O czym chcesz poczytać na blogach?

Gleba

Wszystko o ogrodach

Klasycznym zestawieniem jest połączenie iglaków z irgami, pięciornikami oraz różnymi berberysami i tawułami o barwnych liściach. Dobrym towarzystwem dla iglaków są róże pnące i krzewiaste. Sadzenie ich wśród iglaków pozwala na ukrycie ich sztywnych kolczastych pędów w okresie, gdy są bez liści. Dopiero zimą, kiedy gatunki zrzucające liście przechodzą w okres spoczynku, rośliny iglaste wysuwają się na pierwszy plan, sprawiając, że ogród jest pełen zieleni.

Większość iglaków najlepiej rośnie w żyznej, lekko kwaśnej i wilgotnej glebie, ale zadowala się też przeciętnymi glebami ogrodowymi. Źle rosną na podmokłych i gliniastych z wyjątkiem cyprysika błotnego. Najbardziej wymagające są jodły, które nie znoszą suszy i upałów, lubią wilgotne powietrze. Wyjątkiem jest jodła kalifornijska, która jest odporna na suszę i dobrze rośnie nawet w niezbyt urodzajnych miejscach. Razem z nią można sadzić świerki kłujące oraz sosny. Najmniejsze wymagania glebowe mają jałowce, które - jak wskazuje nazwa - dobrze rosną na jałowych i suchych glebach.

Iglaki mogą rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu. Wyjątkiem są modrzewie, świerki, sosny, jałowce.

dziurawe-gacie blog

, przewiewnych i z niezbyt gleboka woda gruntowa. Nalezy unikac sadzenia truskawek po pomidorach, ziemniakach, ogórkach, malinach i innych roslinach. Najlepszymi przedplonami sa: zboza, trawy, seler, marchew, fasola, groch, cebula. Truskawki dobrze reaguja na obornik, który najlepiej dac pod przedplon. Jezeli brak obornika, mozna przyorac nawóz zielony, np. peluszke, lubin, bobik czy gorczyce.Truskawka dobrze rosnie i plonuje prawie na wszystkich typach gleb. Najodpowiedniejsze sa gleby o dobrej strukturze i o uregulowanych stosunkach wodnych , nalezace do kompleksu pszenno-buraczanego lub zytnio-ziemiaczanego . Gleba nie powinna byc zbyt kwasna , ani zbyt zasadowa , najlepiej jezeli jest lekko kwasna tzn. o ph od 5,5 do 6,5 . Nawozenie mineralne gleby przed zalozeniem plantacji powinno byc prowadzone na podstawie analiz chemiczych gleby . Na glebach slabych i piaszczystych poleca sie obornik w dawce 40-60 t/ha, najlepiej pod przeplon. Jest to nawóz o spowolnionym dzialaniu - uwalniajacy skladniki mineralne przez dluzszy czas. Na glebach srednio zwiezlych i srednio zasobnych poleca sie wysianie przed orka okolo 100 kg potasu i 50 kg fosforu w czystym skladniku. Decyzje o ewentualnym dokarmianiu roslin potasem i fosforem.

mich blog

W związku z tym! dzisiaj idę na Tadka, albo zostaję w domu w zależności od tego czy umrę z bólu czy nie. to chyba skutek wczorajszych imienin Izy he he.. jest tak ciepło i gorąco, a gardło mi wyżera! na dodatek matka pakuje we mnie obiad + jakiś pikantny sos, którego przełnąć nie mogę. Matusz mnie opuszcza (znowu:P), bo wyjeżdża gdzieś tam, i o. sprawiedliwości nie ma! he he... p.s. czytam mroczne blogi i dochodzę do wniosku, że ludzie chyba tylko współczucia oczekują... dlatego kończę czytać depresyjne blogi, bo moje gardło tego nie ogarnie a psychika tego nie zniesie HE HE HE HE HE! GLEBA..
mich 2005-09-04 13:12:23
skomentuj (6)


o jaaa....
nie wiem co się ze mną dzieje, ale popadam w dziwny stan, którego do końca nie da się zidentyfikować, bo po prostu się chyba najnormalniej w świecie zauroczyłem w pewnej dziewczynie.. i normalnie teraz o niczym innym nie myślę!!! i nie mogę się na nią napatrzeć! hmmm... i nie wiem co mam jeszcze napisać, bo nic więcej do głowy mi nie przychodzi jak powiedzieć otwarcie, że mnie jebie, jebie, jebie, jebie i jeszcze raz JEBIE na mózg.... co to będzie? się okaże.. GLEBA.
mich 2005-09-05.

Kwiaty roczne

Jest sukulentem pochodzącym z bardzo ciepłych rejonów lecz rosnącym blisko brzegów morskich. W takich warunkach gdzie prawie zawsze rano zderzają się masy ciepłego powietrza z nad kontynentu z chłodniejszymi masami z nad oceany pojawiają się ożywcze mgły. Dlatego mimo suszy w glebie rośliny te świetnie sobie radzą. W naszym klimacie nie możemy liczyć na taki luksus. Dlatego by mieć piękne rośliny musimy zastąpić mgły utrzymywaniem gleb w przeciętnej wilgotności. Nie trzeba wyciągać węża z byle dwudniowej suszy, ale jeśli gleba na pół szpadla staje się sypkim piaskiem trzeba podlewać. Oczywiście można nie podlewać roślina przetrwa, tylko pozostaje małe ale.

Pod uprawę tej rośliny możemy przeznaczyć wyłącznie gleby dobrze przepuszczalne to jednak nie oznacza, że jałowe. Jeśli mamy w ogrodzie gleby typu ‘złote piaski’ przed siewem czy sadzeniem dajmy solidną ilość kompostu i przekopmy go z glebą. I tylko na takich glebach będzie wymagała dawki nawozu.

Dla mnie Bombka

Spacery na cmentarz, groza w czasie przyjazdu z Torunia, Toruń miastem elektryczności i zimnej muzyki
Gucio. Wspomnienia znad Orla, migawki, groźne migawki, zielony maluch, bób Chopina.
* 1996-2002 - pójście do podstawówki
Mandarynka, która prysła, założenie ksiązeczki, co roku nowy znajomy, porcyjki ;) renatka jasińska, pierwsze żale, czyli nadwrażliwość, szkoła kultowa, czapeczka dnka, dyskoteki i ganianie, sklepik, Waliszewska, Asia Kucharska, sękacz, Krzew, rożek, zuzałka, świetlica, eufrozyna,
* 2002 - 2004 - załamanie uroków, pierwsze zauroczenia, gleby, gleby, Czarne, pierwsze picie, pierwsze palenie, Masło, bójki, ganianie, zajebiste wf-y, stłuczona szyba, smoki, klucz, piecyk, gleby, pomidor, gleby, gleby, pierwsza dziewczyna, gleby, rozstanie, filmy wideo kłótnia z Gośka o nic, zeszyty, tesko, real, nuda, znudzenie
* 2004 - 2006 - destrukcja , autorytetów, załamanie światopoglądu bunt przeistoczony w zagubienie, alienacja, wyobcowanie, twórczość, znudzenie, zatracenie...
tomciobazant 2006-07-25 14:33:12
skomentuj (2)


 
.

You Can Dance

Będzie opowiadał o tym, jak radzi sobie z tęsknotą.

Najgroźniejszy z jurorów obchodzić będzie swoje urodziny na planie YCD. Jaką niespodziankę szykują dla niego uczestnicy programu?

Dowiecie się już w środę o 21:30 w TVN!

16:43, diana2525
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 maja 2008
Odcinek 13 Finał - Gleba zwycięzcą I edycji YCD!!!

Maciej Florek, któremu jurorzy nadali przydomek "Gleba", został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu „You Can Dance: Po Prostu Tańcz!”. O wygranej zadecydowały głosy widzów.

 

- Bardzo wszystkim dziękuję. Rodzinie, choreografom, uczestnikom, wszystkim. Bardzo wam dziękuję – mówił po ogłoszeniu wyników wzruszony Maciek. Główną nagrodą programu „You Can Dance: Po Prostu Tańcz” jest trzymiesięczne stypendium w prestiżowej szkole tańca Broadway Dance Centre.

¤¤¤ ŚwiaT jest PięknY ;* ¤¤¤

Bo mam taka ochote ;)) Ostatnio zrobiłam sie baaaardzo twórcza bo napisałam aż PONAD 6 piosenek + notka ;)) U mnie jest bardzo dobrze, wszystko sie ostatnio polepszyło ;)) I na podwórku i w szkole =]] Właśnie siedze i popijam VISOLVIT bardzo pozywny zdrowy, pomarańczowy i bogaty w witaminki- polecam ;)) boŻe!. Codziennie robie brzuszki i mam ścisła diete! Niedługo nowy szablon oczywiście zrobi mi go Emila- mam rację?!?? Nieługo sylwester- jedziemy z koksem every body!! No i jeszcze jedna imprezka z okazji urodzinek Pali ;** Aaa przypomniało mi się mam zamieścić nasz dialog z Emilą ;)) GLEBA


1. przyszłam ze sklepu z żamami do żucia, dla każdego było po jednej
2.Pala upuściła zapałki,można było sie spodziewać że powie:
Pala: Emilka podnieś zapałeczki...
Emela: NIE! Raz w życiu Ty podnieś! Zawsze ja podaje!
Pala: Emila podnoś zapałki bo nie dostaniesz gumy!
Emila: Sama je podnieś.
Ja: To nie dostaniesz gumy, sama podniosę zapałki i sama zjem gume.
Emila: Ok.
3. (Po pewnym czasie na klatce)
Emila: Klada daj mi gumę
Ja: Nie
Emila: Czemu?
Ja: Bo nie podnisłaś zapałek
Emila: A co.