O czym chcesz poczytać na blogach?

Groteska

niedobre literki

    7pm

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

FRASZKI ZNOŚNE I SPROŚNE - Andrzej Sztandor

Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2008
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
.

{Fruwające skarpetki}

Z lalkami(nie wiem jak to się fachowo nazywa._.)I właśnie z powodu lalek na scenie pamiętam je do dzisiaj. (patrz. zryło mi psychikę i tylko o tym myślę : D) Ogólnie dzień uważam za NIE zmarnowany ^-^ Polecam więc pójście na "Ballady i romanse czyli cztery opowieści o miłości", chociażby ze względu na te gigantyczne lalki o:
Senkju za przeczytanie!
I jeszcze większe senkju za komentowanie : D
Nastrój: ahh mieś taką.... WIELGACHNĄ LALKĘ W PRZEDPOKOJU!
Kategoria: brak kategorii
tagi: groteska przedstawienie ice wrażenia opis bla bla
Komentarze (0), Dodaj

zue koleżanki.

wtorek, 9.marca.2010, 16:28
Nie ma to jak pisanie o najbardziej stereotypowych i w sumie nudnych problemach : D (hohoho~! A dzisiaj właśnie tym mam zamiar wszystkich zanudzić >:D) A więc do rzeczy. Irytuje mnie strasznie fakt, że są jeszcze na świecie takie stworzonka co to się uważają za największe przyjaciółki i jedno z nich jest szczere, a drugie robi wszystko, żeby nie musieć mówić prawdy, albo zwyczajnie kłamie. I co to za przyjaźń? >.

kwitnąca wiśnia - Onet.pl Blog

2009
gomen,gomen >.
Przepraszam, że tak dlugo nie dodawalam nowej notki.   
Ale żeby odpokutować, może napiszę dzisiaj o "Kobiecie z wydm", "Córce samuraja" oraz "Ostatecznym wyjściu" i "Grotesce". 
Zauważylam, że pisarze japońscy są dosyć specyficzni. Mają bardzo ciekawe podejście do różnych sytuacji. Nie będę mówic o Murakamim, bo każdy wie że jego książki są niesamowite, i dlugoby opisywać. 
"Córkę Samuraja", warto przeczytac aby poznać życie ludzi z rodziny samurajskiej, w czasie.
Piękna, ale to co dzialo się z tymi ludźmi, ze starą kulturą - jest wprost okropne! Tak samo sytuacja kraju wschodzącego slońca opisana w "Motylu na wietrze" pokazuje, że nagle zmiany nie przynosza tak wielu korzyści jak wad. Jak decyzje bezmyślych ludzi z zachodu zniszczyly życie wielu osobom.
"Ostateczne wyjście" i "Groteska" pokazuje wspólczesną Japonię, możemy chodziaż trochę poznać mentalność niektórych japończyków. Oczywiście, nie mówię że wszyscy japończycy zabijają swoich malżonków, zostają prostytutkami itp. Ale myślę, że przybliża nam nam decyzję ludzi, którzy postawieni są przed różnymi decyzjami, nie rzadko wywolanymi.