O czym chcesz poczytać na blogach?

Glukoza

lekarstwa2

Dietę lub leki.
Jest takie zjawisko,które sie nazywa odbicie-organizm w obronie przed bardzo drastycznym spadkiem cukru uruchamia hormony kontrregulacyjne,które zamieniają nagromadzony w wątrobie glikogen w glukozę.Dzięki temu zjawisku zostało uratowane niejedno istnienie!W przypadku osoby zdrowej wszystko szybko wraca do normy,u diabetyków efekty odbicia utrzymują sie do kilkunastu godzin powodując wysoki poziom cukru.wlasnie skonczylam 37 lat i odwazylam sie wejsc na wage.
Hipoglikemia nie jest chorobą tylko stanem organizmu w danej chwili.LiDa DAIDAIHUA MEIZITANG. Po zjedzeniu obiadu po jakimś czasie 123.Czy to prawda,że glukoza może uciekać do komórek nowotworowych,dlatego mam jest niski poziom?
Przy chłoniaku temperatura jest raczej podwyższona. No, ale nieważne. A ja codziennie jem coś słodkiego i nic.Glukoza Mint. W mojej rodzinie dziadek jest cukrzykiem i jego mama również chorowała na nią.
Od razu mówie że nie znam sie zbytnio na tym a to co wiem to wiem z internetu głównie wikipedia ale znalazłem cos na ten temat.Nicotinell.Choroba von Gierkego. Hipoglikemię stwierdzono u mnie w przedłużonej krzywej cukrowej oraz w teście głodowym. moze kiedys gdy stanie sie to bardziej intensywne, ale poruszę temat przy okazji czegos innego.
Mam 13.

Żeby życie miało smak...

IG). Dozwolony jest pumpernikiel (nie każdy) i niektóre z pieczyw Wasa. Więcej o tym na forum Zuzla oraz oficjalnym forum MM.

 

Produkty o wysokim IG. Chyba nie wymaga komentarza.

 

Wszelkiego rodzaju dodatki. Mam tu na myśli glukozę, skrobię ziemniaczaną, glutaminian sodu, dekstrozę, maltodekstrozę, białko sojowe itp. Generalnie jeśli coś kupujecie, to w składzie powinno być tylko to, co powinno :) Od kiedy zaczęłam czytać etykiety dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, np. do wielu śmietan i śmietanek dodawana jest skrobia lub mączka chleba świętojańskiego, a do wędlin glukoza. Niestety wyłącza to wiele produktów: niektóre sery, prawie wszystkie wędliny, gotowe dania i sosy, a nawet zdarza się, że mięso mielone (sic!). Z wędlin polecam gorąco Tradycyjne Jadło. Firma ta nie dodaje żadnych świństw, co oczywiście łączy się też z ceną. Naprawdę warto jednak jeść mięso w mięsie, zamist cukru i mąki :)

 

Konserwy. Z puszek jemy tylko pomidory, ze słoików ogórki (bez cukru!). Wszelkie inne warzywa dozwolone są świeże lub mrożone.

 

Ziemniaki.  Także (co chyba jest oczywiste) frytki, chipsy i placki ziemniaczane.

 

Samorozwój, pewność siebie, umysł, inteligencja, nlp

Co oznacza, iż podnosi poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni synaptycznej. Strukturalnie modafinil nie jest podobny do żadnego z narkotycznych stymulantów jak amfetamina, metylfenidat, czy kokaina.

Meklofenoksat (Centrophenoxin)

Stosowany jako psychostymulator w formie chlorowodorku estru 2-dimetyloaminoetylowego kwasu 4-chlorofenoksyoctowego. Ma postać białego krystalicznego proszku i temp. topnienia 139oC, łatwo rozpuszczalnego w wodzie. Nie jest rozpuszczalny w eterze. Podawany jest pozajelitowo i doustnie. Pobudza OUN, przyśpiesza metabolizm, głównie cukrów, pobudza oddychanie w neuronach. Ułatwia wnikanie tlenu i glukozy do neurocytów i tkanki glejowej. Zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, przyśpiesza wentylację płuc, podnosi ciśnienie krwi. Znosi stan senności i znużenia. Stosowany w śpiączce pourazowej, po zabiegach chirurgicznych na mózgu, w narkolepsji, w chorobie Alzheimera i Parkinsona, w niedotlenieniu noworodków, w zaburzeniach uczenia się i adaptacji do środowiska dzieci, w moczeniu nocnym u dzieci, w zaburzeniach pamięci i kojarzenia u osób starszych, w leczeniu alkoholizmu, w zatruciach barbituranami i tlenkiem węgla, w stanach wyczerpania umysłowego. Pod względem chemicznym jest pochodną opisanego wcześniej deanolu. Uznany za lek.

A Sunny na to:

ZALECANE i DOZWOLONE. Wykluczamy produkty tzw. ZAKAZANE. Zaczynamy wtedy dopiero, OPANOWYWAĆ i ODCHUDZAĆ nasz organizm !!
W rozdziale NR 35, zamieszczono KOMPENDIUM wiedzy NT: Afrodyzjaki, __SEKS, Hormony, Testosteron.

KONKLUZJA finalna:
ilość żywności należy BEZWZGLĘDNIE dostosować do trybu życia, czyli ZAPOTRZEBOWANIA energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków ENERGII
u człowieka jest bez wątpienia, __CHLEB typu KR-IRL.
P. S. Chleb typu KR-IRL; stanowi aktualnie o silnym UKŁADZIE immunologicznym organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej GŁÓD, dlatego iż GLUKOZA w nim zawarta stabilizuje POZIOM CUKRU we krwi, na ok. 4-5 godzin !!
tzw. __NISKIE węglowodany.
Złe to, WYSOKIE węglowodany. Podnoszą poziom cukru po spożyciu ZBYT wysoko; CUKRZYCA typu 2.
To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

Przepis wypieku Chleba typu KR-IRL zamieszczony jest na stronie internetowej;
__Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

WAŻNE:
__GLUKOZA naturalna; to R Y Ż, wszystkie K A S Z E, O w o c e, W A R Z Y W A. Logika myślenia, postęp.
GLUKOZA nienaturalna; to MĄKA, Cukier. IRRACJONALNE zachowania,.

Melanie Bass's Diary

Zaburzeń jej wydzielania lub nieprawidłowości działania insuliny. Dokładne tłumaczenie nazwy łacińskiej choroby - Diabetes mellitus - to 'słodkie przeciekanie'. A wynika ona z faktu, że niedobór insuliny prowadzi do zaburzeń w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki organizmu, co klinicznie manifestuje się zwiększeniem stężenia glukozy we krwi (hiperglikemia) i wydalaniem glukozy z moczem (glikozurią). Jednym słowem insulina jest kluczem, który otwiera drzwi glukozie do wszystkich komórek naszego organizmu. Brak klucza (zaburzenia wydzielania insuliny) lub niedopasowanie klucza do zamka (nieprawidłowości działania insuliny), sprawia, że glukoza nie może wejść do komórek a tym samym spełniać swoją fizjologiczną funkcję. Zaś zahamowanie wpływu insuliny na komórki i tkanki prowadzi do rozwoju zaburzeń w zakresie gospodarki węglowodanowej, tłuszczowej i białkowej organizmu. Długotrwały wpływ hiperglikemii jest przyczyną przewlekłych powikłań cukrzycy w postaci angiopatii oraz neuropatii. Dlatego nie leczona lub niewłaściwie leczona cukrzyca jest jedną z głównych bezpośrednich i pośrednich przyczyn inwalidztwa oraz wczesnej umieralności.
Cukrzyca występuje u wszystkich ras ludzkich (a także w świecie zwierząt), na wszystkich kontynentach, w każdym wieku)..