O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Guinness

Irlandia oczami Polki

Głodna, chciałam zapalić i wziąć prysznic. Stand by? Co to znaczy? Przez chwilę zastanawiałam się, gdzie są miejsca stojące w samolocie...

11:19, casade , Relacja
Link Komentarze (1) » Lista TrackBacków (12) »
środa, 06 października 2004
Baileys

BaileysNo tak. Czym byłaby Irlandia bez Baileysa? Czasem się zastanawiam... Irlandczycy mają strasznie gorzkiego guinnessa i okropnie słodkiego baileysa... Zaskakujące, jak narodowe trunki mogą być skrajnie odmienne.

Zastosowanie

Pierwszy raz baileysa piłam normalnie i grzecznie - pięćdziesiątka baileysa na lodzie w szklance bailejsa - jak niżej.

Trochę to było mocne - jak dla mnie, czuć było alkohol i roztopiony lód. Następnie spróbowałam wersji jeszcze bardziej hardcorowej - 50 ml. baileysa, 50ml. wódki i lód...

Wersja kawowa

Najlepsze wydanie baileysa jakie znam to baileys coffee. Każdy słyszał zapewne o irish coffee, tak znanej i popularnej na świecie. Baileys coffee to prawie to samo... A oto przepis:
50 ml. baileys.

Zielona Wyspa - Irlandia - bloog.pl

Tabaki. Wielokrotnie Leprikony dążąc do bogactwa dopuszczały się kradzieży. Kradły zwłaszcza konie, a ostatnio przerzuciły się na samochody, ba nawet niektórzy twierdzą, że powstają gangi Leprikonów. Ważnym elementem legend związanych z Leprikonami jest sprawa trzech życzeń, które Leprikon spełnia o ile zostanie złapany przez zwykłego śmiertelnika. Oczywiście Leprikony za wszelką cene zawsze chcą się wyrwać, najczęściej kłamią jak najęte, opowiadają niesamowite historie i chcą za wszelką cenę ogłupić człowieka.

Czym na co dzień zajmują się Leprikony? Ano jest z nimi różnie niektóre jak już wspomnieliśmy zeszły na złą drogę , ale inne prowadzą małe sklepiki lub warsztaty zwłaszcza krawieckie lub szewskie (chociaż sami ubierają się fatalnie !) co ciekawe to właśnie do nich ciągnie zamożna klientela i wydaje u nich krocie. Inni pracują w przemyśle, zwłaszcza tym, który jest im bliski: zakłady tytoniowe, browary...Niektórzy wreszcie pracują w bankach.   

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,712832,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz | Trackbacki (1)

Guinness

lookright24 | Irlandia okiem ciekawskiego laika

I krótkie wideo

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=261268143892479&comments

3) Przyjechał Okólski i przywiózł Stocka (międzynarodowa degustacja zaliczona). Generalnie nie czuję się kompetentny, by o miłosnych sprawach tu się rozpisywać, więc skoncentruję się na tym, co mnie dotyczyło. Chińczyk i gra „podnieś torbę z ziemi” absolutnie podbiły serca nas wszystkich. Choć jednak serce kolegi Okólskiego zaprzątała niewiasta, do której przybył, to chyba nie będzie wielkim zdziwieniem, jeśli napiszę, że nową miłość udało mi się w owym ‘Bro’ zaszczepić. GUINNESS. Oj tak, męska wizyta w Guinness Storehouse i życie nasze odmieniło się nie do poznania. Każdy kąt, każdy poziom, każdy opis przypomina, że trunek ten nie jest tylko kolejnym na półce. Zdjęcia, maszyny, filmy, eksponaty i… najważniejsze… GUINNESS par excellence – prosto z browaru. Guinness, którego sam do kufla nalewasz. Guinness – absolutnie kosmiczny. Guinness – miłość ma najczystsza.

4) Koniec sierpnia to również zawierucha związana z przeprowadzką. Mieszkanko nowe – cudne. Rezyduje w nim trzech Brazylijczyków – Rodrigo, Guilherme i Fabricio. Iza ich lubi i daje 8,8 i 7. Cóż, latynoska mentalność, ciemna karnacja i kocie ruchy.

San dra

Świecie, albo przynajmniej najcięższej matki na świecie.

O Donnie Simpson pisano już w marcu . Minęły trzy miesiące i Donna jest 29 kg do przodu. Obecnie waży 272 kg i z trudem wykonuje podstawowe czynności domowe. Aby uzyskać wymarzoną tuszę, chciałaby przybrać na wadze jeszcze 183 kg. To przypuszczalnie nie zapewniłoby jej miana najtęższej kobiety świata. Jak bowiem donosi agencja Reutera, znane są historie pań, które w chwili śmierci ważyły podobno odpowiednio 816 i 545 kg.

42-letnia Simpson, która ma dwoje dzieci (trzyletnie i 14-letnie), skierowała jednak do Księgi Rekordów Guinnessa wniosek o uznanie jej za najcięższą matkę świata. – Im większą masz pupę, im większy masz brzuch, tym jesteś seksowniejsza – twierdzi. W przekonaniu tym, a także w całej kampanii, wspiera ją narzeczony, z którym zamierza się w tym roku pobrać.

Donna Mieszkanka Old Bridge w stanie New Jersey na swojej tuszy przyzwoicie zarabia. Jak informują amerykańskie media, około 3-4,5 tys. dol. (około 10,4-15,5 tys. zł) miesięcznie przynosi jej witryna internetowa, gdzie odpłatnie obejrzeć można jej zdjęcia i filmiki, na których oddaje się m.in. jedzeniu.

Simpson zapewnia też, że otrzymała propozycję.

Guinness world records

...YOW!!! What's up men???'...

Nr 20 !!! :D:D:D

niedługo wakacje ..
adziakocik 2005-04-27 22:50:22 skomentuj (16)


Rekordy Guinnssa...
Właśnie czytam "Guinness World Records 2004" ;] Napiszę wam kilka niesamowitych rekordów =D :

Najcięższa osoba w historii- Najcięższą osobą w historii medycyny był Jon Brower Minnoch (USA)..

Sardynia - wyspa magiczna

Ostatnie wpisy
  • Tydzień Kultury na Sardynii
  • Alghero cz.II - koralowa ...
  • Najpiękniejsze plaże Sardynii
  • Wesołych Świąt!
  • Guinness World Records na ...
  • Zawody windsurfingu
  • Jeżowiec jadalny?
  • Ichnusa czyli sardyńskie piwo
  • Koniec połączeń promowych z ...
  • Wielkanoc na Sardynii cz.I