3 minuty później....

koleżanka: Zobacz, jak ślicznie.

:D:D:D

Podziemia, lecz nigdy nie przeszły do tzw. głównego nurtu. Pomimo reputacji Premiera jako twórcy hitów, GAng Starr otwarcie wzgardził "masowy apel" i odrzucił przystosowywanie się ich stylu do żadnego innego rodzaju. Hard to Earn (1994) potwierdziło to anty-komercjalne stanowisko, zwłaszcza utwór "Mass Appeal", i duet zakończył swoją działalność az do 1998 roku gdy wydał Moment of Truth i nie długo po tem Full Clip. Pierwszy albbum i jego wielki singiel "You Know My Steez", udowodnił,ze pomimo długiej nieobecności Gang Starr, wciąż Guru I Premier mogą robić świetny hip-hop. Następny, podwójny album, upamiętnia dziesiąta rocznice działania duetu. Pokazuje on niektóre z najlepszych chwil duetu i dodaje różne bonusy dla długoletnich fanów. W ślad za kolekcją zawierającą najlepsze utwory, Premier i Guru odpoczywali od znanej nazwy Gang Starr. Mimo tego, oni pozostawali aktywni przez lata: Guru kontynuował realizację albumu solo z innymi gwiazdami, a Premier kontynuował produkcję niezliczonych uwtorów dla nowojorskich sław.

Płytki::::;

Longplay:


BLOG KLASY 3 D GIMNAZJUM :)

Mamy już dość i jak to mówi nasza Wychowawczyni: ' to duże dzieciuchy!' Ostatni dzownek i cała 2d powędrowała do szatni, potem do domków zjeść obiad i uczyć się na spr z biologi (który Kasia kujon czyli ja mam już zaliczony). Niestety kujon musiał iść na godzinne kółko historyczne... A więc kończe - pozdrawiam was Lapsy, Społeczniaki i tego typu Ludzie! Pa:]
Klasa D 2005-01-20 15:21:23
skomentuj (11)


10 Przykazań Maci
OTO NASZE GURU,a w tle seksowna noga Kejt Łajt;D

Jam jest Macią twój, który cię wywiódł z ziem szkolnych z klasy niewoli:
1) Nie będziesz miał guru cudzych przed Macią,
2) Nie będziesz brał imienia guru Twego nadaremnie,
3) Pamiętaj, abyś dzień Maci święcił,
4) Czcij guru swoje i Macię twoją,
5) Nie zabijaj,
6) Nie cudzołóz,
7) Nie kradnij,
8) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw gurowi twemu,
9) Nie pożądaj męża gura twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Guru josh project

Inspiracje muzyczne do opowiadania czyli wlącz i posłuchaj - Onet.pl Blog

  •  Armin van Buuren "In and out of love"
  •  Morandi "Save my"
  •  Guru Josh Project "Infinity 2008"
  •  Craig David "Insomnia"
  •  Matt Pokora "Catch me if you can"
  • The Police "Every breath you take"
  •  Agnes "On and On"

feel-Piotr Kupicha - Onet.pl Blog

Oto pierwsza dziesiątka plebiscytu "Przebój roku":

1. "Jak anioła głos" - Feel
2. "Infinity 2008" - Guru Josh Project
3.

- od premiery sprzedano ponad 200 tysięcy egzemplarzy tejpłyty. W tym roku ma się ukazać kolejne wydawnictwo spod szyldukatowickiej grupy.

2. miejsce przypadło Guru Josh Projekt i piosence "Infinity 2008", a 3. rumuńskiemu duetowi Morandi.