O czym chcesz poczytać na blogach?

Gotowanie na parze

W koło Macieju

Je ze swoimi spostrzeżeniami. Zaczęła, więc czytać o gotowaniu dla niemowląt.

Chciałam dowiedzieć się jak przygotowywać zupki, by zachowały jak najwięcej witamin. Wszędzie podkreślano, że najlepsze jest gotowanie na parze. Parowaru nie mam. Ale próbowałam gotować tak, jak gotuję kluski na parze – na garnek z wrzącą wodą nałożyłam sitko i przykryłam miską.

Zaczęłam od marchewki. Po 15 minutach sprawdzam.

tapety na pulpit

Widocznie na delikatny przejaw nerwicy, co objawiało jego drżenie. Jego piwne oczy skrywały się częściowo pod czarną burzą włosów, lecz reszta spoglądała na świat z wielką nieufnością i pesymizmem gotowanie na parze. Ubrany w ciemnoniebieską szatę, zaciskał kurczowo szczupłe palce na małym skrawku materiału i rzucał niepewne spojrzenia na boki.
- Jestem, Rivold. Czego ode mnie potrzebujesz?- Obok chłopaka.

PRO-ANA - TO BE PERFECT - Onet.pl Blog

TO BE PERFECT

PATI - CHCĄCA BYĆ BUTTERFLY.
JESTEM POZBAWIONA KONTROLI NAD WŁASNYM ŻYCIEM. NIGDY NIE AKCEPTOWAŁAM SIEBIE. NIE LUBIĘ SIEBIE Z PROSTEJ PRZYCZYNY-JESTEM.
GODNE POLECENIA
* SZPINAK GOTOWANY
* POMIDOR SUROWY, GOTOWANY
* SEREK WIEJSKI LIGHT
* WASA LIGHT RÓŻOWA
* JAJKA NA TWARDO
* BROKUŁY
* CYTRYNY
* CAMEMBERT LIGHT
* ŁOSOŚ I INNE RYBY GOTOWANE NA PARZE
* KAWA NO SUGAR
POD ŻADNYM POZOREM NIE JEDZ:
* SŁODYCZE
* MASŁO I INNE TŁUSZCZE
* NIE SMAŻ
* FAST FOOD


Wołanie o pomoc

Komentarz »
Gra niewinna (mojego autorstwa)

Zaczeła się ta gra niewinna.

Patrzyłaś się na mnie, ja czułam się silna...

Myślałam, że hasła mózgu nie odgadniesz,

moim życiem i ciałem nigdy nie zawładniesz...

Myliłam się! Przeklinam ten dzień,

w którym sie pojawił Twój.

I owoce - glownie świeże, mrozone, rzadziej suszone! sa one zrodlem witamin, soli mineralnych i blonnika. dorosly czlowiek powinien codziennie zjesc 500 - 700 g warzyw i owocow.
2) warzywa najlepiej gotuj bez wody. gotowanie na parze pozwala zachowac ich wartosci odzywzcze. gotowanie w wodzie niszczy okolo 75% zawartej w warzywacg witaminy C.
3) mieso jest zrodlem pelnowartosciowego bialka i witamin z grupy B, cynku oraz niezbednego dla.

W lodówce - Onet.pl Blog

Młode ziemniaki, kalarepka).
 

Nowalijki najlepiej smakują na surowo, i jest to najzdrowszy sposób spożycia (oczywiście poza ziemniakami czy burakami). Innym polecanym sposobem jest gotowanie na parze lub duszenie w niewielkiej ilości wody.  Świetnie sprawdzają się jako atrakcyjny dodatek do surówek i sałatek. Można je także wykorzystać jako apetyczną dekorację kanapek czy też smaczną,.

Zdrowego rozsądku i zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.


Problem pojawią się, gdy u dzidziusia wystąpią objawy nietolerancji pokarmowej takie jak intensywne zmiany skórne, kolka, biegunka, wymioty. Wtedy należy ocenić co w diecie mamy może alergizować dziecko i wykluczyć szkodliwe produkty.

 
Dieta mamy karmiącej powinna spełniać kilka podstawowych zasad. Powinna być lekkostrawna –.
Należy je odstawić. Czyli można jeść jogurty, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe i żółte.

Ryby
Najkorzystniejsze dla rozwoju dziecka są ryby morskie (gotowane np. na parze, grillowane, lub pieczone).
 
Mięso
Najczęściej wybieraj mięso białe (drób, mięso z królika). Wskazana jest również chuda wieprzowina i jagnięcina. Można jeść.

Dieta wątrobowa

To jest mniej powszechne w Ameryce i Europie, ze względu na lepszą dostępność szczepionki. Wirus HBV (hepatitis B virus) powoduje zapalenie wątroby, które przekształca się w marskość po upływie wielu, bo nawet kilkudziesięciu, lat. Wirus HDV (hepatitis D virus) nie powoduje zapalenia samodzielnie, ale koinfekcja tym patogenem w przypadku obecnego już zakażenia wirusem B przyspiesza postęp choroby.

Takie jak szynka, polędwica czy drobiowe.
Wędliny takie jak: salceson, kaszanka, wszelkie pasztety, parówki odpadają. Przeważać powinny potrawy gotowane. Najzdrowszym sposobem przygotowania posiłków jest gotowanie na parze lub duszenie ew. pieczenie w folii, pergaminie. Smażenie absolutnie wykluczone.

Z mięsami podobnie jak z wędlinami. Chuda cielęcinka, jakaś dziczyzna,.