O czym chcesz poczytać na blogach?

Gruzja

Oceń Boga za każdy dzień!

Jest podzielona na dwa obozy. Ludzie w Europie Zachodniej uważają, że rosyjska interwencja w Gruzji jest usprawiedliwiona. Z tego względu nie potrafią zdecydować czy działania Boga są dobre czy złe. Spójrzmy na poniższe wykresy, we Francji oraz w Wielkiej Brytanii ludzie reagują intensywnie na wydarzenia w Gruzji. Indeksy są zmienne a widoczny wcześniej trend został zaburzony.

Następnie możemy spojrzeć na kolejne kraje jak Polska i Niemcy, gdzie ludzie potępiają rosyjską agresję. Popularność Boga znacznie spadła w tych krajach.

Zgaduję, że chcielibyście teraz wiedzieć jak.

Ciągną GodIndex w dół podczas gdy Rosja pcha go w górę. Konkluzja jest taka, że popularność Boga niestety spadła i to drastycznie, a wszystko to spowodowała wojna w Gruzji.

3 Odpowiedzi do “Gruzja w ogniu! Gdzie Bóg się schował?”

marian1.blog

Gruzja, a sprawa polska 2008-08-13 20:47:31

Blisko tydzień temu oczy świata ponownie zwróciły się w stronę Kaukazu, a dokładniej na Gruzję. 8 sierpnia wojska tego kraju ostrzelały wojska rosyjskie stacjonujące w Osetii Południowej,.

Zadanie. Rosja, a my Polacy doskonale o tym wiemy, jest krajem nieprzewidywalnym. Rozmowy z nią powinny być stanowcze, ale bez poddawania się emocjom. 

Rodzi się więc pytanie, jak Polska powinna zareagować na ten konflikt? Prezydent Kaczyński nieraz podkreślał swoje przywiązanie do prezydenta Gruzji i ofiarował mu wsparcie. W sposób szczególny dał temu wyraz wczoraj, lecąc wraz z przywódcami czterech państw Europy Wschodniej do Tbilisi na wiec poparcia dla działań Saakaszwilego. Pewny siebie, w bardzo ostrych słowach skrytykował tam Rosję i zagrzewał do walki z wrogiem. Czy zrobił dobrze? Moim.

uzdrowicieljch.blog

Pierwszy dzień igrzysk śmierci dziś się tworów ziemskich zaczął jakże smutny dla gatunku ludzkich duchów!

Zobaczymy czy tragedie zamkną ta olimpiadę złudzeń 17 tragicznych wydarzeń, bądźmy czujni, lepiej w tych dniach nie być w pekińskim teatrze zatraceń, takie zbiorowisko ciemności domaga się już tylko zniszczeń! Więc niech tak się stanie!

 

Jezus Chrystus

P.S.:

Wstrząs za wstrząsem dla opamiętania!Tagi: śmierć, jezus chrystus, syn boży, święty graal, igrzyska, pekin, olimpiada, rosja, gruzja

Tagi: śmierć, jezus chrystus, syn boży,.

Gruz – i – ja

Jest godzina 18.00

Okazuje się, że Lewan pojechał po zaopatrzenie… do Mestii. Ma być za 20 minut. Powoli się rozpakowujemy, idziemy na mały spacer, dołączamy się do ludzi siedzących przy ognisku. Oglądamy gwiazdy, słuchamy gruzińskich pieśni. Jest magicznie. W końcu dołącza do nas Lewan. Minęło swańskie 2 0 minut. Jest godzina 22.00

Cieszymy się ciepłym wieczorem, kawałami o Swanach (brzmią najlepiej opowiadane przez Swanów), dobrą czaczą. Jedna myśl trochę nas niepokoi – już jutro mysimy wyjechać, bo w poniedziałek trzeba stawić się w pracy. A na drogę powrotną nie mieliśmy żadnego planu…

Euroslawizm

Tyle o kulturach walczących bezpośrednio. Teraz przenieśmy się na wyższy poziom i spytajmy o konkrety, geopolitykę, dyplomację. Tu oczywiście zapomnijmy o tych małych narodkach i ich trudno wymawialnych przywódcach, a zatrzymajmy się na głównych sprawcach – USA i Rosji. W naszym dobrze pojętym interesie leży bycie dobrym sojusznikiem USA, choć pewnie Rosja kulturowo czy językowo jest nam bliższa. Poza tym, w naszym dobrze pojętym interesie jest wspierać zwycięzcę. Tę wojnę wbrew pozorom wygrywają Gruzja i USA. Nie militarnie, trudno zresztą przewidywać by mały kraj wygrał militarnie z krajem 140-milionowym, lecz propagandowo, dyplomatycznie i politycznie. Tak samo jak Rosja przez cały XIX wiek górowała nad wojskami Porty, ale dyplomatycznie wszystko przegrywała, bo tę wspierali Anglicy. Wreszcie, w bloku z Rosją są Niemcy – także w tej wojnie – doświadczenie również XIX-wieczne uczy, że w takim bloku Polska mogłaby służyć najwyżej za przejście graniczne na drodze z Petersburga do Berlina.

Femme Fatale - Onet.pl Blog

Oddać niechciał!) i poważali zarazem - bo był "swój" z aparatu, wierchuszki,czy jak tam sobie wolicie...

"Chopcy radarowcy" z CIA wykombinowali sobie, że zaleją całą AzjęCentralną i Zakałkazie fala tanich i medialnych rewolucji i zdobędą w tensposób szlak dla rurociągów - konkurencyjnych wobec rosyjskich, którymi mogłabypopłynąć ropa i gaz z Azji Centralnej - obecnie największe dostępne złoże tychsurowców tam się właśnie znajdują, ale Ruscy jako jedyni mają możliwość ichwywozu poza ten obszar geograficzny swoimi rurociągami a to boli i kłuje w oczyUSA.

Niestety plan zawiódł. Ukraina, Gruzja i Kirgistan - 30mln USD dało efekty!10mln w Uzbekistanie dało d... - Prezydent Islam Karimow to nie profesor"filozof" (de facto fizyk) Askar Akajew, który stwierdził, że niebędzie strzelał do swoich rodaków (a Ruscy wylądowali wtedy w Biszkeku i niechcieli odlecieć - na pokładzie samolotu transportowego znajdowało się 300komandosów SpecNazu - odziału dywersji GRU - wywiadu i kontrwywiadu wojskowegoZSRR a później Federacji Rosyjskiej) i strzelał. Polała się krew a kilkuprzekupionych przez USA "namaszczonych", którzy uwierzyli, że będąkolejnymi: Juszczenkami, Sakszfilami czy Bakijewami, musieli rozstać się.

BLOG PODRÓŻNICZY GLEBY

Co prawda do stacji meteo pod szczytem Kazbegu, ale za to same widoku osnieżonych gór rekompensowały wszystko. Pozostałe cele zrealizowalismy w 100%. Możemy śmiało polecić Gruzję na cel wypraw, co nas uderzyło, to niezwykła przychylność Gruzinów. Nikt nie pozostawał obojętny, nikt nie oczekiwał pieniędzy (może poza małą żebraczką w twierdzy, której dałem monetę i od tego momentu zaczęła chodzić za nami i prosić o jeszcze). To była dla mnie nostalgiczna wyprawa w przeszłość, przypomniały mi się rosyjskojęzyczne piosenki, które niegdyś mnie fascynowały: "Obława", "Nie lubię" Wysockiego, "Babuni" według wiersza Cwietajewej czy nawet "Dzień urodzin". POLECAMY.

Krzysztof i Wojciech Grzegorzewscy

 

 

 

Tagi: Gruzja 2011
16:20, krzysztofgrzegorzewski
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5