O czym chcesz poczytać na blogach?

Grumman

Strona główna - Samoloty wojskowe

Bojowa: odłamkowo-burząca o masie 20.8 lbs (9,42 kg) Masa startowa: 190 lbs (85.5 kg) Zasięg: 10+ mil (16 km) System naprowadzania: podczerwień Cena za sztuke: 41,300 dolarów Data wprowadzenia: 1956
17:07, bartek_922 , Strona główna
Link Dodaj komentarz »
AIM-54 PHOENIX
Służba: Marynarka USA Typ: AIM-54 Phoenix to rakieta powietrze-powietrze dalekiego zasięgu, naprowadzana radarowo przenoszona tylko przez Grumman F-14 Tomcat (maksymalnie do sześciu rakiet na raz). Cechy: Jest to jedyny pocisk dalekiego zasięgu w arsenale Amerykańskiej Marynarki. To przenoszony drogą powietrzną system zdolny do atakowania wielu celów na raz za pomocą konwencjonalnej głowicy. System składa się z kierowanej rakiety AIM-54, systemu pośredniczenia oraz samolotu wyposażonego w system kontroli broni, AN/AWG-9. System ma możliwość odpalenia i kontrolowania sześciu pocisków AIM-54 naraz przeciwko 6 różnym celom w każdych warunkach pogodowych i przy silnym polu zakłócającym. Pocisk Phoenix składa się z systemu kierowania, głowicy bojowej, sekcji kontrolnej i napędu..

Bohaterowie opowiadania - Onet.pl Blog

Osobie
Z natury kobieciarz nie cierpiący roboty papierkowej.
Z charakteru jest raczej spokojny,
choć nie do końca - jego ulubionym
zajęciem jest wnerwianie starszego brata, Alphons'a - Edwarda Elric'a


 

Riza Hawkeye

Dwudziestopięcioletnia Pani Pułkownik. Prawa ręka Fuhrer'a,
oraz jego najbliższa przyjaciółka. Wnuczka generała Grumman'a i córka nauczyciela Roya. Tak samo jak on brała udział w wojnie w Ishvarze.
Do akademii wojskowej przystąpiła w wieku 19 lat. Niejednokrotnie ratowała Mustangowi życie i wyciągała go z głupich sytuacji. Nie okazuje prawie w ogóle ciepłych uczuć, nie licząc najlepszych przyjaciółek. Sieje postrach wśród żołnierzy armii, ponieważ jest dobrym strzelcem i nie toleruje lenistwa.
Jej najlepszym towarzyszem jest pies Black Hayate, który jak dotąd jej nie zawiódł. Do wojska przystąpiła by chronić ważną dla siebie osobę.


 
EvolutiOn

Możliwości oraz funkcjonalność. Wideo prezentujące to urządzenie pobrać możemy pod adresem http://www.idelix.com/avi/PDT_DiamondTouch_DF.avi [21,4 MB] Jest to tylko mały skrawek możliwości. Dużo większą i bardziej interesująca funkcjonalność możemy zobaczyć tu:

Wykorzystanie Google Maps robi wrażenie, a na dodatek w Warcrafta III można na tym grać ;) Należy nadmienić jeszcze, że można bardzo łatwo oprogramować własne aplikacje do wykorzystania tego urządzenia.

Kolejny produktem nawiązującym do ekranów dotykowych jest Touch Table produkcji Northrop Grumman. Prezentacja możliwości:

Jest dostępne również oficjalne wideo prezentujące zakres przydatności Touch Table - http://www.ms.northropgrumman.com/DOCs/TouchTable.mpg [41 MB]

Zaletą tych wszystkich urządzeń to nie tylko wygodniejsze korzystanie z komputera poprzez wyłączenie z użycia myszki i klawiatury, ale również intuicyjne sterowanie. Touch Table nie ma ograniczeń takich jak wykorzystanie systemu przez kilka osób jednocześnie.

A co gdyby zupełnie zrezygnować z ekranu dotykowego. Nawet więcej, w ogóle zrezygnować z ekranu

Polityka

. W latach 2005 – 2009 amerykanie byli też największym dostawcą uzbrojenia, należało do nich 30 procent globalnego rynku (Rosja – 23%, Niemcy – 11%, Francja – 8%, Wielka Brytania – 4%). Broń sprzedawana jest m.in. do Arabii Saudyjskiej oraz Pakistanu.

10 największych przedsiębiorstw zbrojeniowych w 2007 roku

Przedsiębiorstwo Sprzedaż broni (w mln USD) Zysk (w mln USD)

Boeing (USA) 30,480 4,074
BAE Systems (WB) 29,850 1,800
Lockheed Martin (USA) 29,400 3,033
Northrop Grumman (USA) 24,600 1,803
General Dynamics (USA) 21,520 2,080
Raytheon (USA) 19,540 1,474
EADS (Europa Zachodnia) 13,100 -610
I-3 Communications (USA) 11,240 756
Finmeccanica (Włochy) 9,850 713
Thales (Francja) 9,350 1,214

Źródło: http://www.sipri.org/yearbook/2009/polish/06/06A (25.VI.2011, godz. 00:30)

Prowadzenie przez USA wielu misji wojskowych oraz duży spadek akceptacji społeczeństwa dla tych działań (ginie zbyt dużo żołnierzy) powoduje, że używany przez wojsko sprzęt jest coraz bardziej nowoczesny i ma on za zadanie.

Sensacje,newsy,plotki,rzeczy nie z tej ziemi! - Onet.pl Blog

1964r.

W 1965 Gaddis opublikował książkę Invisible horizons, w której zajął się tą legendą. Po nim wielu innych autorów próbowało uzyskać sławę zajmując się tym tematem.

W zależności od autora, wielkość Trójkąta Bermudzkiego jest różna. Niektórzy rozszerzają ją aż do wybrzeży Irlandii. Zazwyczaj jednak mowa jest o trójkącie między Miami, Puerto Rico i Bermudami, który to teren jest bardzo uczęszczany przez statki i samoloty.

Legenda narodziła się wraz z historią zniknięcia eskadry pięciu amerykańskich samolotów torpedowo-bombowych Grumman TBF Avenger 5 grudnia 1945 u wybrzeży Florydy (słynny lot 19). Opisane to zostało w magazynie American Legion przez Allena Eckerta w artykule Tajemnica zaginionego patrolu. Eckert nigdy nie potrafił podać źródeł swoich twierdzeń.

L.D. Kusche i Jules Metz dogłębnie zbadali tę historię, analizując 500 stron oficjalnego raportu. Wywnioskowali, że był to tragiczny wypadek, jeden z najtragiczniejszych wypadków lotnictwa wojskowego w czasach pokoju, ale spowodowany jak najbardziej naturalnymi przyczynami.

Krzysztof Kolumb, według.

Zenobiusz ,ostrzega.!!!

Orbit, a feat that neither they orthe USSR had been able to accomplish. As if that wasn’t enough, it apparently was several sizes larger than anything either country would have been able to get off the ground.

And then, the oddness began. HAM operators began to receive strange coded messages. One person in particular said he managed to decode one of the transmissions, and it corresponded to a star chart. A star chart which would have been plotted from earth 13,000 years ago, and focused on the Epsilon Bostesstar system.

On September 3, 1960, seven months after the satellite was first detected by radar, a tracking camera at Grumman Aircraft Corporation’s Long Island factory took a photograph of it. People on the ground had been occasionally seeing it for about two weeks at that point. Viewers would make it out as a red glowing object moving in an east-to-west orbit. Most satellites of the time, according to what little material I’ve been able to find on the black knight satellite, moved from west-to-east. It’s speed was also about three times normal. A committee was formed to examine it, but nothing more was ever made public.

Three years later, Gordon Cooper was launched into space for a 22 orbit mission. On his final orbit, he reported seeing a.

Blog Anullas

Rzekomo niewytłumaczalne zdarzenia.

Statystycznie, obszar ten nie różni się w żaden sposób pod względem katastrof samolotów czy statków od żadnego innego akwenu na Ziemi.

W zależności od autora, wielkość Trójkąta Bermudzkiego jest różna. Niektórzy rozszerzają ją aż do wybrzeży Irlandii. Zazwyczaj jednak mowa jest o trójkącie między Miami, Puerto Rico i Bermudami, który to teren jest bardzo uczęszczany przez statki i samoloty.

Legenda narodziła się wraz z historią zniknięcia eskadry pięciu amerykańskich samolotów torpedowo-bombowych Grumman TBF Avenger 5 grudnia 1945 u wybrzeży Florydy (słynny lot 19). Opisane to zostało w magazynie American Legion przez Allena Eckerta w artykule Tajemnica zaginionego patrolu.

L.D. Kusche i Jules Metz dogłębnie zbadali tę historię, analizując 500 stron oficjalnego raportu. Wywnioskowali, że był to tragiczny wypadek, jeden z najtragiczniejszych wypadków lotnictwa wojskowego w czasach pokoju, ale spowodowany jak najbardziej naturalnymi przyczynami.

Krzysztof Kolumb rzekomo zaobserwował w okolicach Trójkąta "dziwne, tańczące na horyzoncie światła