O czym chcesz poczytać na blogach?

Gołębie

pocztowe22.blog

4 gołębie które zdobyły po 8 konkursów; w tym 3 loty kat. „A” z kilometrażem nie mniejszym niż 450 km, 2 loty z Kat. „B” i kilometrażem minimum 700 km, 2 loty z Kat. „C” i minimum  1000 km  i 1 lot z powyżej 700 km. Mogą to być te same konkursy co w kategoriach A,B,C,M

W kategoriach A, B, C, M i GMO hodowcy uczestniczą wytypowaną ilością 50 sztuk gołębi zapisaną na Spisie Gołębi w poz. 1 – 50 i można zgłosić wyniki uzyskane tylko przez jeden zespół gołębi. Do 15 sierpnia 2009 należy do Zarządu Oddziału zgłosić wyniki w kategoriach, a także najlepsze gołębie w poszczególnych kategoriach.

O kolejności lokat współzawodnictwa w kategoriach A, B, C, M decyduje  suma współczynnika wydolności lotowej gołębi (ceoficjent) uzyskany przez poszczególne gołębie. Im mniejszy ceoficjent tym wyższa lokata.  W kategorii GMO o lokacie decyduje większa liczba punktów.

Kategoria Open – W tej kategorii hodowca uczestniczy wszystkimi gołębiami ze zgłoszonego Spisu gołębi. W każdym locie  5  pierwszych gołębi z listy konkursowej  zdobywa punkty do.

SzalonaZona

Bywa. Potem mieliśmy przyjemność rozmawiać z tą kobietą i kelnerem. Podobno wcześniej już cham był nieuprzejmy i dawał się we znaki. Obsługa powiedziała, że alkoholem od niego „wiało”. Jakby to mój tato powiedział „pić to trzeba umieć” … wstyd by mi było gdybym to ja siedziała na miejscu towarzyszki chama.

Po powrocie do domu od parkingu już zaobserwowaliśmy Czubka. Gołąb powariował. Hormony mu najwyraźniej w nadmiarze buzują. Biedna ta Antracytowa.
Odkąd przyszliśmy do domu patrzymy na niego. Łazi za nią i łazi, a wręcz gania. Jak blok długi tak biega. Ona pierwsza a On za nią. Doszliśmy do wniosku ze Ślubnym, że gołębie to poza mocnymi skrzydłami nóżki mają też mocne i nic im nie przeszkadza.
Ona ucieka on ją goni. Kto po drodze to jego wróg. Nie ma już dziś zalotów, ale czysta pogoń. Dziobie ją i gania. Czasem wygląda jakby tańczył tak jak dzieci w przedszkolu. Brakuje tylko, aby zaśpiewał „tańczymy labada labada labada, tańczymy labada małego walczyka”.
Bieganie to tylko część. Czasem Antracytowa ma dość i odlatuje, ale on nie daje jej wolnego zaraz startuje za nią.
Liczenie „2-4-6 Czubka nie ma … o patrz przeleciał”. Śmiech, ja i Mąż śmiejemy się, ale też żal mi trochę Antracytowej ile tak można biegać.

PZHGP REGION IV KRAKÓW - bloog.pl

Nie obowiązuje zasada , że wyniki muszą być tylko z jednego rodzaju list.

 

Warunkiem sporządzenia Listy konkursowej z lotów powyżej 700 km  jest uczestnictwo w locie min. 50 hodowców i 250 gołębi

 

Regulamin niniejszy jest ściśle powiązany z obowiązującymi na 2010 rok regulaminami : lotowo - zegarowym,  lotowym o mistrzostwo gołębi młodych oraz regulaminem  lotów narodowych wydanymi przez Zarząd Główny PZHGP w Chorzowie.


§5


Listy konkursowe będące podstawą obliczeń niniejszego współzawodnictwa sporządzać należy na bazie 1:5  (20% gołębi startujących w danym locie).

§6


Po zakończeniu lotów objętych planem tego współzawodnictwa hodowca zgłasza najszybsze serie gołębi w następujących kategoriach:


kat. A - 4 gołębie po 5 konkursów w lotach 100 - 400 km. Łączny kilometraż na jednego gołębia nie.

Przepisy kuchenne | Blog o przepisach kuchennych

Czekolady.
– Au, chyba właśnie sparzyłem się w język. – Spojrzał na brata i dostrzegł na jego twarzy znajomy wyraz: troskę, znużenie, strach. – Owszem, to ja wplątałem w to wszystko ptaki. I co teraz zrobimy?
– A przy okazji – dodał Spider – gotują tu świetny gulasz z makaronem.
– Jesteś pewien, że to Włochy?
– Nie do końca.
– Mogę ci zadać pytanie? Spider skinął głową.
Gruby Charlie zastanawiał się, jak to ująć najlepiej.
– Ten numer z ptakami, gdy wszystkie zjawiają się obok, udając uciekinierów z filmu Alfreda Hitchcocka. Myślisz, że to się dzieje tylko w Anglii?
– Czemu?
– Bo mam wrażenie, że tamte gołębie nas zauważyły. – Wskazał ręką drugą stronę placu.
Gołębie nie zachowywały się tak jak zwykle gołębie. Nie dziobały skórek od chleba, nie kołysały głowami, szukając wyrzuconych przez turystów resztek. Stały zupełnie nieruchomo i patrzyły na nich. Po chwili zatrzepotały skrzydła i dołączyła do nich kolejna setka ptaków. Większość wylądowała na pomniku przedstawiającym grubasa w olbrzymim kapeluszu, górującym nad placem. Gruby Charlie patrzył na gołębie, gołębie patrzyły na niego.
– Co właściwie mogą nam zrobić? – spytał cicho Spidera. – Nasrać na głowy?
– Nie wiem. Ale obawiam się, że coś znacznie gorszego. Skończ swoją.

Kissiakowo - - bloog.pl

I nie przeszkadzał im ani deszcz, ani mokra trawa, a tym bardziej kałuże. Wreszcie…ognisko rozbłysło! Stojąc blisko dym jakby odganiał krople deszczu, przez co nie czuć było mokrości i zimna. Kiełbaski piekły się w najlepsze i już nikt nie zwracał uwagi na padające na głowę strużki wody!

I w ten oto sposób mieliśmy wspaniałe i niezapomniane ognisko na zakończenie lata! Rewelacja!

 

Niech więc ktoś powie, że ognisko w deszczu jest niemożliwe… Ależ dlaczego? – spytam ;)

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330286056,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

(NIe) skuteczne sposoby walki z gołębiami

niedziela, 28 sierpnia 2011 21:06

Tak jak poczytałam na forach internetowych – szukając sposobu na to, by gołębie nie przylatywały na balkon oraz o tym, jak je wytępić na zawsze, niestety nie jest to.

O mnie - Blog Karola Jasienicy

Dawniej na Śląsku górnicy mówili, że z chwilą przejścia na emeryturę więcej czasu poświęcą swoim kanarkom, gołębiom i królikom. Mieli do tego prawo i stworzono im też do tego warunki. Na Śląsku za tzw. familokami stały niewielkie domki gospodarcze, a za nimi były ogródki działkowe. Należały one do śląskiego pejzażu . Rzeczywiście, kiedy przeszli na zasłużoną emeryturę, w dużej mierze swój czas poświęcali swoim pupilom i potrafili o nich mówić dużo i barwnie. Pomimo wieku i doświadczonego trudu ciężkiej pracy, który wyciskał znamię na ich spracowanych dłoniach, i nie tylko na dłoniach, byli szczęśliwi i ciągle pełni wigoru.

Przeczytałem kiedyś radę: Jeśli chcesz być  na starość żywotny, zachować kondycję, przede wszystkim być szczęśliwym, to spełnij marzenie swojego dzieciństwa. Jako dziecko chciałem zawsze mieć gołębie, lecz niestety, nie miałem warunków, aby je hodować. Dopiero jako uczeń ostatniej.