O czym chcesz poczytać na blogach?

Gniezno

Jeżycjada - Onet.pl Blog

Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce, obejmujący około 35 najważniejszych, a także i mniej znanych budowli z terenu Szlaku Piastowskiego oraz Wielkopolski. Miniatury są wykonane w skali 1:20, z trwałych materiałów: szkielet aluminiowy, "elewacja" plastikowa zabezpieczona odpowiednimi środkami chemicznymi i niektóre fragmenty są realizowane z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne.
Makiety przedstawiają ratusze, pałace, kościoły, grody itp. Są wierną kopią oryginałów z zachowaniem wszelkich detali. Są to obiekty najbardziej reprezentatywne dla naszego regionu, obejmujące trzy największe miasta Szlaku Piastowskiego: Poznań, Gniezno i Inowrocław.
Skansen położony jest przy trasie Poznań - Gniezno (l ,5 km od Pobiedzisk), w połowie drogi pomiędzy tymi miastami. Leży w dolinie rzeki Głównej, w niecce o powierzchni 23 ha, będącej pozostałością po kopalni żwiru. Jest to centralnie usytuowane miejsce na obszarze Szlaku Piastowskiego. Muzeum powstało z inicjatywy byłego burmistrza Pobiedzisk Krzysztofa Wojdanowicza, którego zafascynowało Madurodamem w Holandii. Miniatury znajdujące się w skansenie:

  1. Pałac w Rogalinie
  2. Ruiny Zamku w Wenecji
  3. Mysia Wieża
  4. Biblioteka Raczyńskich

nasze rutyny - Centrum Kultury eSTeDe - powiat Gniezno

Przechodniów i publiczności, by nasze przesłanie trafiło do jaknajszerszego grona odbiorców. Być może dzięki temu więcej  osób zaangażuje się w działania na rzecz Tybetu." - powiedział Dariusz Paczkowski- z grupy 3fala.art.pl,  autor graffiti.
 
01.06.10 Bielsko-Biała, wspólnie z klubem Regeneracja. Malowanie odbywać się będzie w galerii „Na blachach” przy Dworcu PKP, dziennikarzy zapraszamy o godzinie 12.00. Natomiast w Regeneracji o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie oraz pokaz filmów dotyczących sytuacji w Tybecie.
12.06.10 Kraków, w ramach Tattoo Fest (tu bedą też warsztaty)
24.06.10 Gniezno, wspólnie z Centrum Kultury eSTeDe
03.07.10 Gdańsk, wspólnie z TUSE i LOONEY
05.07.10 Warszawa, w ramach Festiwalu Street Art Doping (pierwsze prace w Galerii Tybetańskiej przy Rondzie Wolnego Tybetu)
 
Według oficjalnych, a także pozarządowych danych, poziom życia w Tybecie jest na bardzo niskim poziomie. Według ostatnich danych jedynie co trzecie dziecko tybetańskie miało dostęp do obowiązkowej edukacji na poziomie podstawowym.  Szacuje się, że ponad połowa Tybetańczyków nie umie czytać ani pisać. Podważa to propagandowe hasła chińskich władz, o dobrobycie i rozwoju, jaki rzekomo Chiny przyniosły.

Blog Raduch222

Speedway 2009-03-28
  No to Ruszamy takie hasło zazucilismy dzis juz mamy własną strone internetową jest to inaczej Blog my niedługo pokażemy Kluby w jakich ligach pojadą i jesli ktos bedzie chciał zapisac się do Drużyny to Brdzie musiał sobie znalesc tą informacje z Logami którą dopiero napiszemy na Naszej Witrynie. 

Komentarzy: 0 JUTRO TRENING PUNKTOWANY Z POLONIĄ BYDGOSZCZ 2009-03-28 Jeżeli pogoda pozwoli, to w Niedzielę podopieczni Mirosława Kowalika odbędą Pierwszy w tym roku trening punktowany. Na Orginalnym torze,sprawdzą swoją dyspozycję w konfrontacji z beniaminkiem CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi - bydgoską Polonią. Początek sparingu zaplanowano na godzinę 15 00
Start Gniezno - RKM Rybnik 45 45 Tylko Remis ! 2009-03-28

Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu

Lata pracy, demokratycznie wybranych urzędników, których zadaniem nie jest retoryka.

23:47, tozyje , Godzina Krytyczna
Link Dodaj komentarz »
Gniezno: Uniwersytet Zaangażowany

27 listopada 2009, piątek, godz. 12.10,

Kolegium Europejskie, ul. Kostrzewskiego 5-7, Gniezno

Spotkanie wokół książki Uniwersytet Zaangażowany. Przewodnik Krytyki Politycznej, która, ukazuje się w grudniu 2009 roku. Gośćmi dyskusji będą postaci życia naukowego i publicznego, zarówno autorzy tekstów do Przewodnika, jak i autorytety zajmujące głos w rzeczonej kwestii.

Debatę poprowadzi reprezentant Krytyki Politycznej Krystian Szadkowski, weźmie w niej również udział przedstawicielka Kolegium Europejskiego w Gnieźnie dr Grażyna Gajewska. Oprócz tego w spotkaniu zabiorą głos: Jacek Żakowski

News Murale - Murale w eSTeDe

 

 

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

imprezy.ckestede@powiat-gniezno.pl

lub

Centrum Kultury Scena to dziwna,
Roosevelta 42, 62-200 Gniezno.


blog waldka pawlaka

Wiadomo jaki jest naprawdę Pan Jarosław, a to mu tylko szkodzi. Bardzo chcę, żeby tak okrutne wydarzenia nie wpływały na decyzje i życie polityczne w znaczeniu walki o tron i stołek, ale chyba wierzę w utopię, która nigdy nie powstanie. To nie tylko jest niesmaczne, ale i nie ma nic wspólnego z etyką, jej zasadami oraz państwem demokratycznym i cywilizowanym.
To taki temat zastępczy dla PiS, żeby odwrócić uwagę od realnych problemów.
     Wykorzystywanie sprawy smoleńskiej oraz tej łódzkiej będzie czymś, co dla Prawa i Sprawiedliwości będzie tematem zastępczym, bardzo wygodnym z perspektywy psychologicznej, który zawsze będzie zasłoną dymną - Nas nie wolno ruszać, my mamy swoje problemy.
Z całą pewnością PiS-owi pomogą ,,święte'' media toruńskie, oczywiście w szerzeniu dobra i wspólnoty.
Wydawać się może, że ,,święta krowa'' ma zawsze racje...

waldekpawlak

Komentarzy: 0 GRZEGORZ NAPIERALSKI NA GRZYBACH DZIĘKI FMS GNIEZNO !!! 2010.10.01 22:14