O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Gothic

Noce i dnie - Onet.pl Blog

Dziewczynki" – często towarzyszy jej pluszowy miś, laleczka (Super Dollfie) lub inna zabawka. Włosy upina przeważnie w dwa kucyki i wymyślne koki. Niejednokrotnie nawiązuje do fryzur z epoki – chociażby wyrafinowanych loków wiktoriańskich lalek z porcelany. Klasycznym kolorem włosów jest czarny lub blond, bardzo rzadko spotyka się odejście od tej reguły. Makijaż nie jest aż tak istotny - grunt to rzęsy podkreślone tuszem, powieki pociągnięte ciemnym eyelinerem oraz delikatny róż na policzkach. Kontrastem dla idealnie białej cery są wyszminkowane na czerwono lub różowo usta.

Historia
Styl Gothic Lolilta zaczął kiełkować w 1998 r., ale jako szeroko pojęta moda funkcjonował dopiero trzy lata później. Już w 2003 r. stał się równorzędnym rywalem stylów popularnych, alternatywą dla młodych, zbuntowanych Japończyków. Największą sławę zdobył w Tokio – przede wszystkim dzięki obecności na muzycznej scenie. Typowy dla formacji uprawiających tzw. visual kei image – szokujące stroje, makijaże i wyzywające zachowania – przykuł uwagę wielu przyszłych fanów GothLoli. W tę estetykę wpisywał się Mana – gitarzysta Malice Mizer – który znacząco pomógł w spopularyzowaniu.

Blog Fudziego poświecony Gothicu

Życie staje się wtedy „jednością z ogniem”. Jest to niezbędne dla dalszego przebiegu gry, ale daje też określone korzyści: dostajemy Szatę Maga Ognia, możemy poznawać kręgii magii, no i inni zaczynają się do nas czasem zwracać „Mistrzu” lub „Panie” (to bardzo miłe po pierwszym okresie ciężkiego zdobywania doświadczeń jako Nowicjusz, prawda?). Poza tym za przysięgę dostajemy +400 pkt, a jeśli poprosimy o łaskę dla Nowicjusza Dyriana, to mamy następne +125 (100 od Pyrokara i 25 po rozmowie z Dyrianem). 
Innos często występuje też w mowie potocznej bohaterów Gothic. Najczęściej jako formuła powitania/pożegnania lub błogosławieństwo. Oto kilka przykładów (gotowych także do zastosowania w naszej korespondencji wojowników Gothic!!): 

- „Niech Innos zawsze ma cię w swojej opiece” – Isgaroth,
- „Niechaj ogień naszego Pana zawsze płonie w Twoim sercu, aby dawać ci siłę do postępowania z jego naukami” – Isgaroth,
- „Niech Innos broni cię od krzywdy i złej przygody na mrocznych ścieżkach, którymi przyszło ci kroczyć” – Pyrokar,
- „Niech Innos będzie z.

Nowinki :) - World of Gothic

Się wiele kopalń z pokładami magicznej rudy, która niezbędna jest do produkowania oręża przeciw orkom - bez niej zwycięstwo jest mało prawdopodobne. Na końcu drugiej części bohater wraca statkiem na kontynent. We wprowadzeniu do Gothica III zobaczymy statek na krótko przed przybyciem na kontynent. Zobaczymy połonące domy, ludzi uciekających przed orkami. Przychodzi do głowy jedna myśl: orkowie prawdopodobnie wygrali wojnę, a ludzie stali się ich niewolnikami...

Może kilka słów o technologii która pojawi się w trzeciej części, a zwłaszcza o silniku 3D?

W najnowszej części Gothica używamy zupełnie nowego silnika Genome Engine. Nadal jednak wykorzystujemy grafikę NVIDIA, która daje nam wiele możliwości. Tak więc wykorzystujemy najnowszą technike komputerową by stworzyć najbardziej fascynujący świat RPG jaki dotąd powstał. Nowa część da więcej możliwości graficznych bohaterom, animacjom i budynkom.

Fani Gothica w swoich opiniach o grze niezbyt pochlebnie wyrażali się o interfejsie gry, który ich zdaniem był nieporęczny. Czy w trzeciej części zostanie on w jakiś sposób zmieniony / poprawiony?

Stefan: Mogę obiecać, iż będzie wiele zmian w.

Gothicgame

Hamma Newman Spellbound zaprezentowali pierwsze informacje na temat Gothic 4.

Najważniejszą informacją z perspektywy fanów jest to, że Gothic 4 nie będzie bezpośrednią kontynuacją trylogii. Co prawda zostaną zachowane takie elementy rozgrywki jak: historia, charakter gry, dialogi i będą utrzymane we wcześniejszym stylu, jednak fabuła gry nie będzie bezpośrednio łączyć się z tą ze wcześniejszych części gry. Spellbound chce od nowa stworzyć interface, oraz przerobić system walki, tak, by bardziej odpowiadał naturalnym reakcjom bohatera. Więcej informacji na chwilę obecną nie zostało ujawnionych.
Gothic 4 w pierwszej kolejności będzie tworzony na komputery osobiste PC. Do prac zaproszeni zostaną również fani (przez przyjmowanie propozycji, lub organizację specjalnych zlotów).

Ponadto Spellbound wraz z Piranha Bytes chce pracować nad poprawkami do Gothic 3. Jaki charakter będzie miała jednak ta współpraca – niewiadomo.

Komentarzy: 0 Gothic 4 – karty na stół

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy... - Onet.pl Blog

Twoja dusza się tu nie błąka. –Gothic rozejrzała się, jakby szukając brata, lecz szybko wróciła do siebie –jak ty się zabiłeś...

Gothic wstała z łóżka. Była całkowicie ubrana. Wyszła z domu i poszła do szpitala. Wyglądała jak śmierć. Znalazła się na oddziale wcześniaków. Podeszła do dziecka.
-Giniesz już bez mej pomocy. –Wyszeptała –tak chciałabyś żyć. Biedne dziecko.Nie dożyjesz jutra. A ja tylko skrócę twe męki. I tak byś zginęła... –Gothic dotknęła dziecka. Przesunęła po nim ręką. Nagle życie wraz z duszą uleciało z dziecka. Przez dłuższą chwilę Gothic jak oczarowana patrzyła na to niezwykłe wydarzenie. Białą smużkę dymu otaczała tęcza. Dopiero pod koniec tęcza zmieniła  kolor na kolor śmierci. Czerń. Tęcza znikła. Dym począł unosić się do góry.Nagle Gothic wydało się, że duszyczka przybrała kształt dziecka i uśmiechnęła się w podzięce. Zaraz potem dym zniknął, a Gothic obudziła się w swoim łóżku.Wstała. Miała na sobie ubranie. Szybko pobiegła na cmentarz. Ona widziała ten krąg przez nią zrobiony. Nikt inny. Tylko ona i duszę. Podbiegła do kręgu i zobaczyła, że jeden dół jest zasypany, a na tabliczce widnieje rzymska.

Gothic 2 kody do gry, Gothic 3, Gothic 4

A na deser w ramach Gier Wiecznie Żywych odwiedzimy świat chińskiej mitologii i kung-fu, czyli przypomnimy wam Jade Empire, action-RPG z Bioware.

W dziale sprzętowym przyjrzymy się wojnie czterech największych przeglądarek – tak w przeszłości, jak i obecnie. Pokażemy też nasze nowe procedury testowania wydajności PC-tów (inne zasady, inne gry). Nie braknie też, rzecz jasna, testów – notebooki, karty graficzne, monitory, słuchawki, głośniki…

A na deser jak zawsze: Action Redaction oraz Na Luzie. No i oczywiście płyta DVD. A dokładniej dwie. A na nich trzy pełniaki. A w sumie cztery. Bo tak: Gothic 3 PL Złota Edycja to pierwszy. Ale zawiera on w sobie czwarty, czyli dodatek Gothic 3: Zmierzch Bogów. Dodatkowo dorzuciliśmy do nich oficjalne patche oraz… patche nieoficjalne, które w znaczący sposób poprawiają grafikę oraz to, co się graczom w G3 i dodatku nie podobało. W sumie więc jest to Gothic 3 Złota Edycja Rozszerzona PL. Całkiem nieźle jak na początek…. Oprócz tego jest zabawna przygodówka A Vampyre Story (również po polsku), dzieło gościa, który w swoim czasie robił m.in. Monkey Island, co chyba jest wystarczającą rekomendacją. A wisienką na szczycie tortu powinna być gra King’s Bounty:.

Gothic 4

Wiedźmy istnieją, ogień nie spalił ich...

Bez wiśni i śliwek?... Morelka słabo kwitła w tym roku. Ale po roku ubiegłym, kiedy to co najmniej tydzień wsuwałam same morele w ilości dowolnej...niech sobie drzewko odpocznie.

No, a jutro koncert. Będzie grane Seattle, punk z domieszkami oraz gothic. I fajnie. Biorę moje straszne Szczawie i nawiedzamy lokalne kino w celu zażycia rozrywki. I będziemy się dobrze bawić.

A teraz wybaczą Państwo, oddalę się w celu zdestrojerzenia poświątecznie obfitej zawartości lodówki. No dobra,.

Krwią stworzenie z zaciśniętymi łapkami.

Wszystkiego naj, Młody! Dalej bądź takim świetnym facetem. Jestem z Ciebie dumna i cholernie mocno Cię kocham, Synu!

11:22, watch_out_the_witch
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
następne

CAFFEINE

(1)

 • conceptual (9)
 • couples portraits (8)
 • daj glos (1)
 • dzieci (5)
 • emotional (43)
 • family (2)
 • fashion (42)
 • festival (3)
 • Foty otrzymane (1)
 • garbus (1)
 • Gdansk (4)
 • glamour (8)
 • gothic (3)
 • hairstyle (1)
 • Caffeine on Twitter

  • Right http://t.co/r1rbIbt9 2 hours ago
  • Terry zrobił kilka zdjęć http://t.co/0smhSCNH 3 hours ago
  • Wiosna idzie, apartament na Brackiej czeka na gości :) http://t.co/trmLpaYw 4 hours ago
  • A słowo na niedziele wygłosi ZOŚKA! I my lubimy. http://t.co/8jKPEjzE 4 hours ago
  • 12 kwietnia to Światowy Dzień Czekolady. Ja lubię gorzką :) 5 hours ago
  Follow @caffeine108

  Blog na WordPress.com. Theme: Blogum.

  /...Ja I Oni.../ - /...pokręcone Życie...Czyli Chłopaki Mojego Życia.../

  /...pokręcone Życie...Czyli Chłopaki Mojego Życia.../
  /...Jak Ciebie Teraz Kochać Mam ,Jak Cię Nie kochać Mam.../ † Gothic Layouts †
  M. Rodowicz
  "Łatwopalni"
  Kategorie: Wszystkie | /...Ja I Oni.../ | Codziennosc | Drugi | Moj Skarb | Przemyslenia Blondyny | Wiersze
  RSS

  Neopetsiarze ^_^

  Jeśli teraz wejdziemy do klubu Astronomicznego to dadzą nam to:

   Astronomy Club Membership Badge

  W tym samym czasie uzupełnia się Book of Ages oraz nowy wzorek na suficie, a także dziad z Archiwum kolekcjonuje nasze konstelacje.

  19:54, wodi13 , Darkest Faerie Plot
  Link Komentarze (1) »
  Dzień 4

  1. The Dreamer

  Musieli czekać rok:)

  16:27, wodi13
  Link Dodaj komentarz »
  piątek, 07 kwietnia 2006
  Łatwe

  Klikniesz i masz! czasami może coś więcej:)

   Idź do Game Graveyard i odświeżaj.

   Zmień swojego sklepikarza na Usul Gothic i zobacz do swojego sklepu.

  Gothic 2

  Blog Wilczek94


  http://gryonline.boja.pl/iframe,1125.html 
  http://www.gry.pl/game26119.html 
  http://www.gry.pl/game26292.html 

  Komentarzy: 4 2006-06-10

  Powoli zaczynam się rozkręcać ,znalazłem pare fajnych linków,a niedługo pojawią się nowe :P
  Jeszcze dziś poszukam dla was jakiś fajnych gierek :)
  A dla fanów gry Gothic,czy Diablo napisze pare wskazówek:P

  $iEmK@
   To ja wilku właśnie założyłem bloga i chociaż nie jest zbyt ciekawy to nie wkurzajcie się, bo dopiero się rozkręcam :P
  @ teraz zostawiam was sam na sam z blogiem i licze ,że pozostawicie jakieś wyrozumiałe komentarze.


  << Kwiecień 2012
  PonWt

  MS-Software

  Like
  Be the first to like this post.
  8 Comments

  8 Responses to 'Mój styl XP a’la Vista'

  Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Mój styl XP a’la Vista'.

  1. PeterCub said,

   Hej, skąd taką ładną tapetkę ściągnąłeś?

  PeterCub said,

  Jeszcze jedno pytanie: jakiej czcionki używasz do LClock?

 • Piotr Mazur said,

  Czcionka ładuje sie z deafoltu i jest to Franklin Gothic Medium.

 • Gothic 3

  Music Is My Life - Słowa... - bloog.pl

  Zespół pochodzi z Teignmouth w hrabstwie Devon (Wielka Brytania). W jego skład wchodzi trzech muzyków: Matthew Bellamy (gitara i wokal), Chris Wolstenhome (bas) oraz Dominic Howard (perkusja), którzy za młodu grali wspólnie w grupach Gothic Plague,  Fixed Penalty i Rocket Baby Dolls. W końcu, w 1997 roku, zmienili nazwę na Muse i wydali (nakładem Dangerous Records) pierwszą EP-kę zatytułowaną po prostu "Muse". Kilka miesięcy później, w 1998 roku, wyszła druga EP-ka "Muscle Museum". Następnie grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Maverick Records i w.

  Nowego Jorku. Robi to na dodatek niewiele mówiąc, przypominając najlepsze role Humphreya Bogarta.

  "16 przecznic" to niespecjalnie wybitna pozycja. To, co pokazuje Bruce Willis budzi jednak nadzieję, że doświadczony aktor w końcu porzuci role twardzieli i zainteresuje się bardziej skomplikowanymi postaciami. Aktor spędził blisko 30 lat przed kamerą i nie dostał nawet jednej nominacji do Oscara. Może pora zmienić ten stan rzeczy.  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,1991025,trackback

  komentarze (0) | dodaj komentarz

  Spis recenzji - pr0°n00b

  Potem i tak wraca do L2...

  i pomyśleć, że kurwa l2 w sklepie u nas nie kupisz...

   


  19:59, pr0n00b , Spis recenzji
  Link Komentarze (2) »
  sobota, 30 grudnia 2006

  ¤ Gothic 3

  ¤ NFS Carbon  21:35, pr0n00b , Spis recenzji
  .

  Lady Dilly BLOG kolorowesoczewki.pl

  11:43, ladydilly
  Link Dodaj komentarz »
  Śliczna Kitty Kim

  Wracam do publikacji zdjęć ekscentrycznych znajomych :). Poniżej zdjęcia przesłane do mnie przez Kitty Kim która uśmiecha się do Was z soczewkami nr. 20 Pink eye.

  Dzięki !

   

   

  11:24, ladydilly
  Link Dodaj komentarz »
  piątek, 31 października 2008
  Soczewki.
  »
  poniedziałek, 20 października 2008
  Ekscentryczne soczewki na Darkplanet.pl

  Rozpoczęła się współpraca z najpopularniejszym polski serwisem muzyczno-społecznościowym związanym z muzyką metal, gothic, rave itp.

  Organizatorzy HALLoween 2008 w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić użytkowników portalu DarkPlanet do udziału w konkursie związanym z zespołem Red Emprez, który będzie gwiazdą tego strasznego wieczoru. Jedynie co musicie zrobić to wysłać prawidłową odpowiedź wraz z nickiem na pytanie: "Z jakiego miasta pochodzi.