O czym chcesz poczytać na blogach?

Guinea pig

Blog mysza973

Ameryki. Pierwsze wzmianki ze Starego Świata pochodzą z ok. 1500 roku. Z pochodzenia też wywodzi się nazwa świnki, a więc "morska", a wcześniej prawdopodobnie "zamorska". Przed przybyciem do Europy świnki przebyły długą podróż statkami, które po drodze zawijały do Gwinei, co sprawiło, że obecna angielska nazwa świnki morskiej to "Guinea Pig", czyli "świnka gwinejska". A dlaczego "świnka" - zapewne z powodu swojego wyglądu i tułowia pozbawionego widocznej szyi, co przywodzi od razu na myśl popularne zwierzęta gospodarskie. Również charakterystyczne pomrukiwanie i chrząkanie świnek morskich przypominają odgłosy jakie wydają świnie.

Obecnie na wolności świnka.

WSZYSTKO O ŚWINKACH MORSKICH - THE GUINEA PIG

WSZYSTKO O ŚWINKACH MORSKICH - THE GUINEA PIG
| < Kwiecień 2012 > |

¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°♥ Świnki Morskie.Kw.PL ♥°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤¤°`°¤ - Onet.pl Blog

Świnka morska w innych językach
Angielski: Guinea pig, Cavy
Niemiecki: Meerschweinchen
Rosyjski: Marskaja swinka
Francuski: Cobaye, cochon d'Inde
Włoski: Porcellino d'India,.

Zwierzaki słodziaki - Onet.pl Blog

Z Peru wraz z pierwszymi odkrywcami Ameryki. Pierwsze wzmianki ze Starego Świata pochodzą z ok. 1500 roku. Z pochodzenia też wywodzi się nazwa świnki, a więc "morska", a wcześniej prawdopodobnie "zamorska". Przed przybyciem do Europy świnki przebyły długą podróż statkami, które po drodze zawijały do Gwinei, co sprawiło, że obecna angielska nazwa świnki morskiej to "Guinea Pig", czyli "świnka gwinejska". A dlaczego "świnka" - zapewne z powodu swojego wyglądu i tułowia pozbawionego widocznej szyi, co przywodzi od razu na myśl popularne zwierzęta gospodarskie. Również charakterystyczne pomrukiwanie i chrząkanie świnek morskich przypominają odgłosy jakie wydają świnie.

- bloog.pl

Testów...

 

Ale nic nie przebija zajęć z pisania z naszym ulubionym wykładowcą. Nikt nas nie nauczył tylu pożytecznych słowek, co on. Wyprowadził nas z błedu, przy niektórych pomysłach, ale dla nas i tak mają odrębne znaczenie :)

 

Guinea pig

Według grupy: Świnka gwinejska

Właściwe znaczenie: Królik doświadczalny

 

Wild-Goose Chase

Według grupy: Gonienie dzikiej gęsi