O czym chcesz poczytać na blogach?

Glikol

E-Papierosy - fotoblog

E-Papeirosy

wtorek, 22 marca 2011 14:32:48 | Kategoria: brak kategorii
Komentarze (0)
tagi: zdrowie epapierosy
Pryncypialna część e-papierosa owe ustnik, inaczej- kartridż. W ustniku odnajduje się szczególny wymienny wkład, jaki dorzuca się płynem oznaczanym liquidem. Liquid obejmuje od 0,4% do 3,6 % nikotyny, glikolu propylowego od 50% do 99,6%, natomiast także glicerynę, owszem a subiektywnie agregowane substancje smakowe. W trakcie zaciągania przez jednostkę palącą procek pobudza odpowiedni przełącznik, dzięki któremu pozostanie włączone zasilanie do atomizera. Przełączniki e- niedopałków zostają uruchamiane na rożne sposoby, np. poprzez przepływy wsysanego powietrza, i nawet akustycznie. Atomizer wywiera maleńkie kropelki płynu do przepływającego powietrza dzięki podgrzaniu płynu do temp. Od 150 do 180 °C. Na efekt tego postępowania płodzi się para, jaka pozostanie wdychana poprzez palacza. Glikol propylenowy, a.

Szwecja

Strony ojca). Zygmunt był w przeszłości regentem Szwecji, jednak został zdetronizowany ze względu na wiarę katolicka.

Wydobycie

Po kilku latach przygotowań, 24 kwietnia 1961 roku okręt Vasa wyłonił się spod powierzchni wody. Teraz trzeba było go zakonserwować. Wrak, który znajdował się pod wodą przez tak długi okres czasu, należało odpowiednio zaimpregnować. Z biegiem lat drewno popękałoby i rozpadłoby się na kawałki.

Początkowo Vasa był spryskiwany woda, podczas gdy eksperci opracowywali właściwą metodę konserwacji. Wybranym środkiem konserwującym był glikol polietylenowy (PEG), rozpuszczalny w wodzie produkt woskowy, który powoli wnika w głąb drewna, wypierając wodę. Spryskiwanie glikolem polietylenowym kontynuowano przez wiele lat.

Rzeźby i zdobienia

Wraz z okrętem Vasa odzyskano ponad czternaście tysięcy różnego rodzaju luźnych drewnianych przedmiotów, w tym siedemset rzeźb. Każdy z nich zakonserwowano, a następnie z powrotem umieszczono w pierwotnych miejscach na statku. Zadanie to było niczym układanie olbrzymich drewnianych puzzli.   Siedemnastowieczne okręty wojenne nie były wyłącznie maszynami wojennymi, lecz także.

Stary Chemik bloguje

Plastry czy inhalatory też stosują w produkcji odpowiednio oczyszczoną nikotynę pozyskiwaną ze źródeł naturalnych. Jeśli coś się w tych kwestiach zmieni, zapewne szybko się dowiemy.
Reasumując – myślę, że reklamując swoją działalność, powinno się wystrzegać takich “kwiatków”. Pamiętajcie, że pisma… znaczy, pewni dziennikarze,  chętnie wyrwą z kontekstu takie zdanie i napiszą gdzieś: tylko niektórzy producenci używają naturalnej nikotyny, a więc wielu truje ludzi syntetykiem.
Inni z kolei mogą powiedzieć: aaa… nikotynę naturalną stosujecie, a co z glikolem propylenowym? Też naturalny? No i mamy trafiony-zatopiony.
Byłoby za to fajnie, gdyby można było obejrzeć świadectwa jakości owej naturalnej nikotyny i zobaczyć, czy ma ona czystość farmakopealną. No ale może i na to przyjdzie czas…

Kosmetyki Naturalne

Produktów nie zawiera konserwantów, ale mają 30-miesięczny okres gwarancji, bo do ich produkcji używane są specjalne środki nawilżające, które zarazem mają właściwości o działaniu bakteriobójczym – zapewniają producenci eko kosmetyków. Jeżeli już pojawiają się jakieś konserwanty, są to delikatne, nieszkodliwe kwasy organiczne (kwasy benzoesowe, dehydroacetonowe). Oto lista substancji, które pod żadnym pozorem nie powinny znaleźć się w składzie kosmetyku naturalnego: olej mineralny i inne pochodne ropy naftowej: parafina, wazelina, silikony, substancje etoksylowane (nazwy zaczynające się od PEG), glikol propylenowy (propylene glycol), karbomery, barwniki syntetyczne, aromaty syntetyczne, konserwanty nieidentyczne z naturalnymi (np. parabeny). Więcej o szkodliwych składnikach dowiesz się na stronie. Producenci naturalnych kosmetyków to: Pat&Rub, Ava, Pevonia Botanica.

Źródło: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,111997,8676168,Naturalnie__bez_parabenow.html

o klimatyzacji wentylacji w domu i w pracy

Przewymiarowany ? A może jakieś rozwiązanie przemysłowe ?
Kasy na to jest mało - parę tysięcy.

montowałem kanałówki w takich pieczarkarniach.elektronika ze wzgledu na dużą wilgotność byla "wycinana" z jednostki wewnętrznej,wentylatory były podpięte do agregatu "na krótko" a całość była odpalana jakimś prostym sterownikiem przez stycznik( urządzenie 3-fazowe).taki troche wynalazek ale sprawdził sie tylko musisz sterownik zamontowac na zewnątrz bo wilgoć jest naprawde spora.

Robiłem pieczarkarnie tylko na schładzarce do glikolu i duzy piec na gaz ale całosc była droga natomiast jak chcesz robic to tanio to zapomnij.
Pare tysi to kosztuje miernik do pomiaru CO2 i sterownik do grzania, chłodzenia i nawilzania.
Jezeli twoj klient powaznie mysli o pieczarkach to te pare tysięcy nie wystarczy.

wilgotność to nie tylko problem dla elektroniki w jednostce chodzi również o to aby tej wilgotności nie obniżać.Temperatura parowania,rozstaw lameli itd nie bardzo się do tego celu nadają. Musi być tam już jakaś wentylacja, jeżeli są kanały to można dorobić chłodnicę freonową i dać agregat.

euroda24

Zazwyczaj powtarzają się w nich te same substancje, które najbardziej efektywnie nawilżają, natłuszczają i regenerują skórę zagrożoną przesuszeniem i łuszczeniem. Do najskuteczniejszych  naturalnych składników preparatów nawilżających należą masło Kerite, uzyskiwane z owoców afrykańskiego drzewa, niezmiernie bogate w witaminy i tłuszcze i allantoinę. Tą ostatnią pozyskuje się również z korzeni niektórych roślin. Równie skuteczne są związki syntetyczne: glikol, który intensywnie nawilża skórę i skutecznie wiąże ze sobą wszystkie składniki preparaty czy intensywnie regenerujące kwasy AHA (np. kwas mlekowy). Obecnie niezwykle popularny na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych stał się mocznik – syntetyczny odpowiednik wytwarzanej w naszym organizmie substancji pozostałej po syntezie białek. Okazuje się, że ma on właściwości intensywnie zmiękczające i nawilżające. Przenika do głębszych warstw skóry ułatwiając dotarcie tam innym