O czym chcesz poczytać na blogach?

Gunther

Miasto śniących książek...

A na większość tej wagi składały się mięśnie. Co więcej, olbrzym zdobył niedawno tytuł mistrza regimentu w walce na pięści.
Leon mrugnął pokrzepiająco do Mieszańca, a potem wrócił do pakowania sprzętu. Spomiędzy zębów wystawała mu jak zwykle zawadiacko gliniana fajka. W zestawieniu z twarzą wygłodzonego ulicznika wyglądała śmiesznie. Leon opiekował się chłopakiem, odkąd jako dzieci zaczęli wałęsać się po niebezpiecznych ulicach Smutku, i Mieszaniec cieszył się teraz z jego obecności.
– Uważają się za lepszych od ciebie, bo są nieśmiertelni, mądrzy i zostali wybrani przez Boga – poprawił Gunther, a jego szczupła twarz ściągnęła się ze współczuciem. – Lepiej, żebyś o tym pamiętał.
– Jeśli usłyszę od ciebie jeszcze jedno słowo o wybrańcach Boga, z przyjemnością cię do niego poślę – zagroził Barbarzyńca.
Gunther nie okazał strachu. Dorównywał koledze wzrostem i choć był o wiele szczuplejszy, siła jego żylastego ciała sprawiała, że potrafił zagrozić przeciwnikowi. I oczywiście, wspierał go Bóg. Mieszaniec pomyślał, że gdyby Gunther zdecydował się na walkę z Barbarzyńcą, rzeczywiście potrzebowałby boskiej pomocy.
Ropuchogęby i Przystojny Jan przyglądali im się.

Café Central

, jakub_krakauer
Link Dodaj komentarz »
"Gruss aus Czernowitz" - Lwów - Drohobycz

Ulica Szewczenki 6, lekko odrapana szara kamienica, dwoje drzwi wejściowych. Nad pierwszymi wisi skromny szyld z napisem „notariusz” na zielonym tle, przy drugich schodki wiodą do piekarni. Nad nimi dwa balkony z wszędobylskimi pelargoniami i dwóch facetów wiodących niespieszną rozmowę, jest w końcu niedziela. Tutaj 19 listopada 1942 gestapowiec Karl Gunther zastrzelił Bruno Schulza. 19 listopada musiało już zdrowo lać, może nawet prószył lekki śnieg, a ludzie przytulali się do grubych płaszczy. Schulz wychodził ściskając w rękach ciepły chleb i chroniąc go przed śniegiem. Sprawą jeszcze bardziej palącą, niż gorące pieczywo była planowana ucieczka do Warszawy. Pisarz miał już nawet załatwioną przez znajomych literatów fałszywą kenkartę, być może nie zginąłby, gdyby nie nadmierna zapalczywość jednego z urzędników aparatu terroru Tysiącletniej Rzeszy…

Gdy zaczepić ludzi spacerujących po tym.

~ ... You only get one life ...~

Posuncie sie troszke" ... Nie no, ludzie to naprawde maja schizy:P

Bede juz konczyc, bo siem spiesze do kosciola:P
Temat: Hiii:D
By: Ness
Data:: 2005-02-08
Godzina: 16:12:41
Komentarze: skomentuj (14)


Heyy:D wlasnie wrocilam od kumpeli:D straaasznie bola mnie nogi:P musze chwile odpoczac, bo za chwile znow sie gdzies wybieram:P Zrobilam sobie wczoraj takie moje "listy przebojow" :P najpierw Songs Top 10 :P

1. Blue ft. Kool & The Gang & Lil Kim - Get Down On It
2. Blue - Taste It
3. Gunther - Touch Me
4. Danzel - You Are All Of That
5. Jennifer Lopez - Get Right
6. Eminem - Like Toy Soldiers
7. Blue - Curtain Falls
8. Nelly - Over and over
9. Blue - Love At First Sight
10. Linkin Park ft. Jay-Z - Numb/Encore

Nio i to wszysio:D teraz Men Top 5 :P

1. Duncan James
2. Arath De La Torre
3. Lee Ryan
4. Brad Pitt
5. Christiano Ronaldo

W nastepnej notce w miare mozliwosci dodam zdjecia tych sweet manow :P

Teraz Top 5 filmow:D

1. Trzynastka
2. Wielki Podryw
3. Siedem
4. Wredne Dziewczyny
5..

Włoski Prometeusz – Italian Promethee

lis

O Ile energia kieruje politykami Unii Europejskiej, którzy, zwłaszcza w Zachodniej części, podporzakuja się do diktatu z Rosji.

Prometeusz dał światu światło, niestety nie energii: a kto dziś posiada gazu i naftu zwiciezy wszelka kompetycje geopolityczna. Niedawno wszystcy mieli okazje zobaczyć zachowanie kanclerza niemieckiego Angeli Merkela, która, pod czas zawarcia gazociągu północnego – realizowany przez rosyjski monopoliste Gazprom, i państwowe kompanii energetyczne Niemiec, Francji oraz Holandii – zwróciła się do Komisarza Europejskiego d.s. energetycznych, Gunther Oettinger, aby zmienić pewne zasady Trzeciego Pakety Energetycznego: zakonu Unii Europejskiej, który uniemożliwia zarzadanie przez jedna ekstra-europejska spółkę – m.in. rosyjski Gazprom – infrastrukur wszystkich 27 krajów UE.

Możliwa pozytywna reakcja Pana Oettingera jest mało prawdopodobna, ponieważ właśnie Komisja Europejska bardzo zaangażuje się i dzisiaj stworzeniem jedynego systemu energetycznego, jak najwiecej niezależnego od rosyjskich paliw. Ale ten fakt, ze głowa rzadu najpoteznego kraju Unii Europejskiej wstąpiła przeciw spolnemu interesowi całego kontynentu po otwartym pytaniu Prezydenta Rosji, Dimitriego.

Zapiski na marginesie - bloog.pl

Pokonuje smoka, przechodzi przez ogień, wykuwa niezniszczalny miecz, zdobywa pierścień  Nibelunga, a potem... daje się wmanewrować w grubymi nićmi szyty podstęp, który doprowadzi go do haniebnej śmierci. Taki chłopek roztropek jak z ludowych baśni. No dobrze, wiem,  działała w tym magia, której przecież bohater nie był w stanie się oprzeć, ale... mimo wszystko, jak można tak beztrosko lekceważyć władzę nad światem, którą nosi się na własnym palcu?!

       A Gunther (baryton, w tej partii Iain Paterson), który daje się omotać Hagenowi, wykorzystuje Zygfryda do zdobycia kobiety (żałosne), a potem skwapliwie korzysta na jego śmierci? I taki człowiek uważa się za świetnego przywódcę rodu? No, ale wokalnie podobał mi się bardziej. 

      Najlepiej brzmiał  Hans-Peter  König (bas) jako Hagen, najbardziej podstępny z.