O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Gran derbi

Viva la Vida!

SUKCESY: 30x Mistrz Hiszpanii, 25x Puchar Króla, 10x Superpuchar Hiszpanii, 2x Liga Mistrzów, 3x Puchar UEFA, 2x Superpuchar Europy.

 

Było coś o rywalizacji, o klubach, czas zatem zagłębić się w Gran Derbi, nazywane również El Clásico:

Od początku rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii oba zespoły postrzegane były jako reprezentanci swoich regionów - KataloniiKastylii. Rywalizacja obu zespołów miała podłoże polityczne i kulturowe. Podczas rządów Josè Antonio Primo de Rivery, a zwłaszcza.

O sporcie, dla sportu...

   Dodaj komentarz do wpisu „Umiesz liczyć? Licz na siebie...”
 • czwartek, 19 stycznia 2012
  • Przereklamowany spektakl, czyli kilka słów o wczorajszym Gran Derbi

   Od kilku dobrych lat nie rozumiem tej części futbolowego światka, która niebywale ekscytuje się kolejnymi pojedynkami Realu z Barceloną. Tak wiem - tradycja, historia, dramaturgia itd., ale od pewnego czasu pojedynki te mają w sobie więcej teatru i MMA niż piłki nożnej.

 • Dzień po Gran Derbi

   Derbi
  • real
  Pisz blog
  Dodaj blog do ulubionych
  Wersja mobilna

  Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro - Onet.pl Blog

  ... Skomentuj ...
  UD Almería 1 : 2 Real Madryt

  Po porażce w Gran Derbi szanse Królewskich na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii zmalały, ale nie wszystko jeszcze stracone. Nie licząc już konfrontacji z Almeríą, do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek, toteż jest za wcześnie, by przesądzać o końcowym tryumfie. Tymczasem dzień przed starciem Realu Madryt z drużyną z Andaluzji Duma Katalonii pewnie pokonała Deportivo i.

  Futbol po mojemu

  Już chyba wszystko. Postanowiłem także dorzucić kilka słów od siebie. Trochę późno, ale to efekt permanentnego braku czasu. Jednakże jak mówi przysłowie, lepiej późno niż wcale i tego się trzymam.
  Więcej »

  Tagi: Copa del Rey FC Barcelona Gran Derbi Real Madryt
  20:12, cfc_pride_of_london , W świecie prawdziwego futbolu
  Link Komentarze (2) »
  środa, 20 kwietnia 2011
  Dla kogo Copa del Rey?

  IS2F

  nie zniesiono na noszach. Pokazali, że należy się z nimi liczyć i że potrafią ukąsić. Instynkt zabójcy mógł zaprowadzić Los Blancos do wymarzonego triumfu. Blaugrana przez jakiś czas odgrywała rolę kolejnej ofiary, lecz wyszli z opresji w sposób jak na aktualnego mistrza przystało. To Josep Guardiola po kolejnym Gran Derbi odbył uroczysty pochód zwycięskiego wodza. „The Special One” znów przegrał na własnym terenie w rywalizacji z ekipą Pep’a. Nasuwają się dwa pytania. Kiedy w końcu Santiago Bernabéu zostanie niezdobyte podczas El Clásico? Czy Real został.

  Gran derbi 2011

  W blasku jupiterów

  Specjalista od kolekcjonowania trofeów, Jose Mourinho. Ciągłe, nieuniknione skądinąd porównania z Barceloną, rosnące oczekiwania wszystkich madritistas i w końcu niezwykły maraton Gran Derbi pd kwietnia 2011 do stycznia 2012, sprawił, że w głowach graczy Królewskich urodził się dziwny, kataloński kompleks. W meczach z podopiecznymi Guardioli Real wychodził przestraszony, zaryzykować bał.

  Lubię placki - Onet.pl Blog

  Kuqi(treść i ilustracje);
   

  Tak, Pepe to idiota

  Pepe we wczorajszym Gran Derbi po raz kolejny wykazał się głupotą, depcząc Messiemu po palcach dłoni. Jestem fan Realu i sądzę, że w tym zespole nie powinno być.