O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Guardian

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Z materiałami do czytania produkowanymi przez media głównego nurtu. Jeśli wszystkie depesze byłyby opublikowane w lokalnej gazecie w Oklahoma lub Damaszku, któż by je czytał? Aby dostarczyć nasze wiadomości do naszego czytelnika, zmuszeni jesteśmy wykorzystywać te okropne media głównego nurtu.

Dlatego Julian Assange postanowił współpracować z kilkoma ważnymi zachodnimi liberalnymi gazetami z głównego nurtu mediów. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie media głównego nurtu tak naprawdę są zależne; zależne od Pentagonu, CIA, Wall Street i wszystkich ich odpowiedników. Należy sobie także uświadomić, że nie każdy etatowy dziennikarz Guardiana, Le Monde lub New York Times jest nieuczciwym poplecznikiem ideologii imperialistycznej; a nawet nie każdy redaktor. Ale wiemy też, że nie każdy chce poświęcić swoją karierę by opublikować artykuł, który wywoła burzę protestów. Z tego punktu widzenia, różnica między liberalnymi mediami łagodnym a tymi o twardej linii imperialistycznej jest jedynie w guście.

Na przykład, jeśli planują zaatakować Afganistan, to twardogłowy Fox News po prostu zażąda precyzyjnego uderzenia na szczury pustyni, natomiast liberalny Guardian opublikuje artykuł Polly Toynbee lamentujący nad gorzkim losem Afganek. Ostatecznie chodzić będzie o to samo: o wojnę.

i scream into the night for you...

To daj znać. – uśmiechnęła się. – O nie, nie. – położyła dwa palce na jego wargach, kiedy chciał ją pocałować. – Moje usta nie są Ci potrzebne do szczęścia, więc możesz się zadowolić rozmową z braciszkiem.
- Ej… - jęknął. – Dlaczego?
- Przecież gdybym wyjechała, to byłbyś wesoły. – mruknęła z obrażoną miną. – A teraz idź mi stąd, bo Tom się czegoś domyśli. – dodała, kiedy otwierał buzię, by coś powiedzieć. Otworzyła drzwi od balkonu i wyszła na świeże powietrze…

***

Chłopcy rozmawiali na przeróżne tematy. Od pogody do koncertów i sióstr Guardian. Przez ten cały czas młodszy Kaulitz starał się być smutny, ale czasem się zapominał.
- Młody, co z Tobą? – spytał dredman. – Myślałem, że jak Yumi wyjedzie, to będziesz zdołowany jak nigdy, a tu co? Czuję, jakby Cię energia rozpierała… Co jest grane?
- Nic, wydaje Ci się… - mruknął, odwracając wzrok.
- Bill… Czy ty myślisz, że okłamiesz MNIE? – spytał. – MNIE? Swojego jedynego i kochanego braciszka? No powiedz, noo…
- Wcale Cię nie okłamuję! – zaprzeczył szybko. Obiecał Yumi, że się nie wygada.
- I znowu kłamiesz!
- Nieprawda!
- Prawda, chyba lepiej od.

Miziaforum's Blog

Dziś WikiLeaks? Assange: Nawet jeśli…
19 minut temu


Demaskatorski portal internetowy Wikileaks, który ma wkrótce opublikować depesze dyplomatyczne USA, relacjonujące zarzuty korupcyjne wobec rządów i przywódców obcych państw, poinformował w niedzielę, że został zaatakowany przez hakerów.

Portal zapewnił jednocześnie, że nawet gdyby przestał funkcjonować, to kilka gazet i tak opublikuje przekazane im już wcześniej materiały. Chodzi tu m.in. o dzienniki – amerykański “The New York Times”, brytyjski “The Guardian”, francuski “Le Monde” i hiszpański “El Pais” – oraz niemiecki tygodnik “Der Spiegel”.Departament Stanu USA ostrzegł, że akcja Wikileaks może zagrozić życiu wielu niewinnych ludzi
Przeznaczony do ujawnienia zbiór ma siedmiokrotnie większą objętość niż udostępniony w październiku przez Wikileaks zestaw około 400 tys. raportów Pentagonu, dotyczących wojny w Iraku.

Osoby, które zapoznały się z przygotowanymi do publikacji materiałami uważają, że zawarte w nich zarzuty korupcyjne są na tyle istotne, by wprawić w poważne zakłopotanie rządy i polityków, do których się odnoszą.

Admiral's log

  Powiedział/a:

  korweta już jest :P

  Odpowiedz
 • Solo Powiedział/a:

  źle.. chodziło mi o jakiś lekki frachtowiec..XD niekoniecznie o maszynę CECu..;)

  Odpowiedz
  • byq Powiedział/a:

   no to sheathipede – ta odmiana z ostatnich odcinkow the clone wars

   Odpowiedz
 • Runic Guardian Powiedział/a:

 • | TOMBRAIDERS | Your most exclusive source about Tomb Raider and Lara Croft! - Onet.pl Blog

  Umożliwia nam wypróbowanie nowych i ekscytujących rzeczy, przy jednoczesnym skupieniu się na najbardziej oddanych fanach serii. [...] Grając w tryb single player gracz nie jest obciążony sztuczną inteligencją, podążającą za nim. Zagadki i zadania dla pojedynczego gracza były tworzone i projektowane od podstaw, aby zapewnić jak najbardziej unikalne doświadczenie. [...] To kolejna przygoda Lary, jej wpis z dziennika. Kolejny artefakt, który chce zdobyć. Mimo wszystko jest to w pełni niezależna opowieść.

  Mówiąc w skrócie: w Lara Croft and the Guardian of Light będziemy mogli grać samotnie. To dobrze? Potwierdziła się kolejna informacja: Tomb Raider 9 jest w produkcji, więc na pewno będzie miał swoją premierę.
  3 .
  0007. Kilka informacji o TombRaiders.
    16.05.2010  14:58 Kilka info nt. TombRaiders.
  Witam. Postanowiłem ogarnąć.

  Kolorowa Warszawa

  Na Targowisko Banacha. Tak czy inaczej, mój ulubiony śmierdziel wsiadł i rozpoczął tę samą, co zawsze, litanię. Zakończył całość stwierdzeniem, o którym wcześniej zapomniałem napisać: "Proszę państwa jak katolik katolików. Bóg wynagrodzi wam dobrem dobro, które czynicie na ziemi". W tym momencie rozejrzałem się po tramwaju w połowie wypchanym Wietnamczykami i słuchając, jak stojący koło mnie arabopodobny mężczyzna zawodzi półgłosem jakąś swoją orientalną modlitwę parsknąłem śmiechem.


  17:32, woland.guardian.devil , Abstrakcje
  Link Komentarze (3) »
  czwartek, 25 września 2008
  Taka akcja, żebyś dał piątaka.

  Gdzie nie idę, tam widzę klęczących w imieniu Jezusa Chrystusa, grających po tramwajach, potrzebujących w McDonaldzie i wszelkie inne stworzenia z rodziny wyłudzaczy pospolitych. Ostatnio jednak zaobserwowałem zjawisko bardzo niepokojące. Od początku jednak.

  Kto podróżuje po centrum Warszawy za pomocą ZTM, z pewnością nie raz natknął się na.

  Terroryzm we współczesnym świecie

  Ofiar śmiertelnych związana była z faktem, iż jeden z ładunków wybuchowych częściowo zawiódł.

  Modus operandi terrorystów wskazuje jednoznacznie na talibów. Ci jednak nie przyznali się jeszcze do przeprowadzenia zamachu.

   

  Zdjęcia z miejsca zamachów:

  Źródło: tribune.com.pk

  Źródło: AP

  Źródło: AP

  Źródło: guardian.co.uk

   

  [UZUPEŁNIENIE 12 VIII 2011] Odpowiedzialność za zamach wzięli na siebie pakistańscy talibowie z Terik-i-Taliban Pakistan. Fakt ten potwierdzony został przez Umara Chalida - jednego z ich dowódców. Ostateczna liczba rannych w zamachu wzrosła do 32. Stwierdzono, że powyższy atak był zemstą talibów za rządową ofensywę na obszarach plemiennych, gdzie talibowie mają swe bazy. Zapowiedziano także kolejne ataki w Pakistanie, które mają zmusić władze tego Państwa do zerwania kontaktów ze Stanami Zjednoczonymi.

   

  Guardian angel

  obrazki, konkursiki i to wszystko o anime;) - Onet.pl Blog

  •  Prism Ark
  •  Vagradns
  •  Iriya no sora UFO no natsu
  •  Elfen lied
  •  Hellsing
  •  Chrno Crusade
  •  Shaman king
  •  Inukami
  •  Guardian Hearts
  •  Ikki tousen
  •  Angel Feather
  •  Assate no hoko
  •  Deus Machina Demonbane

  Tobie Ufam - Onet.pl Blog

  Pamiętajcie o swoich Aniołach, módlcie się i dziękujcie za to że go posiadacie... Pamiętajcie także, że każdy z nas jest Aniołem!

  Modlitwa do Anioła Stróża: 

  Angel of God,
  my Guardian dear,
  to whom His love
  commits me here,
  ever this day (or night)
  be at my side,
  to light and guard,
  to rule and guide.
  Amen.

   

  Widzisz?

  Ci, że 'An angelface smiles to me'(Twarz anioła uśmiecha się do mnie)
  Bo on jest jak anioł,
  zesłałeś mi go w jakimś celu
  więc pozostaje mi wierzyć - nie! ja chce wierzyc i wierze...
  wierze ze on ma cos zmienic
  'My friend (...), My guardian'
  (Przyjacielu, Mój stróżu)
  Bądź przy mnie teraz, choć Cie nie wzywam,
  Bądź przy mnie zawsze kiedy Cie potrzebuje i kiedy nie
  Pozwól czuć, że jesteś
  'Ah, dear friend I remember the nights (Ach, drogi przyjacielu, pamietam.Na pogodę,
  chcę spróbować - chcę byśmy oboje spróbowali

  P.S. Wykorzystane treści w '...' w cudzysłowiu i odznaczające się innym językiem to treści utworów Nihgtwish'a przerobione na potrzeby notki oto linki do tekstów tych piosenek:
  angel fall first
  beauty and the beast
  mauzi 2005-09-15 23:25:34
  skomentuj (8)


  Nie wierze w brak sensu jakiekolwiek chwili, ułamka sekundy
  Dziękuje Ci
  za spojrzenia,
  za uśmiechy,
  za dobre słowo z Twych.

  guardian-devil.blog


  Obiecuję poprawę i zmianę na lepsze.
  Okazuje się, że faktycznie był ze mnie Devil, a może też Debil? Guardian w sumie też, aż za bardzo czasami... Teraz chcę być już Angel... Bo Anioł zasługuje tylko na Anioła i wreszcie chce nim być.
  Kocham... 

  skomentuj (2)
  Strona główna
  styczeń 2008

  Guardian uk

  Łukasz Błażys

  Libia – szybka ocena sytuacji

  23 mar

  Atak zbrojny na Libię to bardzo ciekawy przypadek zarówno pod względem taktycznym, politycznym jak i społecznym. Zacznijmy od samej rezolucji RB ONZ (tekst dostępny tutaj: www.guardian.co.uk) która mówi o tym, że główny cel to ochrona ludności cywilnej. Koalicja na czele z USA chce chronić ludność poprzez odsunięcie dyktatora od władzy i decyduje się na akcje militarną podkreślając, że sam dyktator nie jest głównym celem całej operacji. Bardzo ciekawe podejście, prawda ? Zważywszy na fakt, że Kaddafi nie odda władzy. Logiczne podejście do.

  Się zmienić, a nowym celem okaże się sam Kaddafi. Przystępując do wojny mówiąc A trzeba powiedzieć B. Chyba żaden z koalicjantów nie myślał, że po ostrzale rakietowym i lekkim bombardowaniu Kaddafi wywiesi białą flagę ? Chyba, że dla wielu wystarczy tylko spełnić cele polityczne.

  A cele polityczne jak to zwykle jest na wojnie najlepiej realizować w ukryciu. Najważniejsze to stwarzać pozory, że robi się coś dobrego, tak więc w kliku punktach te główne:

  • USA: w skrócie, sprawdzili swoją technologie oraz przygotowanie swojego wojska przy szybkim ataku na obcy kraj, teraz mogą oddać dowództwo w ręce NATO i spokojnie odcinać się od całego konfliktu
  • Rosja: mogła skorzystać z prawa weta i zablokować operację.

  Oni mogą żyć ale tylko razem... Nie rozdzielaj ich,nie odzieraj z marzeń... - Onet.pl Blog

  Zabiegani sprawdzając czy nie zapomnieli o czymś. No cóż, prawie wszyscy...
  -Czy ktoś mógłby obudzić Lee?-Simon ze zdenerwowaniem spoglądał na zegarek
  -Myślałem że Ty to zrobiłeś-powiedział Ant  dopijając kawę
  -Ja po niego pójdę-zaoferowała się Jessica. Leżał jak zwykle rozwalony na całym łóżku. Oddychał równo i spokojnie, podeszła cicho do niego i ukucnęła mając jego twarz naprzeciw
  -Hej Mały, wstawaj-powiedziała
  -Jeszcze chwilę Mamo-wymruczał, powiercił się i spał dalej
  -Wiem co na Ciebie podziała-zaczęła go namiętnie całować. Miała rację podziałało. Chłopak rozbudził się od razu odwzajemniając pocałunek
  -Czy ja jeszcze śpię a to był tylko cudowny sen?
  -Na szczęście nie, rusz ten swój.
  Daydreamer (21:24)
  5 Ooo dzięki :)

  03 maja 2009
  WIADOMOŚĆ
  Witam :)
  Chciałam tylko poinformować że z powodu zbliżających się matur opowiadania prowadzone na
  http://keep-your-eyes-open-everytime-and-everywhere.blog.onet.pl/ oraz http://guardianangel.blog.onet.pl/ zostają tymczasowo zawieszone
  Nie wiem kiedy.

  Zasadniczo