O czym chcesz poczytać na blogach?

Gore gwiazda jezusowi

Teologia i Etyka protestancka: Tomasz Pieczko, pastor

Się doskonałość Boża, Jego majestat i szczęście człowieka.

Nie ma prawdziwego człowieczeństwa „w Bogu”, które wcześniej nie byłoby zrealizowane i ukazane w Jezusie Chrystusie.

Poprzez nas samych nie jesteśmy ludźmi „w Bogu”. Jesteśmy nimi wyłącznie dzięki Jezusowi Chrystusowi i w Nim, prawdziwym Synu Bożym.

A. Po pierwsze, uważa się, że nasza znajomość wszechświata wyklucza wiarę w niebo, jako jakieś określone miejsce „ponad”, czy „poza” gwiazdami. Niemniej, Biblia nie wskazuje gdzie znajduje się niebo, pomimo, że istotnie prezentuje go jako miejsce i jako stan rzeczy. Niebo jest miejsce gdzie przebywa Bóg, gdzie znajdują się aniołowie i dusze sprawiedliwych, i gdzie Chrystus.

Jego prawdę o Nim, a dzięki Niemu poznać samego siebie....

Może szokować nas kolejne stwierdzenie Kalwina, mówiące o tym, że jeśli człowiek nie odkryje tej prawdy o swym najwyższym dobrze, stanie się gorszym od zwierząt...

DZIENNIK DUCHOWY

Idzie z tłumem, który na "miejsce czaszki" udaje się razem ze skazańcami. Najprawdopodobniej przeżywa straszne wewnętrzne rozdracie... A może cały czas liczy na to, że jego Pan jednak uniknie śmierci? Piątek jest pelen dramatu i gorących emocji. Płaczu, żalu, krzyku... Uczniowie Jezusa też czują to wszystko... Być może jeszcze nie wierzą w to, co się stało... Wszystko gaśnie w piątkowy wieczór, tak jak gaśnie życie Jezusa na krzyżu... Co zatem z sobotą? To.

...kiedyś - w jakiś przykry dla mnie dzień - siedziałem na drewnianej ławce, gapiąc się w odbijające się w tafli jeziora gwiazdy i wielki, żóły księżyc. Pomyśłałem sobie wtedy, że jeżeli Bóg jest idealnie dobry, jest idealną miłością, tak jak idealny w swojej krągłości był ten wielki, żółty glob, to my najpewniej jesteśmy jak to jego odbicie w.

                                (za B. Ferrero)

01:15, evangelos
Link Dodaj komentarz »
ZANOSIĆ INNYCH JEZUSOWI

kein-schlechter-mensch blog

23:13:20

;(

A jednak ktoś mi nawrzucał, że praca naukowa ma się nijak do miłości, że to tylko teoria i że łączenie jej z praktyką zazwyczaj mizernie wychodzi. Dlaczego pracownik naukowy jest z założenia gorszym człowiekiem od przedszkolanki? ;( Czy każdy nie powinien robić tego, do czego ma zdolności? ;( Nie wszyscy mogą być przedszkolankami ;( Ja chcę się realizować w tym co JA robię dobrze, a nie co się komuś wydaje że jest lepsze i.19:15:49

Venite post me

„I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!” /Iz 6,8/

„Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli.To też ;)) ale ze świadomością człowieka w drodze. Na walizkach, nie zagrzewając tu tak naprawdę miejsca... By kiedyś móc bez żalu zostawić walizki i pójść z pustymi rękoma TAM...

„Dla nas ta noc pod gwiazdami
Dla nas ta dal, w dali dal
Dla nas te dni z nadziejami
I dla nas śmiech i żal”


skomentuj (11)


2004-02-22 18:34:59

Miarą...

"Tam na wzgórzu stał,stary szorstki krzyż,na nim Pan moc piekielną zmógł,..." - Czy wiesz ...? - bloog.pl

(4) Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. (5) Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? (6) Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny (7) ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych?

Jako, że.

Wielka. (10) I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, (11) gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym.

Poza tym aniołowie przekazywali orędzia Boże Abrahamowi, Mojżeszowi, Jezusowi oraz innym postaciom opisanym w Biblii;

I dary (charyzmaty)Ducha Świętego.Konieczność przyjęcia chrztu wodnego (przez zanurzenie ),Wieczerzy Pańskiej (pod postacią chleba i wina oraz z umywaniem nóg).

Kategorie

 • wszystkie
 • Andrzejki
 • Anioły i demony
 • Balbochwalstwo-kult Marii
 • Błędy doktryny rzymskiego katolicyzmu
 • Czasy ostateczne
 • Czy wiesz ...?

OPOWIEŚCI BABUNI - bloog.pl

W czasie rządów cesarza Licyniusza (320 r. n.e.) w wojsku rzymskim służyło 40 młodych mężczyzn. Ich oddział stacjonował w mieście Sebasta w Armenii. Będąc żołnierzami, nawrócili się i poświęcili swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Byli wspaniałym przykładem ludzi, którzy służąc ojczyźnie z bronią w ręku pozostawali wierni Księciu Pokoju. Zdawali również sobie sprawę z tego, że za swoją wiarę mogą zostać zamordowani.

Ukończyli, zarabiają daleko więcej niż on. Mówił, że innym jest łatwiej żyć, że lepiej dają sobie radę ze złymi ludźmi, z trudnymi okolicznościami, że im wszystko układa się korzystnie, a jemu jest źle i to z roku na rok coraz gorzej. Twierdził, że gdyby się urodził kilkadziesiąt lat wcześniej albo kilkadziesiąt lat później, to wtedy na pewno byłoby wszystko inaczej. Chodził wciąż smutny, skwaszony, zniechęcony. Razu pewnego, gdy spał, śniło mu się, że.Choinka,pachnąca,kolorowa,oświetlona,olbrzymia.Wokół pnia -jabłka na czerwonych wstążeczkach,a na gałązkach bąbki,ptaszki,gwiazdki,domki,bałwanki,mikołajki,orzeszki w złotym papierku,cukierki-koncertowe,anielskie włosy,szpic-nie gwiazda.Szpic był duży,z boków zwisały mu sopelki.Światełka (kilka kompletów)robiły swoje,tym bardziej,że aniołek zaświecił je specjalnie,aby zrobić wielkie wrażenie na dzieciach.O o o o,był i łańcuch z kolorowego.

rasta-biedronka blog

I cichutko.
Drzewo.
Tym razem straszne i żarłoczne. Wiatr mocny i zimny. Kamień, na którym Drugi zwykł stać i siedzieć. Ja wkomponowana w pień ewentualnie gałęzie. Dzikich dzików na szczęście nie napotkaliśmy.
Za to gwiazdy były i zimno.

Ale koniec tej kluuuski, ja rozumiem.

Za zimno już stało się więc postanowiliśmy zrobić okrążenie T. Objąć śladami stóp cały ten syf.
W T. latarnie gaszone są równo o północy,.Błagalnym wzrokiem sufitu, do którego ktoś przyczepił tyle małych lampek choinkowych. Masz rację Żabo- jak gwiazdy.
Wódka, wódka i czarne oczy. I ta dziewczyna, którą on całował po szyji. Nie mógł włożyć ręki w za ciasny gorset od długiej i połyskującej sukni. Koki na metry w górę.
Czuby i spilki.
Stoję na środku parkietu, sama. Glany i długi sweter, który miałam na sobie cały wieczór, bo zimno. Jak się nie pije to zimno.
Spalona,.Potępienie za nieczystość. Mimo to jestem z siebie dumna- ani grama alkoholu. Będzie lepiej. Dobrze?

Smutna? Bez humoru. Może zatańczysz. Dobrze. Już? Już. Chyba mnie nie lubisz. Ci...!

I jeszcze zgubiłam Jezusowy koralik na szczęście i jeszcze nosiłam w plecaku butelki i jeszcze

Przepraszam. Nie chce mi się.


rasta-biedronka 2005-01-15 17:06:01
skomentuj (2)


wszyscy ci co słuchają Erica.

Blog pisany nocą - bloog.pl

29 listopada 2009 23:45

     „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego,.
Liturgicznym "Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata".  W mojej parafii to niedziela odpustowa, bo właśnie pod tymże wezwaniem jest kościół parafialny. Niepowtarzalna okazja aby zastanowić się nad tym czy oddałem swoje życie Jezusowi, czy z miłości do Niego pragnę Go naśladować...Może nie powinienem krytykować, ale jednak pozwolę sobie na to. W Swoją Uroczystość Pan i Król wszystkiego, przegrał z kiczowatymi (i drogimi) zabawkami, z piernikami,.

Księga Gości

 • czytaj Księgę Gości
 • wpisz się do Księgi

Ostatni wpis w księdze:

 • data: 24.08.2009 13:33:46
 • autor: M.
 • treść: ¶wietnie piszes...

Ulubione blogi

 • marcin
 • ania:)
 • ekonomicznie
 • liturgicznie
 • ojciec grzegorz
 • simona.blog.onet.pl