O czym chcesz poczytać na blogach?

Globetrotter

Smaki Wrocławia czyli Guder gryzie

W pamięci zostanie mi też przesympatyczna kelnerka Anita. Dla niej i dla tej magii miejsca do Monopolu jeszcze pójdę. Może chociaż na wódkę-martini (wstrząśnięte, nie mieszane) będzie mnie stać.

Tagi: hotel monopol jakub guder jan kiepura smaki wrocławia świdnicka Wrocław
11:16, jakub_guder
Link Komentarze (1) »
środa, 06 stycznia 2010
Kulinarna podróż palcem po mapie - The Globetrotter

Do Globetrottera wybierałem się długo. A skoro mój ulubiony Alladin's to knajpa bliźniacza, liczyłem na równie uroczą ucztę dla podniebienia. Zawiodłem się jednak.

We wnętrzu liczyłem na więcej gadżetów podróżniczych. A to jakiś globus, może strzelba albo coś co udaje futro lamparda. Nic z tych rzeczy. Miło jednak jest. Dużo miejsca w trzech salach, wielkie stoły i sympatyczne masywne, drewniane krzesła. Jest przytulnie, elegancko a zarazem pojemnie. Klimat mimo wszystko przyjemny, a to za sprawą i mebli i rzędów książek poustawianych na regałach wzdłuż ścian. Naprawdę rubasznie i.

Peru

Plaże z licznymi kąpieliskami. Do najpopularniejszych należą tworzące tzw. Wybrzeże Costa Verde: Miraflores, Las Cascadas, Aqua Dulce i La Herroduňa, oraz usytuowana na południu od stolicy Conchán, Punta Hermosa i San Bartolo. Na wąskim pasie nadbrzeżnym Peru, które leży między Andami i Oceanem Spokojnym, w miejscu gdzie nie ma żadnego naturalnego źródła kamienia, powszechnie stosowanym materiałem budowlanym była cegła z gliny suszonej na słońcu. W Chanchan z ok. XII w. można zobaczyć ruiny wielkiego starożytnego miasta zbudowanego z tego właśnie materiału. Niegdyś była to stolica gęsto zaludnionego imperium Chimu. Z Chanchan, które zajmowało powierzchnię ok. 16 km2 Chimowie rządzili prawdopodobnie terytorium ciągnącym się ok. 1000 km wzdłuż wybrzeża. Centralnym punktem Chanchan jest świątynia – cytadela Czudi, w której w znakomitym stanie przetrwała izba rady. Można tam zobaczyć koszary, zbiornik na wodę, tereny mieszkalne i platformy służące do obrzędów religijnych. Podziwiać także możemy odkryte w 1923 r. Świątynię Szmaragdową i Świątynię Tęczy – piramidy otoczone wysokim murem i zdobione wizerunkami różnych stworzeń.

« Peru Peru.

Mój blog


You own it, you better never let it go (go)
You only get one shot, do not miss your chance to blow
This opportunity comes once in a lifetime
You better - lose yourself in the music, the moment
You own it, you better never let it go (go)
You only get one shot, do not miss your chance to blow
This opportunity comes once in a lifetime
You better..

[Verse 2]
Soul's escaping, through this hole that is gaping
This world is mine for the taking
Make me king, as we move toward a, new world order
A normal life is boring; but superstardom's
close to post-mortem, it only grows harder
Homie grows hotter, he blows it's all over
These hoes is all on him, coast to coast shows
He's known as the Globetrotter
Lonely roads, God only knows
He's grown farther from home, he's no father
He goes home and barely knows his own daughter
But hold your nose cause here goes the cold water
These hoes don't want him no mo', he's cold product
They moved on to the next schmoe who flows
He nose-dove and sold nada, and so the soap opera
is told, it unfolds, I suppose it's old partner
But the beat goes on da-da-dum da-dum da-dah

[Chorus]

[Verse 3]
No more games, I'ma change what you call rage
Tear this motherfuckin roof off like two dogs caged
I was playin in the beginning, the mood all changed
I've been chewed up and spit out and booed off stage
But I kept rhymin and stepped right in the.

Sylwestra Czerwińskiego - bloog.pl

Zorganizował warsztat gdzie mogłem wyremontować częściowo rower,nocleg itd.co ciekawe Marek piecze chleb w domu,tak więc mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy jak nasi rodacy radzą sobie za granicami kraju...

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3364873,trackback

Wykorzystuję w wyprawie

sobota, 05 kwietnia 2008 0:00
Rower Unibike Globetrotter

Już po 1000 kilometrów niemal wszystkie śruby od bagażników się pourywały. Po 7000 kilometrów rower nadawał się na złom. Po objechaniu Skandynawii rower z trudem dowiózł mnie do Warszawy, skąd już pociągiem pojechałem do Krakowa, gdzie rower przeszedł generalny remont. Po niespełna 2000 kilometrów wymieniłem kolejny łańcuch. Przejechałem prawie 14.000 kilometrów bez złapania gumy.

Komputer - Licznik rowerowy Cateye

Niestety nie nadaje się on do podróży w niskich temperaturach. Gdybym miał go używać stale, nie zarobiłbym na baterie.

Śpiwór

Nadaje się do spania w temperaturach do -12 stopni C, a podróżuje w temperaturach dochodzących do -40 stopni C.

niezwyczajny

Dalej, bez garba tych wszystkich problemów. Otwarty na świat, zmobilizowany, pełen wiary w drugiego człowieka iść walczyć. Bo przecież to mój własny dżihad, w którym jedynie entuzjazm i upór są warunkami zwycięstwa. Czas dokończyć niedokończone! Nie wyznaczać najwyższego w tej kwestii priorytetu niedopitej butelce lub 10 „przykazaniom” szczęśliwego człowieka. Założyć, że dzień dzisiejszy – mimo, że formalnie trwa od niewiele ponad 6 tuzinów minut – to pierwszy dzień reszty mego życia. Lepszego życia!

Komentuj (3)

  • Globetrotter 29.11.2007 :: 14:01

    Komentuj (6)

    Ostatnimi czasy niczym flashback po dietyloamidzie kwasu lizergowego dopadł mnie zarzucony lat temu kilka pomysł. Wszystko za sprawą skądinąd znanej witryny, która po raz kolejny otworzyła w mym umyśle szufladkę z kategorii: „Wyjazd” opatrzonej krótkim, acz zwięzłym opisem „nieważne gdzie, nieważne za co, nieważne dokąd – byle jak najdalej”. Dręczył mnie ten pomysł okrutnie przez dni kilka i prawie powziąłem pewne staranie skłaniające do jego realizacji. Nic konkretnego! Nauka języka angielskiego, ot co! Na szczęście, Moje Szczęście skutecznie przekonało mnie, że ze mną nie wyjedzie rzucając całe dotychczasowe życie w jasną Anielkę..