O czym chcesz poczytać na blogach?

Gmina

Ożarów Mazowiecki – Blogi

Na podstawie wyników ostatecznych NSP 2002. Było nas 20660 mieszkańców, z czego: 12 553 osoby zamieszkiwały teren wiejski a 8107 miasto. Według GUS w 2008 r. liczba mieszkańców wynosiła 20949 osób. Natomiast jeśli wierzyć aktualnemu zarządzeniu Wojewody Mazowieckiego nr 80 z dnia 3 marca br. w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych na obszarze województwa mazowieckiego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, rad powiatów, rad gmin oraz rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy w wyborach w 2010 roku -  jest nas niespełna 20 tyś.  Jednak gminy Łomianki i Błonie mają po 21 radnych w swoich gminach. Skąd taka rozbieżność ? Nie wiadomo. Niemniej jest to temat do innej dyskusji.

Dlaczego ustalenie liczby mieszkańców jest ważne? Oraz ile jest dużych gmin w powiecie? Zobacz dalej tutaj.

Wniosek absolutoryjny zawsze przedkłada Komisja Rewizyjna. W tym roku zrobiła to także a głosowanie odbyło się na ostatniej sesji w dniu 30 kwietnia. W swoim wniosku komisja rewizyjna występuje zawsze do rady o udzielenie bądź nieudzielenie absolutorium. Tym razem wystąpiła u nas z uchwaloną opinią o nieudzielenie absolutorium burmistrzowi.
Przypomnijmy więc jak to było.

Nowy Wiśnicz - Onet.pl Blog

Kolejnym punktem obrad było zatwierdzenie uchwał o zmianach planów zagospodarowania pojedynczych działek komercyjnych w kilku miejscowościach. Na posiedzeniu komisji usłyszałem kilka sceptycznych uwag dotyczących właścicieli działek i ich planów dotyczacych inwestycji. Padło również pytanie czy jeżeli ktoś nie zainwestuje na działce to można go w jakiś sposób "pociągnąć do odpowiedzialności". Ważne było również co się stanie jeżeli właściciel sprzeda działkę i na niej zarobi. Tutaj gmina się odpowiednio zabezpieczyła i pobierze opłatę od wzrostu wartości w przypadku sprzedaży działki po zmianie jej przeznaczenia.

Ponieważ każdą uchwałę trzeba było przegłosować osobno co wymagało również odczytania długiej treści każdego dokumentu był to do pewnego momentu najnudniejszy okres sesji. Do pewnego momentu... Pan Tabor nie wyłączył telefonu i po kilku próbach dodzwonienia się do niego zdecydował się go w końcu odebrać. W tym celu wyszedł z sali. Ojjj bardzo niefortunnie... Nie zauważył, że przyszła kolej na głosowanie uchwały.

czy gmina chełmza bedzie musiała zwracać dotacje UE na Zalesie?

ZL, ORAZ DOPILNUJCIE BY PRACOWNICY URZEDU PRYESTRYEGALI PODSTAWOWYCH ZASAD KODEKSU POSTEPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO ART 6-14 KPA.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE POGODNYCH SWIAT
TORUNIANIANIN ANNO DOMINI M M I X 


 

10:53, ekotest
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 października 2008

Motto: 

"Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy."
Czesław Miłosz,  Noblista

" Każdego można raz okłamac, postępujac odpowiednio i metodycznie w polityce mozna bardzo wiele osób bardzo dlugo okłamywac, ale nie można okłamywać wszystkich w nieskończoność" 

Abraham Linkoln 16. prezydent Stanów Zjednoczonych   

POPATRZMY DO CZEGO GMINA I MIASTO CHELMZA FORMALNIE SIE ZOBOWIAZUJA W RAMACH PROGRAMOW ue I RZEJRZYSTEGO PAŃSTWA:

Gmina Gołcza - blog nieoficjalny - Onet.pl Blog

Bez ponoszenia kosztów. I w końcu gminy zacząć oszczędzać jak? najprościej będzie wyłączyć oświetlenie, kolejne rządy zgodzą się na pobieranie opłat i idea zacznie umierać. Jak na razie wszyscy się cieszą i są zadowoleni, wyborcy z pewnością wystawią piękną laurkę w wyborach i tak w koło Macieju.

            Część gmin dostrzegła przedstawione niebezpieczeństwa i zdecydowała się na budowę boisk tylko przy udziale własnych sił i środków jak np. gmina Łomża. Końcowy koszt poniesiony przez gminę okazał się porównywalny z Orlikiem, gmina wydała na realizację projektu około 450 tys. zł. Oczywiście jest tu mowa o koszcie bezpośrednio ponoszonym przez gminę, przy Orliku jest to około 330 tys. zł  + podatek VAT. Podstawowym wymaganiem to podjęcia takiego przedsięwzięcia wydaje się być dobra kadra urzędnicza, jaką akurat w tym przypadku dysponuje gm. Łomża. Taka inicjatywa przynosi szereg korzyści jak choćby nawet wzrost kompetencji i umiejętności wśród pracujących urzędników.