O czym chcesz poczytać na blogach?

Gran canaria

W krainie deszczowców..

Listy ulubionych.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Tejeda, Gran Canaria BARRANCO DE GUAYADEQUE, Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie

Las Palmas de Gran Canaria

October 29, 2008 at 1:55 pm | Posted in Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World, Wyspy Kanaryjskie | Leave a comment

Las Palmas de Gran Canaria jest miastem leżącym na Wyspach Kanaryjskich przynależącym do prowincji Las Palmas (Hiszpania). Jest ono położone na północnym wschodzie wyspy Gran Canaria. Jest stolicą wyspy a zarazem stolicą.

Wyspy Kanaryjskie

Pracy, ale tak tylko trochę na niby. Mają na to zadanie tylko tydzień, a po tym czasie wracają do Polski. Trochę dziwne? Myślę, że przyświeca temu cel sprawdzenia jak to jest naprawdę. Wielu z nas słyszało różne mity na temat pracy za granicą, powtarzają się pewne stereotypy, że ciężko, że to, że tamto. Chcieli więc to sprawdzić na własnej skórze, aby móc spróbować zrobić jakieś podsumowanie.

Co o tym myślę? Myślę, że to dobry pomysł, jednak nie do.Półtorej roku temu wyjechałem z pięknej, przykrytej śniegiem Polski i wylądowałem w miejscu nagrzanym gorącym, afrykańskim słońcem. Miejsce to, jak już domyślasz się z tytułu bloga, to Wyspy Kanaryjskie. Szczególnie jedna wyspa, Gran Canaria. To na niej zdecydowałem się osiąść.

Wcześniej przez parę miesięcy intensywnie uczyłem się hiszpańskiego i przygotowywałem do wyjazdu. Jeżeli interesują Cię szczegóły, możesz przeczytać moje zapiski.

Kepsza's Blog

Czerwiec 20, 2010 at 10:43 am (Uncategorized)

Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z 13 rajskich wysp: do siedmiu głównych wysp należą: La Gomera, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, Lanzarote, El Hierro i La Palma. Do sześciu mniejszych wysp należą: Montaña Clara, Graciosa, Alegranza, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste. Część mniejszych wysp jest niezamieszkana, lub zamieszkana tylko okresowo. Przemierzając kanaryjskie wybrzeża, można odnaleźć ciche zatoczki, ruchome wydmy, gwarne kąpieliska i spokojne wioski rybackie. Najpiękniejsze plaże rozciągają się od Agate do Aldea de San Nicolas, od Sabinosy do La Dehesy, od Barloventy do Santo Domingo oraz w Playa de Sotavento, w Punta del Papagayo.

Popularne miejscowości:

  • Gran Canaria
  • Teneryfa

Czerwiec 20, 2010 at 10:43 am (Uncategorized)

Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z 13 rajskich wysp: do siedmiu głównych wysp należą: La Gomera, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, Lanzarote, El Hierro i La Palma. Do sześciu mniejszych wysp należą: Montaña Clara, Graciosa, Alegranza, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste. Część mniejszych wysp jest niezamieszkana, lub.

Come and dance every night, sing with a hula melody ! :)) - Onet.pl Blog

Jaaaaak ja nienawidzę WF'u ! Nikt nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Gdy gramy w nogę, chodzę tam i z powrotem po boisku i modlę się, żeby piłka nie poleciała czasem w moją stronę. Jeżeli już się poturla - uciekam.

13 kwietnia 2011
Gran Canaria cz. 1
Egzaminy z przedmiotów ścisłych były trudne, ale o dziwo.

Milka Jung

Kpt. Jean-Luc van den Heede i wynosi122 dni, 14 godz. i 3 minuty.

§ Zgodnie z ustaleniami WSSRC (World Saling Speed Record Council) start nastąpił po przekroczeniu umownej linii wytyczonej pomiędzy Cenida Monumento, Las Palmas, na wyspie Gran Canaria oraz Punta Pesebre, na wyspie Fuerteventura. Pozycja Cenida Monumento, Las Palmas – Gran Canaria o współrzędnych 28⁰06’37” N; 015⁰24’53” W; Pozycja Punta Pesebre – Fuerteventura o współrzędnych 28⁰06’37”.

Umiarkowany optymista - czyli wycinki z życia na murano.blog.pl

Gran Canaria - raj na ziemi! 2007-09-13 10:00:39

Wróciliśmy z mega wakacji.
Jak to by Czesiu powiedział, było: ciekawie, interesująco i ... ZAJEBIŚCIE!

Dla ciekawskich foteczki (oczywiście przebrane) tutaj.