O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Gospodarka

zieloni2004 | e-blogi.pl

167 koe/1000 Euro PKB w UE-27). Powoduje to istotne straty gospodarcze (wysokie koszty produkcji), społeczne (straty w zdrowiu mieszkańców, wysokie koszty utrzymania i pogłębiające się zjawisko ubóstwa energetycznego) oraz środowiskowe (wyczerpywanie zasobów naturalnych i degradacja środowiska). Koszty zewnętrzne produkcji energii w Polsce należą do najwyższych w UE i wynoszą według Europejskiej Agencji Środowiska 5–18 eurocentów z 1 kWh rocznie przy produkcji energii rzędu 150 mld kWh. To konkretne straty, które z powodu braku efektywności ponoszą mieszkańcy i mieszkanki Polski oraz nasza gospodarka i środowisko. 

Niska efektywność energetyczna zagraża także bezpiecznemu rozwojowi społeczno-gospodarczemu Polski ze względu na utratę konkurencyjności. Poprawa efektywności energetycznej jest także najważniejszym, realnym i możliwym do wdrożenia instrumentem, który może zapobiec kryzysowi energetycznemu (poprawę uzyskuje się bowiem natychmiast po zakończeniu inwestycji). 

Szacunki Koalicji Klimatycznej wskazują, że poprawa efektywności energetycznej tylko o 1% rocznie – w tym w jednostkach sektora publicznego – przyniesie wymierne korzyści dla budżetu państwa – w postaci zmniejszenia kosztów.

OPINIE EKONOMICZNE

Patentowych, teraz staliśmy się patentową pustynią, daleko za Czechami i Ukrainą.”

Krzysztof Rybiński, chyba zupełnie niechcąco niepoważnie potraktował własne argumenty. Jeżeli miałbym się posługiwać zależnością pomiędzy rozwojem gospodarczym i innowacyjnością gospodarki a liczbą patentów, to wyszłoby na to, że Ukraina jest lepiej rozwiniętagospodarczo od Polski. Autor nie wspomina o jakich patentach mówimy. Tej klasy ekonomista musiał przecież zauważyć, że przez ostatnie 20 lat Polska gospodarka doświadczyła bardzo dynamicznego wzrostu wydajności w wielu sektorach gospodarki i doznała technologicznego skoku. Kilka lat temu analizowałem branżę producentów łodzii motorowych i jachtów. Byłem po wrażeniem tempa rozwoju i adaptacji nowych technologii. To tylko jeden z wielu przykładów jakie mógłbym przytaczać. Jak widać wiec liczba patentów nie jest bezpośrednią determinanta rozwoju technologicznego gospodarki. Doprawdy nie wiem, jak takie fakty mogą uchodzić uwadze tak doświadczonego ekonomisty.

Blog Kazimierza Kotowskiego - Onet.pl Blog

Polska ma największą dynamikę wzrostu gospodarczego w porównaniu z najbardziej rozwiniętymi krajami świata - wynika z raportu OECD. Analizę stanu polskiej gospodarki zaprezentowali 28 marca 2012 r. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i sekretarz generalny OECD Angel Gurria. 
W tegorocznym raporcie „Economic Survey of Poland" eksperci OECD wskazali, że Polska w okresie globalnego kryzysu gospodarczego odnotowuje najwyższy wzrost PKB spośród państw członkowskich Organizacji. - Jeśli chodzi o poziom PKB per capita Polska od 2005 r. dogania państwa UE-15 w tempie dwukrotnie szybszym niż na początku tej dekady - ocenił sekretarz generalny OECD Angel Gurria.
W jego opinii, polska gospodarka jest też w mniejszym stopniu wystawiona na ryzyka zewnętrzne niż pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej. - Polska ma niższy poziom zadłużenia zagranicznego, elastyczną linią kredytową i zwiększyła oficjalne rezerwy do poziomu 20 proc. PKB - wyjaśnił Angel Gurria. - Jednak z powodu działania czynników zewnętrznych oraz planowanych cięć w wydatkach publicznych polska gospodarka będzie musiała zwolnić, a w latach 2012-2013 realny PKB będzie wzrastał na poziomie 2,75-3 proc. rocznie - dodał.
Wicepremier Waldemar Pawlak zwrócił uwagę, że nasza gospodarka w ubiegłym roku osiągnęła lepsze wyniki niż prognozowane. - Według danych GUS, PKB Polski wzrósł w 2011 roku o 4,3 proc., a nie jak.

Violetta Villas - blog o artystce. - Onet.pl Blog


09 stycznia 2009
Villas zamieszka w Skolimowie?

Syn Violetty Villas (71 l.) chce odciąć matkę od jej opiekunki Elżbiety Budzyńskiej. Krzysztof Gospodarek (52 l.) jest przekonany, że ma ona zły wpływ na diwę.

  

 

 to już od 20 lat. Według informacji Faktu syn dowiadywał się, czy gwiazdę przyjmie pod swój dach Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Zdaniem Krzysztofa Gospodarka, przez nieudolność Budzyńskiej Violetta jest w opłakanym stanie fizycznym i psychicznym, potrzebuje fachowej opieki lekarskiej. Dlatego też chciałby sprowadzić matkę jak najbliżej Warszawy, gdzie mieszka i pracuje. Sam nie byłby jednak w stanie poświęcić Villas wystarczająco dużo czasu i odpowiednio się nią zaopiekować. Poza tym Violetta nie chciałaby mieszkać pod jednym dachem ze swoim synem. Co zrobić w tej sytuacji?

Gospodarek wpadł na pomysł, aby zapewnić jej opiekę specjalistów. Jak udało nam się dowiedzieć, prowadził już nawet wstępne rozmowy z Domem Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Dom należy do Związku Artystów Scen Polskich i opiekuje się emerytowanymi.

Blog polityczny Leszka Przybylskiego - Onet.pl Blog

Przez FED oraz niewłaściwe regulacje państwowe, niekorzystnie wpływające na sektor bankowy. Drugi pogląd stanowi antytezę pierwszego i uznaje, że u podstaw światowego kryzysu leży chciwość bankierów i maklerów z Wall Street. 


Wszelkie informacje jakie do nas docierają wskazują, iż u podstaw globalnego kryzysu legły obydwie wymienione powyżej przyczyny. Takie postawienie sprawy powoduje, że jako przyczynę globalnego kryzysu należy określić system. Pod pojęciem systemu rozumiem, ogół instytucji finansowych funkcjonujących na rynku połączonych w interakcyjnych relacjach z instytucjami państwa, mającymi za zadanie je nadzorować. Jeśli przyjąć, że gospodarka funkcjonuje na potrzeby człowieka a nie na odwrót, to szybko dojdziemy do wniosku, że to błędy ludzi doprowadziły do kryzysu. Innymi słowy, to ludzie i ich interesy kreują system, a nie na odwrót. Jeśli uświadomimy sobie, że 85% wszystkich akcji na amerykańskim rynku znajduje się w rękach 10 % obywateli, szybko zauważymy, kto miał obiektywny interes w kształtowaniu systemu w sposób, który doprowadził go do krachu.


 System i kryzys stanowią zbyt złożone kwestie aby twierdzić, że chciwość nielicznej, w skali całych Stanów Zjednoczonych grupy obywateli, wywołała globalny kryzys. Przyczyn z całą pewnością jest więcej, należą do nich.

cyc blog

Na resorach. Chodzi o to że jest to sprzeczne z naszą naturą. I tak pozostanie, nawet jak minie 100, 200 i 1000 lat. To nie zafunkcjonuje, bo nie wykorzenisz tak elementarnych emocji jak zazdrość, zawiść, zachłanność, czy wreszcie lenistwo. Tylko jeśli od mojej pracy zależy mój byt to zmusi mnie to do pracy - jeśli choć jedna osoba stwierdzi że może się opierdalać a i tak dostaje, to b. szybko wszystko siada i mamy ZSRR II.”

Powiem tak: też. Jest prawdą, że ludzie się nie zmienią, i idee komunizmu nigdy nie będą mogły być zrealizowane. Ale nawet na owej Planecie W – gdzie jednakowoż są odmienieni ludzie - komunizm nie działa.
No, może inaczej. Działa zdecydowanie gorzej niż gospodarka wolnorynkowa. I będzie tak zawsze. Niezależnie od warunków komunizm przegrywa z kapitalizmem. No chyba, że dla komunistów będą spadały dobra z nieba, a kapitalistom owe dobra będą znikały :].

2:15. czas spać :]
cyc 2006-04-02 02:16:08
skomentuj (3)


Komunizm - część 3
I dalej walczymy :].

“Jeeeeju jejuśku... Ty naprawdę nie masz dość...”

Ano nie mam. Kontrrewolucyjna walka trwa! :]
1. “-> Tu jest dla mnie podstawowy problem - dlaczego ma być tak, że Ty dostaniesz więcej dóbr? Skoro zarówno Ty jak i kopacz dajecie z siebie wszystko, to czym sie różnicie? Co z tego że on Ciebie nie zastapi, a Ty jego.

Autobiografia szarego człowieka - Onet.pl Blog

Zwłaszcza jeśli nie daje on gwarancji dobrego odbicia do kariery międzynarodowej (stąd wolta RS związana z przenosinami do PO)?


Akapit czwarty

Rafał Wiechecki umiejętnie – jak jego szef z LPR – łączy(ł) flibustierską działalność antysystemową z zawodową aktywnością w obszarze strzeżenia praworządności oraz ze sprawowaniem funkcji państwowych. W resorcie Gospodarki Morskiej – na której zna się tak jak ja, czyli wcale – po prostu trwał, jak w ciepełku. W tym czasie gospodarka morska padała, padała, padała, zarówno ta wielka, dalekomorska, jak też promowo-pasażerska czy kutrowo-rybacka. Nie wszystkie dramaty w tej dziedzinie można przypisać temu człowiekowi – ale wiele.


Akapit piąty

Antoni Macierewicz to człowiek o gorącym sercu, wyposażony w ostre słowa i pozbawiony wyczucia politycznego. Robi swoje, nie bacząc na konsekwencje. Czasem wierzy w coś, w co innym ludziom trudno uwierzyć. Jego pasja rozprawiania się z podłą rzeczywistością w jakiś.

Gospodarka odpadami

"Pasieczysko" Gospodarstwo Ekologiczne

– rezultacie aż mnie korci aby robić wielkopolskie 12 ramkowe, które są w stanie bardziej wykorzystać intensywność  czerwienia matek Krainek. Jest tylko jeden szkopuł, przy rozmiarach płyt 125 x 60 cm jednej płyty powstanie tylko jeden korpus + jedna ścianka czyli zamiast 12 korpusów powstanie 10 . Powstanie ponadto odpad 15 cm x 124  do wykorzystania.

c.d.n.

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

Móc z tym walczyć.

To samo dotyczy “atomu”. Wszyscy się wycofują, Polska w to idzie. Dlaczego? Ponieważ niemcy będą u siebie zamykać elektrownie i chociaż zostało to ustalone i przegłosowane, u nich trwają protesty, żeby ten proces przyspieszyć. Wiadomo, że przechowywanie odpadów radioaktywnych bywa kłopotliwe (wpisz odpady w oknie “Szukaj” u góry po prawej – tam wpis o kłopotach z tym związanych). Kein Problem! U nas jest dużo kopalni, które wkrótce zostaną zamknięte i zamienione na radioaktywne wysypiska śmieci. Polskie społeczeństwo nic nie wie… “Kogo to.

Zwłaszcza technicznych i medycznych, wydanie materiałów popularno-naukowych w różnej formie na temat energetyki jądrowej, technologii jądrowych, wpływu elektrowni jądrowych na zdrowie i środowisko, ochrony radiologicznej, z uwzględnieniem specyfiki każdej z grup odbiorców.

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło 3 sierpnia 2010 r. przetarg na opracowanie koncepcji i zrealizowanie kampanii informacyjnej dotyczącej energetyki jądrowej. Do końca 2012 r. planowane jest wydatkowanie na ten cel 22 mln zł.

Najgorszą rzeczą jaką można.

CZERWONA STREFA - Onet.pl Blog

Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, nie widzę sensu, żeby dalej oglądać tą maskaradę zniekształcającą rzeczywistość jakiej dopuszczają się media, te miernoty kształtujące przekaz medialny, intelektualne odpady, które zapędzają ten kraj w kulturalny i egzystencjalny niebyt. Jeszcze kilka lat temu to było nie do pomyślenia, żeby w dniu w którym umiera ktoś taki jak Górecki przemilczeć to niemal medialnie, zepchnąć taką informację na sam koniec, dając jej status jakieś lokalnej nowinki, zupełnie bez znaczenia..

Się bo nie widzą świata poza polityką, polityka staje się motorem ich rozumowania, jedyną jego treścią. Jedno słowo prezesów, premierów staje się, za sprawą mediów, niemal objawionym, mającym boski wymiar proroctwem, którym żyje cały naród. Nie ma znaczenia kultura, Konkurs Chopinowski, problemy społeczne, stan gospodarki, nowa ksiąźka wielkiego pisarza, odkrycie naukowe, liczy się tylko to jedno słowo prezesa, premiera, palikotów, polityków, ludzie poza tym nie mają wartościowej alternatywy, polityczny przekaz jest jedyną przestrzenią publicznej wypowiedzi, media, żeby ogłupić do reszty i stworzyć pozory istnienia kultury,.

Gospodarka przestrzenna

Blog Wojtka Madeja - radnego Rady Miejskiej w Łasku

12:17, wojtekmadej , z życia miasta
Link Dodaj komentarz »
26.02.2011

Na środowej Komisji Finansów, Gospodarki i Budżetu. Miała miejsce prezentacja firmy,która zamierza wybudować kilka siłowni wiatrowych. Wiatraki mają być usytuowane przy drodze wylotowej na Szadek, tuż za torami kolejowymi. Plan budowy siłowni wiatrowych wzbudził duże zainteresowanie wśród radnych, nie ukrywam, że opinie są skrajne.

Argumenty za i przeciw:

ZA:

IV sesja Rady Miejskiej za nami. Kluczowe były dwa głosowania:

1. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2011-2020.

2. Uchwalenie budżetu Gminy na rok 2011.

Obie uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie.

Lekkie zamieszanie powstało przy głosowaniu punktu nr 18, dotyczył on zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łask. 8 radnych było za, 8 przeciw , 1 (ja) się wstrzymał. Plan wraca do komisji w celu uzupełnienia informacji o planowanych inwestycjach. Po uzupełnieniu danych będzie głosowany na kolejnej sesji.

I teraz bomba zdetonowana prze burmistrza. Będzie wniosek o likwidację Straży Miejskiej !

Zapraszam do.

Polska-gospodarka-polityka - Onet.pl Blog

Więcej P.Tomku zaproszenie odpowiednich gości na fotele i w dodatku odpowiednich kibiców-klaskaczy to manipulacja dziennikarska, a to nie jest rzetelnością nagradzanego dziennikarza i nie powinien być Pan zdziwiony krytyką w reportażu.Szczytem manipulacji to zaproszenie na fotel L.Balcerowicza,tego co ściął batem kłosy naszej gospodarki,pozostała tylko słoma.Kłosia zawłaszczyły elity i kapitał zagraniczny,to wszystko co my  emeryci wypracowali za komuny pracując średnio za dwadzieśćia dolarów na miesiąc.Brawo P.Leszku starym wydłużyć wiek emerytalny,a młodzi niech pracują za granicą na obcych,czy nie powinni pracować dla Polski i na swoich rodziców?.Nie dziwię się że punkt.W moim odczuciu to troszkę wypaczona,gdyż wystąpienia większości  to akcenty przeniesienia na samorządy,no ale PSL-u to samouwielbianie!,nie będe wymieniał personów,dla mnie to drugorzędna sprawa,podmiotem to podjęcie i przełknięcie tematu,problemu itp.Myślę sprawą dla Sejmu to ustawy, dobre ustawy do realizacji dla dobra ogółu Polaków,a więc tworzenie planów przestrzennych na podbudowie techniki fizyki i zdolności do realizacji inaczej -praktycznych.Z tą ostatnią to u nas najgorzej,gdyż wizjonerów z arkuszami papierów cała moc,tylko brak pokrycia w realizacji.Na przestrzeni transformacji obserwuję przyrost kosztów produktu,a mianowicie coraz to więcej ludzi do przejadania państwowych pieniędzy.Zapyta ktoś, a to.