O czym chcesz poczytać na blogach?

Gozo

Malta Wakacje - Onet.pl Blog

Zatoka św. Pawła i Bugibba
Bugibbato tradycyjna nazwa miasta leżącego nad Zatoką Św. Pawła. Jest tocentrum życia turystycznego - i jest przy tym okropne. Nie ma sensuzostawać tam na dłużej, chyba że naprawdę brakuje gotówki albo też masię szczególne upodobanie do brytyjskiej kuchni. Życie nocne jednakżezdaje się być dynamiczne, szczególnie latem. Miejsce to obfituje takżew tanie hotele i restauracje otwarte przez cały rok. Z Valletty możnasię tu dostać autobusem nr 49.


Cirkewwa to port, w którym cumują promy z wyspy Gozo. Rajska Zatoka (Paradise Bay) ma jedną z najlepszych na Malcie piaszczystą plażę i znajduje się w bliskiej odległości na północ od miasta.
pl (18:52)
komentarz

29 kwietnia 2008

Art of Diving

    Gozo 2012
  • Colona Divers – Hurghada
  • Czarnogóra
  • Dla Firm
  • Galeria
  • Tomek – kontakt
  • Gosia – kontakt

Wyprawa Gozo Lipiec 2012

Camino Francés

Dzień 27 – Gonzar – Arzúa; 38,5 km
Szkoda, że końcówka w obiektywnie pięknych krajobrazach, tak mnie męczy...
czytaj dalej

Tagi: Galicja
11:34, bialavoda
Link Dodaj komentarz »
Dzień 28 – Arzúa – Monte do Gozo; 34, 5 km
Długi dzień, ale radość tym większa.
czytaj dalej

Tagi: Galicja Monte do Gozo
11:34, bialavoda
Link Dodaj komentarz »
Dzień 29 – Monte do Gozo – Santiago de Compostela; 4,5 km.
Ranek. Wejście do.

.............Miłość żąda ofiary..........................

Krotkie, acz dobitne kazanie, w ktorym wyszczegolnil wszystkie przychodzace mu do glowy potencjalne przewinienia i kary, ktorych niesforny syn ma sie nieuchronnie spodziewac, jesli dane przewinienie zdarzy mu sie popelnic. Na koniec Lysiak-senior powiedzial: "Jest tylko jedno przewinienie, za ktore nie wymierze ci zadnej kary: za donosicielstwo. Bo karac moge tylko wlasne dziecko..."

skomentuj (0)

01:40:46 2007-09-13

Overseas
Plyniemy jutro z M na Gozo. Wtajemniczeni i bywalcy wiedza, ze to jest wyprawa, ze hoho. Najpierw sie jedzie (tym razem samochodem, mozna tez autobusem) jakies 17km do promu. Potem plynie sie promem 25min (siakies 1,5km - o ile dobrze pamietam, ale moze niesprawiedliwie zanizylam dystans), a potem trzeby jeszcze dojechac do miejsca, w ktorym sie spotykamy z reszta rodziny M.

Jestem podekscytowana. Zwlaszcza wobec faktu, ze pewien odsetek obywateli tego kraju nigdy na Gozo nie byl. I to jest dla nich overseas..ja na Gozo plyne juz 4ty raz w tym roku (i drugi w tym tygodniu). Swiatowa jestem. Tez, ze.

Malta

Końca sierpnia i zazwyczaj trafia na stół zapiekana w cieście (torta tal-Lampuki). Miejscowe ryby, w dużym wyborze, przeważnie piecze się na ruszcie i czasami podaje z sosem maltańskim (mocna w smaku mieszanina pomidorów, cebuli i kaparów). Za przysmak uważana jest qarnitta (ośmiornica) w sosie pomidorowym. Saha! (Zdrowie!) Najbardziej znane marki maltańskiego wina to Marsovin i Delicata. Obydwie produkują wyśmienite, chociaż nietanie wina. Ta druga chwalona jest w zagranicznej prasie i zapewne warto spróbować jej nagrodzonego Grand Vin de Hautville. Gozo z kolei znane jest z wysokoalkoholowych, mocno aromatycznych win czerwonych. Po Brytyjczykach pozostało na Malcie upodobanie do ich piwa: hop leaf pale ale i Farsons bitter shandy. Miejscowe jasne pełne o nazwie cisk (wym. czisk) piją wszyscy piwosze. Cisk export jest mocniejsze i ma głębszy smak. Wśród napojów bezalkoholowych króluje kinnie coś jakby kola dla dorosłych, z doskonałym posmakiem gorzkich ziół.

Komentarzy: 0 .

Maciek Zygmunt Photography

- miasto kultu.

Tagi: licheń mamiya 7 II v500 epson
22:03, 300mm , KOCHANA POLSKA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 stycznia 2011
Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic.

Tagi: mamiya 7 II potra 160 nc v500 epson
02:30, 300mm , TRIP
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 29 listopada 2010
a day at the races
Tagi: gozo victoria Malta mamiya 7 II matki boskiej zielnej obserwatorzy portra 160nc wyścigi

A M E L I A - blog

Dziś leniwa niedziela, choć trzeba się pakować powoli. W środę lecimy na Maltę. Będzie znowu wczesna pobudka, i to latanie. Nienawidzę tego.

 
skomentuj (6)

2009-06-29 19:44:24 >> Bara bara

Malta to taki mały kraj na 3 wyspach (Malta, Gozo i Komino) pomiędzy Sycylią i Afryką ze stolicą Valetta i ledwie 370 000.