O czym chcesz poczytać na blogach?

Guantanamo

amisiewydaje - Onet.pl Blog

Ale za to permanentne. Ta materia w swym substracie jest również nie zmienna jak niezmienne są czynniki,
które napędzają konflikt na Bliskim Wschodzie a mianowicie historia i geografia. Tu Gaza równa się swojemu G - czyli geopolityce. Bez zmiany globalnego status quo, konflikt izralesko - palestyński jest wciąż statyczny i tylko przykro jest patrzeć jak dynamicznie rosną statystyki wśród ofiar tej wojny.
Co więcej, Izrael potwierdził, że w tym trwającym od dawna ułożeniu wciąż ma głos Ameryka  a Europa wciąż może tylko się przyglądać. Co zmieniają polityczne głosy zaniepokojenia płynące z ze stolic Europy uwzględniając w szczególności Warszawę?


trzecie jedno wielkie G czyli Guantanamo.
To co wiąże się z Guantanamo to synonim G jak Godność, stanowiąca istotę praw człowieka. Tak to widzimy a w szczególności media. Ale czy w tej kwestii chodzi o człowiecze prawa? Czy faktycznie Prezydent elekt USA
deklaruje zamknięcie wiezienia w Guantanamo bo łamie to istotę praw człowieka o którą, dla której i z którą walczono? Nie, nie, te G leży gdzie indziej, daleko od idei a bliżej zakończonej kampanii wyborczej.
Guantanamo jest symbolem Georga Busha i wszystkiego tego co się z nim wiąże. Hasłem zaś Obamy była zmiana.
Stąd symboliczne zamknięcie symbolicznego miejsca gdzieś na Kubie stanie się wielkim symbolem zmiany Ameryki. Ale naiwnym byłoby oczekiwać, że ta osobliwa.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Żydowską mafią, Koszer-nostra

http://www.bibula.com/?p=8530

Pouczająca jest w tym miejscu sprawa żydowskiego oligarchy Chodorkowskiego. W czasach ZSRR niezamożny obywatel sowiecki. Po upadku ZSRR w krótkim czasie stał się on najbogatszym człowiekim w Rosji, multimiliarderem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Chodorkowski

Aresztowanie i wywłaszczenie tego żydowskiego agenta Rothschildów wywołało wściekłe ataki na Putina przez będące głównie w żydowskich rękach media światowe. Do walki w jego obronie ruszyły organizacje i instytucje głoszące obronę praw człowieka.

Dziwnie asymetrycznie… W obronie praw ludzkich więźniów obozu koncentracyjnego Guantanamo

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Camp_x-ray_detainees.jpg&filetimestamp=20060510230515

Guantanamo 

nie poświęcono nawet jednej milionowej energii i nakładu, jakie zainwestowano w obronę żydowskiego oligarchy. A on miał przynajmniej proces, miał adwokatów, miał i ma kontakty zrodziną. W Guantanamo CIA trzyma latami ludzi porwanych prosto z ulicy, bez stawiania im jakichkolwiek zarzutów, najczęściej bez jakichkolwiek dowodów ich domniemanej terrorystycznej działalności. Więźniów tych pozbawiono  jakichkolwiek kontaktów z adwokatami, a nawet z rodzinami. Jest to barbarzyńskie łamanie zasad zachodniej cywilizacji przez bandyckie,.

ruczaj34

wtorek 17.49

Bombs

 

 

Jeszcze przed ocena w najbardziej dziwnej z korporacji pod sloncem...Nic poza tym w matriksie sie nie dzieje. Jakies sluchy, ze nasza Gwiazda dostala propozycje przejscia do gay-friendly zespolu, gdzie kazdy bedzie sluchal ochow i achow z proby baletu, gdzie tanczy. Bedzie sie mogla Gwiazda zaprezentowac jako zatroskany o rozwoj firmy pracownik co nawet do domu bierze prace. Tak jej ma duzo.

Wczoraj dwa filmy . Droga do Guantanamo . Poldokumentalny film przedstawiajacy historie czworki Brytyjczykow, ktorzy z Pakistanu trafija do Guantanamo, gdzie z zalozenia niedobrzy Amerykanie, sila fizyczna i przemoca  psychiczna probuja wymoc na nich przyznanie sie do popierania Talibow i znajomosci z Osama ben Ladenem. Film powtarza to co na temt Guantanamo, i samych Amerykanow w wojnie w Afganistanie, mowily media a wiec jest nudny i co  z tego, ze antyamerykanski, kiedy wszystko juz wiadomo.

 

 

A potem prawdziwa uczta. Male dzieci(Little children). Film, ktory w swoim nastroju przypomina American.

PORADY NA ZDRADY - Onet.pl Blog

W Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, na którą to uroczystość serdecznie zapraszamy. 

Prof. Andrzej Gronczewski, Przewodniczący oraz pozostali członkowie Jury
Iwona L. Konieczna (09:07)
Jeszcze nic nie ma

Ostatnio:
NOWY PROGRAM TV O WYBACZENIU (Iwona L. Konieczna; 13.06.2011)
HICIOR Z GUANTANAMO - DO SKUTECZNEGO WYMUSZANIA ZE... (Iwona L. Konieczna;.

nadszyszkownika ąsy dąsy

czas 2

Dziś 18:23:15

Nieźle. I nawet dolne podbrzusze nie bolało.

guantanamo

Jeśli nasze władze zgodzą się na przyjęcie choćby jednego więźnia z Guantanamo to się zbłaźnią. Sojusz TAK, ale nie jesteśmy sługusami Amerykanów. I tak nic z.

Blog dyplomatyczny - Onet.pl Blog

Jak wielka jest różnica pomiędzy prowadzeniem kampanii wyborczej, a sprawowaniem władzy. Przepaść tym głębsza, iż - na co zwrócił uwagę Paweł Burdzy - Obama nie ma doświadczenia w zarządzaniu stanem, miastem czy agencją federalną. Przeskoczył do Białego Domu prosto z Senatu, a wcześniej uprawiał politykę w legislaturze stanu Illinois. Piękne zapowiedzi i obietnice z kampanii okazały się trudne do zrealizowania, gdy Obama ze swoją ekipą spotkali się wreszcie z twardą rzeczywistością.

Flagowym przykładem trudności w wywiązywaniu się z obietnic jest Guantanamo. Amerykańskie więzienie na Kubie miało zostać zlikwidowane, gdyż - jak najbardziej słusznie - uznaje się je za czynnik oddziaływujący bardzo negatywnie na image USA na świecie. Już dziś wiadomo, że podczas pierwszej kadencji Obamy Gitmo nie zostanie zamknięte. Głównym problemem są więźniowie, z którymi nie wiadomo co zrobić. Osadzenie ich na terytorium Stanów Zjednoczonych nie cieszy się dużą popularnością, zagraniczni sojusznicy nie garną się do masowego przyjmowania więźniów, a niektórzy "wrodzy bojownicy" nie mogą wrócić do swojej ojczyzny, ponieważ grożą im tam tortury.

Blog LDT

Traktującą o USA. "Gdy wasz kapitalistyczny porządek społeczny okaże się niezdolny do rozwiązania problemów i trudności, i USA staną się komunistyczne, odkryją, że komunizm, odległy od nieznośnej tyranii biurokratycznej i skoszarowania jednostki, jest środkiem zwiększonej wolności indywidualnej i powszechnego dobrobytu." Słowa te doskonale potwierdzają słowa Karola Marksa - w komuniźmie jednego dnia możesz łowić ryby, drugiego pracować na roli, tylko po to by trzeciego dnia czytać książki. Czy tak samo jest w naszym dzisiejszym "dobrym" świecie? Odpowiedź brzmi nie. I nie wspominam już tutaj o tym, że setki ludzi więzionych jest przez amerykański reżim w Guantanamo na Kubie bez wyroku sądowego. Nie wspominam o tym, że setki tysięcy kobiet jest codziennie zmuszanych do prostytucji. A co z tym robią nasze kochane, "demokratycznie" wybrane władze? Pozwalają tym ludziom gnić za życia. Pozwalają na wyzysk i wykorzystywanie drugiego człowieka przez prywatnych przedsiębiorców. W dniu dziejszym widzimy zapowiadany przez Karola Marksa - "odpływ tendencji rewolucyjnych". Czy jednak odpływ ten będzie trwał długo? Tendencje rewolucyjne są doskonale tłumione przez władze za pomocą różnych przemyślnych tricków, do których przygotowywali się wiele lat. 
"Boją się inflacji, tyranii biurokratycznej i nieznośnych.