O czym chcesz poczytać na blogach?

Glasgow university

No me digas que soy loca...

W polowie czytania o panowaniu Henryka II-go. Ktos zna jakies ciekawe strony, do ktorych linki moglby mi podrzucic? Bo na serio z nudow tu padne ;)

Kilka dni temu znalazlam na BBC artykul: 'Janitor's piano talent revealed'. Pan Aleksander Kudajcyk (Kudajczyk??), ziomal moj ze Slunska, odegral w Glasgow oskarowa role Matta Damona. Przypadkiem odkryto jego talent, wszyscy sa zachwyceni, no bo przeciez jak to dozorca moze umiec na pianinie grac? Jak to mozliwe, ze emigrant podlogi zamiatajacy moze miec taki talent?? Czekalam tylko na wzmianke, ze ukonczyl katowicka szkole muzyczna i na koncu artykulu faktycznie dopisek: 'Mr Kudajcyk, who learned to play the piano when he was four years old, still works as a cleaner at Glasgow University. Before arriving in Scotland about six months ago, he worked as a professional musician in Poland.' No moze nie o konkretnej szkole, ale o profesjonalnym muzykowaniu mowa jest.
To tylko kurka pokazuje, jak Polska nam ubozeje w kwestii talentu, skoro zamiast za grosze rozwijac polska kulture ludzie.

-*-*-*-* Moje Pasje i twórczość-*-*-*-*-* - Onet.pl Blog

Myślę, że was zaskoczy:)!


"Po rysach twarzy poznasz charakter kobiety:
Z kobiecej twarzy można wyczytać to jaką ma osobowość – wynika z badań przeprowadzonych przez szkockich naukowców z Glasgow University oraz pismo „New Scientist”. W eksperymencie wzięło udział ponad 1000 ochotników, którzy nadesłali swoje fotografie z dołączonym opisem swoich cech osobowości. W ankiecie mieli przyznać się do tego czy są wierzący, godni zaufania, czy mają poczucie humoru i czy mają szczęście..

Tylko My jesteśmy fajni! - Onet.pl Blog

A oto z dzisiejszych doniesień prasowych:

 

Ładniejemy z każdym łykiem

 Nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak – śpiewał słynny polski bluesman Ireneusz Dudek. I miał rację – badacze z Glasgow University dowiedli, że pod wpływem alkoholu lepiej oceniamy atrakcyjność przedstawicieli płci przeciwnej.

Grupie studentów naukowcy pokazali 120 zdjęć mężczyzn i kobiet między 18. a 26. rokiem życia. Prosili ich o ocenę oglądanych osób na skali od jeden (bardzo nieatrakcyjna/y) do siedem (bardzo.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Pracowałem tam prawie cztery lata”. Znów ani słowa o Wolińskiej i jej ofiarach.
Ponieważ jednak – kontynuuje Brus – “nie było żadnych widocznych perspektyw dla podjęcia jakiejkolwiek otwartej pracy akademickiej w Polsce (…), gdy nadeszło zaproszenie na jednoroczny pobyt na University of Glasgow, zbiegające się z pilną potrzebą rozwiązania za granicą rodzinnych problemów zdrowotnych, wybraliśmy wyjazd na chwilowy odpoczynek. Nie tak rzadki przypadek najdłuższego żywota rzeczy tymczasowych potwierdził się w naszym przypadku: po owocnym roku w Glasgow nadarzyła się sposobność kontynuowania.

Ciekawostki i nie tylko :) - Onet.pl Blog

Kluby, które brały udział w LM 2006/07

 • AEK Ateny
 • Anderlecht Bruksela
 • Arsenal Londyn
 • FC Barcelona
 • Bayern Monachium
 • Benfica Lizbona
 • Bordeaux
 • Werder Brema
 • Celtic Glasgow
 • Chelsea Londyn
 • CSKA Moskwa
 • Dynamo Kijów

Tysiące lat temu, to przez wieki nikt nie wiedział o jego istnieniu. Dopiero pod koniec XVII wieku ludzie szukający kamieni do budowy odkryli nasyp i opisali jako jaskinia. W latach 1962 - 1975 przeprowadzono badania i zrekonstruowano nasyp pod nadzorem profesora Briana O'Kelly'ego z Instytutu Archeologii z College University, Cork (teraz National University of Ireland, Cork).

Profesor O'Kelly odkrył, iż grobowiec zbudowano w taki sposób, że podczas przesilenia zimowego promienie wschodzącego słońca biegną wzdłuż korytarza i wpadają do komory, rozświetlając ją na około 15 min.

Newgrange

Projekt Miejski

O banale!, z tego, że świeżego i oryginalnego wzornictwa placów zabaw po prostu brakuje. I okazuje się, że nie tylko w Polsce, ale i na świecie (różnica, polega na tym, że „na świecie” takie realizacje bywają, u nas ich liczba jest na poziomie nano).

Grounds for Play. Rainbow bridge Lorraine Aaron, Glasgow, Szkocja, 2004

prowadzi trzy inne blogi założone juz wcześniej, w styczniu 2008 roku, z potrzeby upublicznienia i poddania pod dyskusję zebranych materiałów, ściśle związanych z jej zainteresowaniami. Jeszcze zanim wzięła roczną przerwę od pracy w laboratorium aby uzyskać tytuł magistra Historii Ogrodów na prestiżowym University of Bristol w Wielkiej Brytanii, wzbogaciła blogosferę o Gardenhistorygirl. Gardens now and then. Jako córka pastora, przed którym postawiono zadanie zbudowania nowego kompleksu kościelnego, Paige aktywnie uczestniczy w szukaniu inspiracji dla tego projektu – efektem między innymi jest blog