O czym chcesz poczytać na blogach?

Gloria victis

Blog redaktora naczelnego historia.org.pl

Może lepiej w takim razie, by w przyszłym roku politycy w ogóle nie pojawili się na Powązkach, bo to przecież ewidentnie dla nich, a nie dla Powstańców przyszły te osoby.

W jakim celu Ci ludzie idą pod pomnik Gloria Victis i co chcą tym osiągnąć? Czy trudno odróżnić partyjny wiec od uroczystości martyrologicznej?

20:20, wojteqx
Link .

Teraz ja

Tak surowo. Klub Platformy dostał dwa zaproszenia. Wystąpiliśmy o nie na drodze oficjalnej. Powiedziano nam tylko, że delegacja nie może być zbyt duża i przekazano dwa zaproszenia – mówi poseł PO Andrzej Halicki. Oprócz niego pod pomnikiem Gloria Victis klub PO będzie reprezentować szefowa warszawskich struktur partii Małgorzata Kidawa-Błońska.

Co na to ratusz? Sprawę składania wieńców uzgadnialiśmy w ubiegłym tygodniu z Kancelariami Prezydenta, Premiera i MSWiA. Nic nie wiem, by.

alex.

Tak, jak zwykle. to samo pewnie z angielski. wos z kolei miałem podejrzanie dobrze, wbrew temu, że wszyscy kurwili. nie chciałbym się przejechać :/ angielski ustny 15/20 - jak na stres i całkowity brak przygotowania nie narzekam. jeszcze historia [gloria victis] i prezentacja z polskiego [możliwe, że gloria victis - ale to trzeba tylko zdać]. 15 po południu koniec matur i prawdopodobnie 'jezu jaki miły wieczór', potem pewnie następny...

dostałem upragnionego srajpoda i z przestrachem stwierdzam, że czuję się jak parweiusz i mi.

projektedukacyjny

Bibliografia maturalna: Echa powstań narodowych w literaturze i innych tekstach kultury

Posted: 26 Styczeń 2012 in Prezentacja maturalna
Tagi: bibliografia maturalna, Echa leśne, Gloria victis, Konwicki, Kordian, Krall, powstania narodowew, teksty kultury
1

Bibliografia podmiotowa:
1. T. Konwicki, Kompleks polski, Warszawa 1988.
2. H. Krall, Zdążyć przed.