O czym chcesz poczytać na blogach?

Globalizacja

martagrzechuwarta.blog

Tak w ogole to czemu Sky News, brytyjska telewizja, na zasadzie wzajemnosci, nie podaje sniegu w Polsce (i Warszawie) jako breaking news? Kocham media!!!

Tagi: snieg breaking news sky news tvn24

skomentuj (0)

Koszty globalizacji... 2009-02-12 08:54:27

Swiat sie zmniejsza i trudno tego nie zauwazyc - wsrod wielu ewidentnie pozytywnych aspektow, nie mzona nie zauwazyc tych gorszych i dzis sie nimi zajme (to nie wyklad, choc tak moze brzmiec :D). Choc teoria choaosu to bzdura, bo od motylka w Amazonii swiat sie przeciez nie rozwali, to niewatpliwie gdyby nie globalizacja, to kryzys nie dotknalby tylu krajow na swiecie, nie byloby spekulantow walutowych, nie byloby emigracji zarobkowej i protestow przeciwko niej.


Sytuacja osob wyjezdzajacych zarobkowo za granice (abstrahujac od ich narodowosci) najlepiej jest opisana przez Samuela Huntingtona w Who we are. W tejze pozycji autor stawia pytanie o przyszlosc Ameryki 'etnicznej', o pozycje meksykanskiej mniejszosci (czy aby na pewno mniejszosci!) w USA. Cytuje kilka przypadkow szeroko opisywanych w prasie lokalnej na poludniu, jak to Amerykanie nie znajacy hiszpanskiego nie.

vidmo blog

Gdy mnie widzi,
Zbiera się Jej na mdłości...

Słyszysz to?
Czy słyszysz?
Zadałem pytanie!

Słyszałaś...

Więc czego tu więcej szukasz?
Odpowiedź brzmi właśnie tak...
Niedopasowany

Zawsze tak było
Z biegiem czasu stałem się po prostu bardziej...
... zakłamany?
...phi! przystosowany! Tak to się nazywa!


----------------------------------------
Nie ma nic... dalej... nie czytaj... proszę(?)
----------------------------------------

Powiedziałaś mi dzisiaj...
...jutro?
...po jutrze?

nie ma dziś
ani jutro
ani tu
ani teraz>

że to globalizacja
Nie pamiętasz?
Nie dziwie się

Nienawidzę Jej
Tej...
Właśnie
Globalnej globalizacji

Co mnie tak przeraziło?
Powiem Ci co

/Globalizacja?- dodała szeptem/

I powtarzalność... taak!
Przede wszystkim ta druga
Powtarzalność

Wszystko to było...
Wszystko już widziałem, bo...
... tak na prawdę w głębi
musicie być identycznymi
chodź prawdziwymi
Ludźmi...


---------------------------------------
Przeczytałaś? Już? Dziękuje. To dobrze. Chyba....
---------------------------------------


NO COMMENTS....
skomentuj.

slawek’s Blog

Sektora prywatnego i publicznego. 

Filary ksztalcenia - uczyc sie aby dzialac - aby byc - wiedziec- aby zyc wspolnie Raport dla UNESCO pod przewodnictwiem J Delorsa. ( 1996 ) ” Edukacja jest w niej ukryty skarb “. 

Podstawowe przeslanie – zwaloryzowanie wartosci etycznych i kulturalnych i poszukiwnie sposobow na jej przeksztalcenie na swiadoma solidarnosc ludzi na plaszczyznie politycznej kulturalnej gospodarczej  

Wspolpraca  a nie wspolzawodnictwo . 

Wymaga to poszanowania i zrozumienie innego i otwarcie sie na inych  z zachowaniem wlasnej tozamosci ( to przeciwwaga procesu globalizacji )  

Piłka nożna

wtorek, 24 maja 2011
  • Afrykańscy najemnicy

    Światowy poziom piłki nożnej ulega ciągłej globalizacji. Europejskie kluby szukają talentów w niemalże każdym zakątku świata. Nierzadko są to kraje dopiero rozwijające się, gdzie piłka nożna to jedna z niewielu szans na wyrwanie się z życia w nędzy i ubóstwie. To właśnie te czynniki decydują, że co roku tysiące młodych afrykańskich piłkarzy wyrusza na podbój Starego Kontynentu. Choć droga na sam szczyt jest.

Traktowanie, zarzuca mu się kombinatorstwo i niewdzięczność. I tak większość afrykańskich piłkarzy w Polsce nie odnajduje wymarzonej furtki do wielkiej piłki. Kontynuują swą przygodę z futbolem na coraz to niższych szczeblach ligowych. Tylko czy oprócz kolorytu wnoszą tam coś nowego?

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(1) Pokaż komentarze do wpisu „Afrykańscy najemnicy”
Tagi:
  • Afrykanie
  • czarnoskórzy piłkarze
  • globalizacja
  • najemnicy
  • piłka nożna

Moje teksty - W pułapce korporacyjnej globalizacji!

W pułapce korporacyjnej globalizacji!
Kategorie: Wszystkie | Ekonomiczne zasady | Filmy | Galeria | Kontakt | Książki | Moja krótka bibliografia | Moje komentarze | Moje refleksje | Moje teksty | Przykłady | Teksty zapożyczone | Wiadomości
RSS
piątek, 20 października 2006
W zwalczaniu szarej strefy powinniśmy wziąść przykład z krajów skandynawskich!

Myślę, że głównym powodem poszerzenia się szarej strefy jest: wysokie bezrobocie, brak ubezpieczenia od bezrobocia, słabe związki zawodowe, oraz podporządkowanie gospodarki interesom globalnych koncernów (zagraniczni inwestorzy)W krajach skandynawskich, dzięki silnym związkom zawodowym szara strefa jest zjawiskiem marginalnym. Osoby zatrudnione nielegalnie są pozbawione ubezpieczenia społecznego, przez co stanowią znikomy odsetek pracowników, głównie obcokrajowców. Osoby nielegalnie zatrudnione otrzymują niskie płace, oraz są pozbawione ubezpieczeń społecznych dostępnych pracownikom legalnie zatrudnionym. Jednym z takich ważnych ubezpieczeń.

Raindogshow

To miłość wreszcie może przekonać skrajnie konkurencyjne społeczeństwo do „zredukowania kary za porażkę i premii za sukces” w Wielkim Wyścigu Wolnego Rynku.

Autorzy przeprowadzają czytelnika przez różne sfery aktywności Amerykanów: rodzinę, pracę, religię, wypoczynek, i każdy z tych obszarów analizują z perspektywy dialektyki indywidualizmu i dobra wspólnego. Przy okazji również można się dowiedzieć, dlaczego w amerykańskich filmach wszyscy gadają tak, jakby byli psychoanalitykami oraz dlaczego country-cluby nie będą zalążkiem nowego ruchu społecznego na miarę Ruchu Praw Obywatelskich. A ci, którzy z dystansem podchodzą do „szans” jakie niesie ze sobą globalizacja dostaną kilka dodatkowych argumentów do ręki.

Na koniec dla zachęty dwa krótkie cytaty, które mogłyby stanowić motto całej książki: „Większości z nas łatwiej przychodzi myśleć o tym, jak dostać to, co chcemy, niż wiedzieć, co właściwie powinniśmy chcieć” (s. 104). „Wielu Amerykanów z wielkich miast uważa, że imperatyw kochaj bliźniego swego oznacza wypełnienie obowiązku wobec tych najbliższych bliźnich, którymi się otaczają, współuczestników enklawy swojego stylu życia. Pozostawiają tym samym resztę świata swojemu biegowi, aby podążał swoją chaotyczną i tajemniczą drogą” (s. 309).

...

Ze swoim egipskim kochankiem rozbija się we francuskim tunelu, jadąc niemieckim samochodem z holenderskim silnikiem, prowadzonym przez Belga, który wcześniej wypił sobie trochę szkockiej whisky, gonieni przez włoskiego paparazzi na japońskim motorze. Po czym ratował ją amerykański lekarz używający brazylijskich leków.
Tekst ten napisał Polak używając technologii Billa Gates'a, którą ten wziął od Japończyków. A Ty prawdopodobnie czytasz to na klonie amerykańskiego IBM'a który opiera się na filipińskich częściach i ma koreański monitor, złożony przez pracowników z Bangladeszu w singapurskiej fabryce. Przewieziony ciężarówkami przez Hindusów, ukradziony przez Indonezyjczyków i w końcu sprzedany do Twojego kraju przez Chińczyków. TO JEST GLOBALIZACJA!

komentarze [1]

Wstęp >> czwartek, 30 września 2004 14:53:13
Na początek może coś o mnie...
Mam na imie Kasia, jestem jedynaczką, cierpię na brak zwierząt i uczulenie na szkołę ;-). Chodzę do klasy 2a do Gimnazjum O.O. Pijarów (blee...)

Dzisiaj nareszcie zrozumiałam, że blog to fajna rzecz. Już od dawna moja naj, naj, najlepsza i najwspanialsza przyjaciółka (później będzie zwana już siostrą) mnie namówiła do otwarcia tej przydatnej stronki. Dziękuję Ci za to :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*!!!

Dzisiejszy dzień był beznadziejny: z matematyki nauczycielka zrobiła kartkówkę z rzeczy, o jakich nie było mowy na lekcjach... Istne piekło! Poruszyliśmy ten temat na wychowawczej.