O czym chcesz poczytać na blogach?

Gołdap

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

12/13 grudnia 1981 r. w ramach akcji “Jodła” ówczesne władze komunistyczne rozpoczęły falę internowań działaczy “Solidarności i opozycji.
Pierwsza faza zatrzymań objęła według oficjalnych danych ok. 5 tys. osób, ogółem przez obozy dla internowanych przewinęło się do 8 grudnia 1982 r. 10 131 osób. Wśród internowanych znalazły się również kobiety działające w strukturach NSZZ “Solidarność” i opozycji.
Na przedstawionym niżej wykazie prezentuję nazwiska 750 internowanych niewiast.
 
Najbardziej znanymi miejscami, gdzie przetrzymywano kobiety są Gołdap  i Darłówek…

369. Mantel – Niecko Joanna Elżbieta – 14.05.-22.05.82 – Gołdap

 

WAKACJE

Gołdap Citty- obozik
Witam ... :) Jak wam niektórym wiadomo byłem niedawano na oboziku w zaprzyjaźnionej ze mna.. miejscowossci jaka jest Gołdap..:)
O wyjeździe do Gołdapi dowiedzialem sie 3 dni przed rozpoczeciem obozu... poprstu taki spontan... :) Nie ma to jak niespodziewane niespodzianki..:-]
W Poniedziałek o 10 30 wyjechałem z Torunia na Mazury... a w Gołapi bylismy o 17 lub 18 :) Wiec troszke sie zjechalismy...:) Ale co tam fajnie było..:) Pierwsze dni to nie był rewelacyjne... bo pogody nie było tzn pogoda była tylko nie taka jaka sobie życzylismy..:) Ale dzieki takiej pogodzie miałem czas na spotkanie sie ze znajomymi z Gołdapi...:) Jush drugiego dnia był przypał z rojsnkami za któymi zabardzo nie przepadalem w przeciwienstwie do moich kolegów Ale takie przypały to był prawie codzienie.. ale najlepsze był pogadanki wieczorne..:) Normalnioe Rozmowy w toku... na połowie tych spotkan to piałem bez zadnego krepowania..:) KOlejna lipa była Jak Pani J... wychaczyłą dziewczyny jak siedziały w nocy u nas w pokoju.... :) ale najlepsze była akcja jak Ania budziła.... Łukasza... (mojej kuzynki meża) :) Tyle sie działo ze nie jestem w stanie wszystkiego opisac...:) Troszke strachu sie najadłem jak stalismy na najgorszym osiedlu ja i Gonzo... stalismy na takim osiedl uze.

miczka1995

No i wolne ;) 2008-05-02
Hej! Ja od środy mam wolne ;) no.. ale w PONIEDZIAŁEK już do szkoły. Wczoraj byłam na rowerze z koleżanką, jak zawsze wygłupiałyśmy się i z jej siostrą xP. Dzisiaj też jedziemy a w niedzielę mamy iść na basen :D. Co u was słychać? Chciałabym mieć wakacje xD
Elo! 2008-04-29
Witajcie blogersi! Jestem tu nowa, a wy ile dni, tygodni,miesięcy, lata macie swoje blogi? Jeszcze nie za bardzo wiem jak wstawiać różne rzeczy. Więc musicie być cierpliwi.
O mnie

babiszka blog

 

 

  notka
kura rira nic sie nie dzije leje deszcze i nuda a ja postanowiłam tak jak ewa wrócić do korzeni. na razie wersja beta lae pózniej nad nim troche popracuje.jutro miejska perfect bedzie to bedzie pogo nizle .pozdr all

2004-05-21 14:56:34

skomentuj (3)gołdap hamy again
no my byli se normalnie w gołdapi .....ale zaczne niech od poczatka..wienc ranu gdzieś o 12.30 zajszłam po Janisku którego nogyma bolała bardzo ...poszli my po ewa i reszte i zajszli na stadiona ..tam zrobili konitet powitalny.krzysiu:) nawet mnie pochwalił jesss....no i zajechali kibole..normalnie zrzenili nam mecz bo taka ładna brama była a siwy gwizdnął ze spalony....zapier go....... chcieli my sie być ale jakos gołdapskie kibole nie wykazały entuzjazmu...no i komary nas zagryzły bo tam wrony srac zawracajo i my zdenerwowani wrócili do doma:)))) bez wniku wiencej pisoć mi sie nie.

dopisane

Pod wpływem alkoholu przynoszą przeważnie opłakane skutki. Wiedzą o tym między innymi kibice klubów, których nazwy w najlepszym wypadku wywołują uśmiech politowania. Nie ma się co dziwić prezesom, przecież nazwa drużyny to sprawa nad którą trzeba się głębiej zastanowić, sięgnąć do dna. Podczas spotkań padają same błyskotliwe pomysły, a nietuzinkowe i trafne riposty leją się strumieniami.

Prezesom i członkom zarządu po zebraniach z dumy pękają głowy, a kibice za swoje głowy się łapią, bo od tej pory muszą kibicować Farmerowi Szanów, Doktórowi Czarnylas, Potędze Wąsiory, Przemytowi Gołdap lub Sucharom Suchy Las. Co mają zrobić fani Tutti Frutti Rozpędzin, Cosmosa Józefów, Rakiety Koziegłowy, Plantatora Nienadówka czy Kryzysu Wólka Mlędzka, kiedy piłkarze i kibice drużyny przeciwnej znowu turlają się ze śmiechu? Chyba tylko czekać na zmiany we władzach klubu.

W górę serca! Stolec królem jest!
foto: Sławomir Wojciechowski

ksiezniczka-kamila blog

Tylko o jeden motyf) ;p kwiecien tesh jakos tam przebujałam :) w maju jakies ostre fazy były justy urodziny moje urodziny MmM :) w czerwcu justy 18:):) było nice :) skumałam sie z Miodkiem Andrzejem i co by teraz było bez niech ?! ;p hehehe :) na dzien dzieska dzikie fasy sie łapało :D a po za tym zaczeły sie wakacje :) z ulka potoczyłysmy na pielgrzymke hehehhe :) WYCIE moowie wam w tym roq tesh ide :) ;] potem zostało stworzone stowarzyushenie hehhe SWZP hehehe :D hyh i gdzies miedzy czasie były dobre fassy z Arleta i Marlena spoko panienki :* :) w lipcu zajebiste fassy w przęwiezi !! tego jeszce nie było nigdzie ;] tylko raz u nas hehehehe w sierpniu gołdap ;p potem rodziciele mnie znof zabrali na strekwoizne na pole tam miła fassa z krakowiakami hehehhe :D potem ekipa i nowe miasto rzšdzi ;] miłe fassay i nadal miłe fassa :) we wrzesniu sql ;[ i byłam na weselu złapałm welon i do tej pory samotna uH :D ;] samotnosc forever czyz to nie pieknee :D da sie przyzwyczaic hehehe paŸdziernik hMm... pewein Hardcorowy motyf z pewnym hardcorowum Ziomem :) nice shybko przyshło shybko poshło tak miało byc ... ehh :) z magda zeczełam chodzic do mdk na zajecia plastyczne wycieeeee :D potem jakies ostre doły w listopadzie był koncercik :):) było hardcorowo :) w grudniu hardcory na sunner stok jakich jeszce nie.