O czym chcesz poczytać na blogach?

Google books

Blog dla Alexandra

Lektura ksiazek nie bedziesz sie juz mogl wymigac, gdyz sa i beda one coraz latwiej  dostepne w formacie cyfrowym. Wiecej, kontrola nad rynkiem czytelnictwa ksiazek stala sie przedmiotem batalii dwoch najwiekszych gigantow internetowych, Amazon i Google. Pod choinke kupowalam ci kolejne wersje ipodow ale w tym roku bede mogla ci nareszcie kupic czytnik do sciagania z Internetu literatury. Autorzy artykulu na ten temat we wczorajszym wydaniu "Le Figaro" twierdza, ze bedzie to najlepiej.

Wersja PRS 505 kosztuje mniej wiecej 300 frankow, nowa jest o 150 frankow drozsza. Wybor ksiazek  dzieki temu terminalowi jest ogromny, mozna sciagnac ponad 1 mln wolumenow. dostepnych na eBook Store oraz dzieki partnerom,  Fnacowi  i Google Books.

Jeszcze inny czytnik wyprodukowal amerykanski wydawca Barnes & Noble.  Wydawnictwo to proponuje ksiazki ktore mozna sciagnac na Iphona, PC, Blackberry, Ipod toucha  i wyprodukowal rowniez swoj wlasny.

Konfraternia Turystyczna - bloog.pl

Nikogo nie dziwi, że poprzez GOOGLE wyszukać można informacje o książkach (GOOGLE BOOKS) i publikacjach naukowych (GOOGLE SCHOLAR). Firma poszła jednak dalej odpowiadając na zapotrzebowanie świata nauki. Od kilku tygodni działa serwis GOOGLE SCHOLAR CITATIONS, który umożliwia użytkownikom sprawdzenie liczby.

Blog dzielnego fistaszka

Pisarze nie czytają

Firma Google zawarła ugodę przed sądem amerykańskim w sprawie praw autorskich do książek zamieszczanych w Google Books. Co to oznacza? Że nielegalnie skopiowane książki, w tym polskich autorów, od teraz są skopiowane legalnie. A przynajmniej tak to zrozumieli co poniektórzy polscy pisarze. Dlaczego tak zrozumieli? Zapewne dlatego, że nie raczyli.

Homo Haikus

Blogi z haiku
Aneta
Dorota
Grzegorz
Jacek M.
Jasna
Juliusz
Kasia
Orston
Rav.haiku.pl
Google books
Basho and his interpreters:.
Grass and Tree Cairn (Santoka)
Haikuguy (Issa)
Smirnov (Basho)
Virginia (saijiki)
Polskie haiku
Abc haiku
Antologia haiku
DMOZ haiku
Forum haiku
GOOGLE haiku
Onet haiku

...Chwilowy blog...

(lub środowiskowego), np. gentryfikacja, sabra, jidyszyzm. Niestety zdarza się, że takie słowa nie funkcjonują nawet w słownikach. Wówczas jedynym ratunkiem jest badanie frekwencji występowania wyrazów na necie (pomocne okazuje się też google books) i wariantów ich pisowni. Wyrocznią nie jestem, ale to, co występuje częściej, uważam za lepsze (bardziej przyswojone przez potencjalnego czytelnika).

2. Pisownia słów z przedrostkami. W polszczyźnie nie ma granic, więc.

olahandford.wordpress.com

Okazji powrócę.

Bardzo ciekawym źródłem inspiracji do dalszych rozważań na ten temat może być książka pod red. Caroline Case i Joy Schaverien ‘Supervision of Art Psychotherapy’. Fragmenty książki można przeczytać na google books.

Dziennik genealogiczny - bloog.pl

"Cudzoziemscy nauczyciele gimnazjum lubelskiego w latach 1815-1915", autor Andrzej Kaproń, 2001 r. i 44 strony zaledwie. Ciepło, ciepło. Google Książki okazały się tak pomocne, a to bynajmniej nie jedyna pozycja dotycząca Gimnazjum Lubelskiego, jaką zdołały wyczarować. Są tam i inne książki oraz niskonakładowe zapewne wydawnictwa naukowe, które.

Gdzieś musiał chodzić do szkoły. A srogich nauczycieli się pamięta, wiem coś o tym.

.

Google Książki - absolutnie rewelacyjna wyszukiwarka internetowa buszująca w zeskanowanych książkach::  http://books.google.pl/books