O czym chcesz poczytać na blogach?

Godność

Filozofia dla młodych

Podlegają działaniu osobowego piękna. Jeżeli osobowe piękno człowieka łączy się z Boskim Pięknem (Majestatu Boga), to nabiera zdolności i mocy sprawczej i dzięki upodobaniu zaczyna oddziaływać poprzez naszą uczuciowość. Uczucia człowieka znajdują wtedy upodobanie w osobowym pięknie (pięknie życia) i zaczynają korzystać z niego jako zasady podniecenia i pożądliwości. Wtedy uczucia kierują się pięknem i mogą je przeżywać, a nie muszą być podległe i zależne od przyjemności lub przykrości. Zależność od przyjemności wypacza nasze uczucia.

Osobowa godność człowieka polega na aktywności własności transcendentalnych. Jednak ta aktywność nie może się ujawnić bez łączności z Bogiem. Dlatego trzeba stwierdzić, że nie będzie godności bez łączności z Bogiem, czyli bez życia religijnego. Nie będzie godności bez osobowych relacji z Bogiem. Nie będzie godności bez wiary, miłości i nadziei.

Współczesna kultura podsuwa nam różne (nawet przeciwstawne) pojęcia godności. Takie pojęcia są często wymysłem człowieka. Możemy sobie oczywiście pomyśleć, że godnością jest wolność i absolutna.

Bytom Moim Miastem

W rejestracji nowej spółdzielni bardzo dobitnie wyjaśniam że to co jest w Ustawie o spółdzielniach socjalnych, a to jakie są praktyki, to dwie różne sprawy. Zależy to od świadomości i chęci samorządów, Prezydentów, Burmistrzów czy Wójtów.

W mniejszych miejscowościach jest łatwiej, tam ludzie znają się i mają do siebie zaufanie, tam spółdzielnie socjalne prosperują całkiem nieźle.

Po jakim czasie człowiek się wypala, po jakim?

Laura Klekocka


Za naszą, wolność i godność!!!

Komentarzy: 0 2011-11-23 Ksero?

Wszystko można rozkręcić;-), problem pojawia się gdy  trzeba złożyć, i zostaje mnóstwo „niepotrzebnych” śrubek;-))). Na razie działa i jest wyczyszczone;-), a jaka rozrzutność producenta, z tego co mi.

blog o kapłaństwie i kapłanach

(1 Kor 3,9), jednocześnie ostrzegając przed lekceważeniem jej przez samych kapłanów: Lecz los kapłana będzie taki jak i los narodu: pomszczę jego złe postępowanie, zapłatę oddam za jego uczynki” (Oz 4,9), Biada pasterzom, którzy gubią i rozpraszają owce mojego pastwiska, mówi Pan!” (Jer 23, 1), „Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca” (Mal 2, 1-2).

Wielka godność kapłańskiej posługi była przedmiotem wielu dzieł ojców kościoła. Pisali o niej w swoich traktatach, listach, homiliach czy mowach okolicznościowych. Jednym z nich jest wspomniany już święty Efrem Syryjczyk , który o godności kapłańskiej wypowiada się w następujący sposób: „O cudzie nadzwyczajny, o niewypowiedziana mocy,   o grozę budząca tajemnico kapłaństwa”. Wielki edesski diakon podkreśla tutaj nieziemskie pochodzenie posługi pasterskiej. Nazywając ją cudem budzącym grozę wskazuje również na to jaka powinna być jej recepcja wśród samych kapłanów jak również tych, którzy się do niej przygotowują. Nikt odpowiednio nieprzygotowany nie.

Twórcze przestrzenie | Grupa literacko-artystyczna "Słowniacy Świętokrzyscy"

14.02.2012r.-Podsumowanie Konkursu Literackiego “Godność Człowieka”

14.02.2012r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” odbyło się podsumowanie VIII Konkursu Literackiego “Godność człowieka”. Jedna ze Słowniaczek-nasza nowa Kasia wcieliła się w rolę mężczyzny,który przeszukuje torebkę nieznajomej.Kasia brawurowo zagrała swoją rolę. Słowniacy wzięli także czynny udział w konkursie.Karolina Bugajska zajęła II miejsce, a Katarzyna Szychowska III miejsce. Gratulujemy Kasi udanego debiutu aktorskiego i poetyckiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne i oznaczony tagami Godność człowieka, Słowniacy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Człowieka myślącego samodzielnie nazywa się wariatem... Paranoja...

Zmiany. Jeśli ustawa zostanie zmieniona, nie będzie można dokonać aborcji, nawet, jeśli ciąża będzie skutkiem gwałtu lub kazirodztwa, a także, gdy zagrożone będzie życie kobiety.

LPR nie pomyślało o tym, że nie każda kobieta jest w stanie pokochać swoje dziecko, jeśli jego ojcem jest ten gwałciciel, który ją skrzywdził. Kobieta taka może wyrzucić po porodzie swoje dziecko na śmietnik. To ich nie interesuje. Najważniejsze jest życie nienarodzonego dziecka.

A co z życiem kobiety? Jeśli ciąża może doprowadzić do jej śmierci, powinna mieć ona prawo do usunięcia ciąży. No, ale wg LPR najważniejsze jest życie nienarodzonego dziecka.

Tak, aborcja może być uznana za okrucieństwo. Ale większym okrucieństwem jest maltretowanie dzieci. Większym okrucieństwem ze strony państwa jest to, że tak wiele dzieci cierpi głód.

Fizycznie nie było mnie w Wa-wie podczas tej demonstracji. Jednak duchem tam byłam. A to też ważne:)

11:02, aankaaa , Feminizm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 listopada 2006
Phoolan Devi - psychopatyczna morderczyni czy silna kobieta walcząca o godność?

'+'

Lizusowskich uśmiechów, pokornych ukłonów i podłych kompromisików, łapówek, kłamstewek, usług i donosów, i czego tam jeszcze! Wszyscy zamieniają sie w stado cwaniaczkó-żebraków, pełzając na kolanach za elementarnymi rzeczami, bez których nie można żyć, od jedzenia do chydraulicznej uszczelki, od ubrania do miejsca w szpitalu, i w końcu wszyscy przyzwyczajają sie do tego, koszmar staje się normalką. I to już jest pełna eksterminacja ludzkiej godności, nawet krzty honoru- honoru nie można położyć na tależu dziecka, żeby je nakarmić. Komunizm łamiący wszystko co obiecywał, przegrywający wszystko, co miało być wygrane, legitymujący się klęską- zabierając ludziom godność odnosi sukces, bo istota bez godności jest istotą bez siły, i społeczeństwo bez godności jest społeczeństwem bez siły, nie zostaje mu dość sił na zerwanie kajdan."


"-Tato, proszę daj mi pieniążek
bym mógł sobie kupić bułkę z masłem
aby zjeść ją potem
-Nie moge tego uczynić synu
albowiem bendąc przez masonerię żydowską pracy pozbawion
untraciłem mozność na chleb zarabiania
-A zatem żydzi to winni są naszego ubustwa?
-Prawdę rzekłeś synu, lecz poza domem ty mi tego nie rozgłaszaj
-Kiedym ja głodny ojcze a syn sąsiadów po czterokroć na dzien jada
-Nie pożadaj rzeczy.