O czym chcesz poczytać na blogach?

Guadalupe

Jack King | Autor Powieści Sensacyjnych | Blog o książkach, pisaniu, i szpiegostwie

Po prostu wszędzie gdzie się obejrzeć.

Do Guadalupe odbywają się regularne pielgrzymki, a oryginalny wizerunek Matki Boskiej wisi w nowoczesnym kościele (patrz fotografia poniżej). Każdy może obejrzeć, a nawet sfotografować z użyciem lampy błyskowej, gdyż, jak twierdzi kościół: co Boskie, człowiek zniszczyć nie może. Rzeczywiście, tłumy zwiedzających przesuwają się na ruchomym chodniku (aby nie tworzyć zatoroów) błyskając aparatami.

Światynię odwiedził Jan Paweł II, w pobliżu kościoła stoi duży pomnik (patrz fotka). JPII jest bardzo kochany w Meksyku od czasu gdy beatyfikował pierwszego Indianina, Juana, właśnie tego któremu objawiła się Matka Boska z Guadalupe (scena objawienia na zdjęciu).

Kościól i cały teren, wraz z kaplicą na szczycie wzgórza oferującego wspaniałą panoramę stolicy kraju łatwo odwiedzić. Nie polecam jednak środków komunikacji miejskiej, gdyż są niezwykle przegrzane. Najlepiej zabrać się z wycieczką z centrum Mexico City. Jest duży wybór na każdą kieszeń. Wycieczka jest krótka, gdyż kaplica znajduje się zaledwie pół godziny jazdy od centrum. W parku otaczającym kaplicę jest wiele kwiatów i drzew które ucieszą oko zainteresowanych egzotyczną florą.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Diego w modlitewnym zachwycie, ponieważ zobaczyli na rozwiniętym płaszczu przepiękny wizerunek Maryi. Po jakimś czasie biskup wstał z klęczek, delikatnie rozwiązał węzły płaszcza, aby go z wielką czcią zdjąć z zakłopotanego Indianina i zanieść do swej prywatnej kaplicy. W kilka dni później ten zgrzebny płaszcz, na którym w cudowny sposób został odbity wizerunek Matki Bożej, został wniesiony w uroczystej procesji do katedry. Wszyscy mieszkańcy miasta zebrali się, żeby zobaczyć cudowny obraz i modlić się do Matki Bożej. Od tamtej pory klękają przed nim miliony ludzi w postawie pokornej wiary i miłości

Maryja prosiła, aby nazwać Jej wizerunek “święta Maryja z Guadalupe”. W fonetycznym brzmieniu, słowo to w języku Azteków oznaczało “Zdeptany Kamienny Wąż”. Indianie zrozumieli, że Matka Boża pokonała straszliwego boga, czczonego przez nich w postaci upierzonego węża, któremu składano w ofierze duże ilości ludzi. Doskonale odczytali wymowę wizerunku Matki Bożej. Pokorna młoda Niewiasta przynosi w swoim łonie Boga, który stał się człowiekiem, Zbawicielem całego świata. Nie trzeba już przelewać krwi dla bogów, składać im ludzi w ofierze. Nie ma zwycięzców ani zwyciężonych. Ona jest Matką dla ludzi wszystkich ras i języków, a my wszyscy jesteśmy jej ukochanymi dziećmi. Gdy rozeszła się wieść wśród Indian o tym.

Roberta,Jose i Lupita - Onet.pl Blog

dodaj komentarz

30 lipca 2008
Notka

Siemka ten blog jest o Dulse Marii , Zoraida Gómez , Maite Perroni.Garją one w serialu Rebelde po polsku Zbuntowani.

Dulse Maria gra w nim serialową Roberte Pardo Rey.

Zoraida Gómez gra w nim serialową Jose Lujan Landeros(czytaj Hos).  

Maite Perroni gra w nim serialową Guadalupe 'Lupita'Fernandez.  

 

 

A teraz informacje o nich:

Roberta Pardo Rey (Dulce María). Córka sławnej piosenkarki pop Almy Rey. Zmuszona przez ojca idzie do Elite Way School. Roberta umie walczyć o swoje i zawsze mówi prawdę prosto w oczy. Nie znosi pustych dziewczyn, obdarzona została ciętą ripostą i ironicznym poczuciem humoru. Jest uparta, sprytna i inteligentna. Zawsze ma własne zdanie. Pod maską chłodnej panny ukrywa wrażliwą naturę. Zawsze była w cieniu matki, jest zagubiona choć tego nie okazuje. Zakocha się z wzajemnością w Diegu i ta miłość ją odmieni. Stanie się łagodniejsza i zacznie.

Ciekawostki i nie tylko :) - Onet.pl Blog17 października 2007
Podróż do 100 najpiękniejszych miejsc świata - trzydzieste piąte miejsce

Kościół Matki Boskiej z Guadalupe - określenie Matki Bożej, która objawiła się azteckiemu Indianinowi św. Juan Diego Cuauhtlatoatzin na wzgórzu Tepeyac w okolicach dzisiejszego miasta Meksyk w Meksyku. W ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku, w niewyjaśniony do dziś sposób powstał obraz Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki.

Pierwszy kościół, który zbudowano na pamiątkę objawienia, był skromny. Wykonano go z cegły suszonej na słońcu. Ze względu jednak na tłumy pielgrzymów, kościół kilkakrotnie przebudowywano i powiększono w kolejnych stuleciach. Ostatniej przebudowy dokonano w 1895 roku. Obecna bazylika ma cztery.