O czym chcesz poczytać na blogach?

Gong bao

Bez eufemizmów - Onet.pl Blog

Tylko bloga z kurzu, wytłukłam kilka pająków i znowu wracam zaszyć się w swoją domowość. Aktualnie pracuję nad koreańską instrukcją, sprawdzając, czy jest w niej to samo, co w angielskiej. Byłoby łatwiej, gdyby nie to, że wszędzie widzę same lampy. Do tego azjatyckie znaczki zawsze sprawiają, że czuję się głodna. Mmm, kurczak Gong Bao... dobra, dosyć. Dosyć! Oyasumi!
Emoonia (13:53)
3 O, jak tu trafiliście?

Próbuję bez Ciebie żyć... - Onet.pl Blog

Znowu odeszłam
i nie mogę być z nim szczera...

I ja wiem, że on zdaje sobie sprawę, że jestem niewierna
I go zabija od środka to, że jestem szczęśliwa z innym facetem
Obserwuję go jak umiera

Nie chcę tego robić nigdy więcej
Nie chcę być powodem tego, że za każdym razem, gdy wchodzę przez drzwi
widzę go jeszcze bardziej martwego wewnątrz
Nie chcę go ranić nigdy więcej
Nie chcę zabierać jego życia
Nie chcę być...
morderczynią

Czuję to w powietrzu, 
kiedy czeszę włosy, przygotowując się do kolejnego dnia
Całuje mnie w mój policzek
Jest przeciwny, kiedy wychodzę późno,
Mówię więc:
"Nie wychodzę na długo,

Znów burzy ten mój cały porządek. I znów muszę zaczynać wszystko od nowa. I przez cały czas muszę pamiętać, że mam o Nim zapomnieć. Ale On na to nie pozwoli. Już zawsze będzie mi mieszał w głowie. On lubi żyć w takim bałaganie.

_________________________

Złamane serce rozpada się na tysiące kawałków w kompletnej ciszy. Zdawałoby się, że skoro jest tak ważne, powinno wydawać najgłośniejszy dźwięk na świecie, coś w rodzaju gongu lub uderzenia dzwonu. Ono jednak milczy i czasem człowiek niemal zaczyna marzyć o tym,.

Wokowe opowieści

W wilgoci marynaty. Jednak obserwując profesjonalnych kucharzy na youtube odkryłem że chodzi właśnie o odpowiednie proporcje składników.
Teraz udaje mi się prawidłowo smażyć w woku wilgotne mięso w marynacie skrobiowej lub też białku jajka bez efektu przywierania. Chyba dość dobrze to widać na jednym z moich ostatnich filmów “gong bao chicken” na youtube który nie doczekał się jeszcze publikacji na blogu.

A w kwestii naleśników kluczem okazała się odpowiednia temperatura (nie za wysoka) oraz UWAGA oddzielenie żółtka od białka i ubicie na pianę tego drugiego
Dzięki temu prostemu zabiegowi cisto uzyskuję spienioną formę i wychodzi rewelacyjnie.

Na Temat

24 rodzaje objawów pulsu. Książka ta nie tylko miała wielki wpływ na tradycyjną medycynę chińską, ale również była popularna za granicą. W owym czasie napisano wiele dzieł medycznych, jak np. “Teoria o Akupunkturze”, “Bao Pu Zi” i “Zhou Hou Fang”. “Lei Gong Pao Jiu Lun”, było dziełem na temat o produkowania lekarstw, a dzieło “Liu Juan Zi Gui Yi Fang” dotyczyło chirurgii.

Podczas panowania dynastii Song ( 960 – 1279 roku.

Harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację odpowiednich punktów ciała.

Chińczycy dostrzegali głęboki związek człowieka z naturą. Człowiek był cząstką wszechświata i żył w rytmie jego drgań, dźwięków i barw. Był jednak – według ich wierzeń – bezbronną, słabą istotą, która pozostawała pod przemożnym wpływem sił przyrody: Nieba i Ziemi. Obserwowali więc i skrupulatnie notowali wpływ, jaki na niego wywierała.

Diagnoza

Chińczycy doprowadzili do perfekcji diagnozowanie, interpretację chorób i naturalne sposoby leczenia, poczynając od DIETY!, poprzez leczenie ziołami, masaż, akupresurę, akupunkturę, ćwiczenia energetyczne Qi gong, a na poradach dotyczących harmonijnej aranżacji otoczenia Feng shui i studiowaniu Wyroczni I Cing kończąc.

Tradycyjna Medycyna Chińska inaczej niż medycyna zachodnia, postrzega całego człowieka jako jedną całość i.