O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Globus

Księgarnia Pod Globusem

Jest dla wszystkich, którzy spacerując w tych dniach po Krakowie będą bardziej uważni niż zazwyczaj… Każdy z przechodniów może natknąć się na figurkę Bibenduma – tzw. ludzika Michelin, „oponiastego” sympatycznego stworka, którego nie trzeba nikomu przedstawiać.

Każdego dnia w czasie trwania gry miniaturki ludzików Michelin będą pojawiać się w różnych częściach Starego Miasta i Plant. Każdy znaleziony ludzik to wygrany przewodnik z Zielonej Serii Michelin. Wystarczy zabrać go do Księgarni Pod Globusem, skąd wyszedł na miasto. Każdy, kto przyprowadzi tu ludzika, wybierze interesujący go przewodnik z serii Michelin. Każdy z w wybranych przewodników kryje darmowe wejściówki na 13. krakowskie Targi Książki, jeden z nich… zestaw opon Michelin.

22 października (czwartek) o godz. 18.00 w Księgarni Pod Globusem na ul. Długiej 1 wręczymy wszystkie nagrody.

Zapraszamy do zabawy!

Co w Klonach piszczy? - Onet.pl Blog

Co w Klonach piszczy?
klon1 i klon2
Napisz do mnie
Ból i radość leżą razem w jednej łupinie - ich mieszanina jest ludzkim losem (Johann Gottfried Seume)
Poczytaj, może warto...

31 marca 2011
Skaczący globus

A ja sobie stoje i nic nie robie...

Jadę na obóz! W miejscowości Zamrzenica koło borów tucholskich…;D najlepsze jest to, że nie wiem gdzie to jest ale nazwa mi się podoba;D Ale jestem głupia! :p Pochwale się moimi wczorajszymi dokonaniami…;) Otóż wczoraj znalazłam na wpół rozwalony globus w moim domu…mądra Agatka wpadła na genialny pomysł;D Skleiłam globus i zrobiłam sobie z niego piłkę do nogi…^^. Mój brat był zadowolony z mojego wynalazku, więc kopał ze mną globusem..;D (nazwaliśmy tą gre Globalem!). Potem globus się rozwalił…znaczy rozkleił się. Potem znów wpadłam na genialny pomysł…wzięłam połowę globusa i wsadziłam sobie na łeb…Krzysztof również. I zaczęliśmy bawić się w ragby…uderzając się tymi zmyślnymi kaskami..;D. Na koniec wsadziłam sobie piórko do dziurki po tym bolcu..;D i byłam Obeliskiem, bo bardziej go lubie a Krzysztof Asteliksem (choć on jest grubszy! ). To było świetne! Potem przyszedł Kuba kolega Krzysztofa…hm…ale się działo! Łohoho! Napisze tyle Kuba wziął te dwie połowki globusa i wsadził sobie pod koszulkę…i udawał Lare Croft! To jest pacan! Miał z sobą 2 pistolety..;D. I wyobraźcie sobie jak on wyglądał! Dodajmy, że bluzka była obcisła a on jest.

Maluj szablonami – blog dekoratorski

szablony malarskie globusy

Listopad 13, 2011 amurra Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Globus może być atrakcyjnym motywem dekoracyjnym.Szablon malarski ukazujący sylwetkę globusa nadaje się do zdobienia różnych rodzajów wnętrz.  Pomieszczenia, w których znajdują się takie szablony malarskie nabierają nowoczesnego, można by rzec  “światowego” charakteru.

Poniżej widzimy szablony ścienne – globusy, które swoją formą korespondują z pionowymi i poziomymi liniami tworzącymi stalowe wezgłowie łóżka.  Zastosowany tu został klasyczny sposób kompozycji elementów wnętrza – poprzez podobieństwo.

Zachęcam do odwiedzenia sklepu  Ornamental.pl już teraz. Można tam znaleźć  malarskie szablony oraz naklejki scienne. Przy niewielkim wkładzie finansowym szablony do malowania ścian potrafią zdziałać cuda.  Sprawdź!

Globus europa

Blog goya1993

Ząbki oraz choinkowe bombki. Gwoździe, szpady, gołe baby, wszystko tylko dla zabawy. Krawaty wiąże, usuwam ciąże. Akcesoria, scyzoryki, złote łyżki i kolczyki, cegły, taczki, wykałaczki z Ameryki, proporczyki, portmonetki, parasolki, ciche Szwedki, globusy, mapy, plany. Change money, jabłka, banany.

(Jędker)
Zaczynam tera Papua Nowa Gwinea, Mongolia taka historia, Ruanda banda i Wanda. Korea na bezczela, Malta, Powell Peralta. Amerykany szpany, trzymaj fason Bur kina Faso, Ghana najarana, Czad brat, Kongo bongo, Uganda propaganda, Europa fopa, Angole kibole, Afryka klasyka, Bośnia i Hercegowina to dopiero się zaczyna: Czechy śmiechy, Prusy stare narkusy, wiszpan panie Hiszpan, Skandynawia też zaprawia, Chile, chwile, Szwecja dyskrecja, Benin Lenin, Włochy prochy na Kanary, stary.

Looking for something?

Agonii,
Z szarości życia i monotonii,
Z gwałtu, pośpiechu, który nie zmieni
Tego, do czegośmy przeznaczeni
I który w uszach, jak popłoch, dzwoni.

Zbaw mnie od wystaw z starymi książkami,
Z markami, mapami i globusami,
Od statystyk importu, eksportu,
Od szkieletu z wykresem krążenia krwi -
Ratuj nas żywcem zamurowanych,
Na wiecznie to samo skazanych,
W każdym oknie zapatrzonych,
W każdej ulicy zgubionych,
Szalonych i.Niedzieli
Rykowiskiem napełniać na karuzeli
Rozkołysany luna-park.

Ratuj nas
Z konwulsji zastygłych kamieni,
Pozwól zdjąć z pleców mury,
Wyjść z tej ulicy, co pali nam stopy
Asfaltem wszystkich placów Europy,
Pozwól wyzwolić, ocalić człowieka
Z gorączki, z popłochu, z nieprzytomności.
Niech stąd uchodzi, niech stąd ucieka,
Niech wszystkich zwoła i wyprowadzi
Bezludnym, pustym wieczorem
Z miasta kamiennym.

absurdalium-centaurka.blog

Dla każdego (podobnie jak "Folwark zwierzęcy" obowiązkową lekturą). Chaplin na swój groteskowy sposób wspaniale obnażył metodę dochodzenia do władzy wielkich wodzów, ukazując ich drugie, nieznane masom oblicze (fantastyczna scena z globusem). I ta końcowa przemowa... Film bezkompromisowy, ale jednocześnie śmieszny, choć śmiech ten często staje kością w gardle...

A jak my, Polacy, wypadaliśmy w porównaniu z innymi? Ano nieźle, całkiem nieźle. Wszak mieliśmy i.Scenariusze - choćby, tak nawiązując nieco do "Dyktatora" - naszego swojskiego Nikodema Dyzmę, ale także "Znachora" czy "Trędowatą" - polską klasykę czarno-białego kina. Bynajmniej nie mieliśmy się czego wstydzić na tle Europy czy nawet Ameryki. Do dziś żadnej aktorce, mimo wielu prób i grania ogonów w podrzędnych filmach (a może właśnie dlatego) nie udało się powtórzyć sukcesu Apolonii Chałupiec, znanej w świecie filmowym jako Pola Negri.

A i w.