O czym chcesz poczytać na blogach?

Guernsey

pandora´s box - Onet.pl Blog

I masz samochód, siadaj za kierownicą i po prostu jedź przed siebie. Znaki poprowadzą Cię w najróżniejsze zakątki wyspy. Jadąc tak przed siebie, zobaczyliśmy znak "German Occupation Museum" (Muzeum Okupacji  Niemieckiej) i ponieważ jest to jedno z niewielu tu muzeów otwartych cały rok, należało koniecznie złożyc tam wizytę.

W czasie II wojny światowej wyspa była pod panowaniem Niemiec. Wyspę uwolniono spod okupacji 9 maja 1945 roku, a dzień ten jest dziś świętem narodowym w Guernsey. Pięc lat okupacji zostało zebrane w postaci różnych artefaktów we wspomnianym muzeum, które z zewnątrz wygląda niepozornie, ale w środku naprawdę zaskajuje różnorodnością. Bunkry, które pozostały po niemieckiej okupacji są wplecione w krajobraz Guernsey i pomimo, że ich widoki odrzucają, to są one również nieodłączną częścią histori tej malutkiej wyspy.

 

Niemiecka Mina Morska 

  

pandorago2bed
8 komentarzy

krak.blog.pl

Zacząłem rozmowę. Mój pracodawca nie był zbyt miły, kazał mi jechać do budek telefonicznych w South Park. Pomyślałem, że najpierw przejadę się po Liberty City. Wsiadłem do wozu i skierowałem się w stronę Island City. Po drodze zderzyłem się z fioletowym Countashem. Na drodze głównej między Island City a South Park, potrąciłem gościa w niebieskim fraku. Nie wiedziałem co robić dalej, po namyśle postanowiłem po prostu uciec. Skradłem ładnego Itali i pognałem przed siebie. Po drodze potrąciłem dwóch przechodniów, wpadłem w panikę. Po paru minutach zaczęła mnie gonić policja. Radiowóz siedział mi na ogonie, zdeformował mi tył auta. Dojechałem do Guernsey. Cały czas goniła mnie policja. Nagle wpadłem w karton leżący przy chodniku, znalazłem w nim broń. Pistolet który wpadł mi w ręce, wydał się solidny. Sekundę potem z radiowozu wysiadł gliniarz. Postanowiłem opuścić popsutego Itali i kontratakować. Strzeliłem dwa razy, lecz nie trafiłem. Gliniarz zbliżał się w moją stronę. Oddałem kolejny strzał z mojej broni. Tym razem trafiłem w głowę i tym samym uratowałem życie. Policja urządziła wielką gonitwę. Postanowiłem walczyć. Zabrałem pokonanemu gliniarzowi jego brykę i pognałem w kierunku Hackenslash. Po drodze potrąciłem cysternę i o mało nie roztrzaskałem radiowozu. W okolicy South.

Blog Olusiaae

Typu dlatego też występuje duże zróżnicowanie cech morfologicznych i użytkowych. Jednakże w większości przypadków są to rasy o zasięgu lokalnym, doskonale przystosowane do miejscowych warunków utrzymania i żywienia. Zwykle są hodowane dla mleka (wydajność mleczna 150-500 kg mleka w laktacji) oraz na mięso (masa ciała niektórych kozłów dochodzi do 90 kg). Rasy kóz: Typ mleczny: saaneńska (Saanen), Toggenburska (Toggenburger), alpejska francuska (Francaise Alpine), Poitouska (Poitevine), Alpejska brytyjska (British Alpine), Saaneńska brytyjska (British Saanen), Toggenburska brytyjska (British Toggenburg), Złota gernsejska (Golden Guernsey), Angielska guernsey (English Guernsey), Appencelska (Appenzeller), Oberhasil-briencerska (Oberhasil-Brienzer), Biała szlachetna niemiecka (Deutsche weisse Edelziege), barwna szlachetna niemiecka (Deutsche bunte Edelziege), Turyńska leśna (Thuringer Waldziege), Maltańska, La mancha, Megrelska (Miegrelskaja poroda), Murciana granadia, Biała celtiberyjska (Blanca Celtiberica), Kanaryjska (Canaria), Malaguena Typ mięsny: Burska (Boer), Pygymy Typ wełnisty: Angorska, Radziecka wełnista Typ puchowy: Kaszmirska, Przydońska, orenburska Typ wszechstronnie użytkowy: Anglo-nubijska, (Anglo-Nubian), Angielska, Damasceńska, Karpacka, Sandomierska, Kazimierska, Biała uszlachetniona.

Rafał Chmielewski.com


tam spółki…

Czy to w ogóle ma coś
wspólnego z moralnością?

Zobacz {IMIE_W}, co
mu napisałem i jaka jest
moja opinia w tym temacie!

{LINK_1}

Pozdrawiam,
Rafał Chmielewski
www.PodwojneOpodatkowanie.pl

Entry filed under: Uncategorized. Tags: raje podatkowe.

Czy wiara kłóci się z dostatkiem Pomoc dla Haiti

2 komentarzy Add your own

  • 1. Przemek  |  Marzec 10, 2010 o 10:08 am

    Nie otrzymałem odpowiedzi na e-porady więc jeżeli Pan może rozjaśnić temat, dziękuję.
    Jak i czy rozliczyć podatek w Polsce od marynarza zatrudnionego przez firmę na wyspie Guernsey, pływającego pod banderą UK i opłacającego podatek za świadczoną pracę w Anglii?

Dreamers Blog


"Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek" Mary Ann Shaffer i Annie Barrows,
to bardzo lekko i z wdziękiem napisana powieść w niezwykłej dość, jak na taki temat formie. Napisana jest zabawnie i z humorem, co powoduje, że "wsiąka się w nią" nie wiedząc nawet kiedy, ani jak się to dzieje.
Tematem książki jest korespondencja między pisarką szukającą tematu na książkę, a mieszkańcem wyspy Guernsey, który kupił przypadkiem książkę należącą kiedyś do pisarki. Tak stopniowo poprzez wymianę korespondencji z owym mieszkańcem Guernsey, pisarka poznaje fascynujący świat tytułowego stowarzyszenia i mieszkańców wyspy. Mieszkańcy Ci bowiem, na prośbę pisarki odpowiedzieli bardzo licznie. Opisując, oczywiście listownie swoje wstąpienie do Stowarzyszenia miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek oraz każdy z osobna wyjaśniając historię wyspy i swoich losów. Książka w ciekawy sposób i z dużą dozą humoru ukazuje, może trochę przez wielu ludzi zapomnianą wartość - przyjaźń.

Co się jeszcze wydarzy nie zdradzę....

Chłodno o klimacie

Dniach okazało sie jednak, że kolejne sowy pojawiły się również w innych częściach tego kraju..

Śnieżna sowa zamieszkuje przede wszystkim tundre, okolice podbiegunowe, północną Skandynawie, Alaskę oraz północną Kanadę. Nie dziwi więc wielkie zainteresowanie sowami, które pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Czasem zdarza się, że pojedyncze osobniki są widywane w północnej Szkocji, tym razem jednak zaskakująca jest nie tylko ich ilość ale również fakt, że zapuściły się tak głęboko (Południowo-zachodnia część wyspy!!). Dostrzeżono je min. w Kornwalii, Guernsey i Alderney.

Przypadek sowy śnieżnej nie jest jednak jedyna ciekawostką ornitologiczna jaka zaobserwowano w ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii..

Jak donosiosła telegraph.co.uk ( listopad 2008 ) Wielka Brytania przeżyła w tym roku niespotykany od dawna “najazd” Jemiołuszek (Bombycilla garrulus).

Są to ptaki zimujące przede wszytskim w Europie środkowej, choć spotykane sa również na zachodzie kontynentu- migrują z północy/ wschodu (przede wszytskim z Rosji i Skandynawi). Celem ich wędrówek, jest poszukiwanie pokarmu.