O czym chcesz poczytać na blogach?

Giuseppe verdi

Kameralny Chór ANGELUS


***
Gioacchino RossiniUwertura do opery Wilhelm Tell
Gioacchino Rossini –Aria Rozyny Une vove poco fa…z opery Cyrulik Sewilski
Giuseppe Verdi – ChórNiewolników z opery Nabucco
Giuseppe Verdi –Bolero Eleny Merce dilette Amichez opery Nieszpory sycylijskie
Giuseppe Verdi –Wielki marsz triumfalny z opery

Zapiski na marginesie - bloog.pl

Lepiej rozumiem, o co w tym wszystkim chodzi, a raczej chodziło niegdysiejszym kompozytorom.

       Ernani, piąta z kolei opera Giuseppe Verdiego, a pierwsza we współpracy z librecistą Francesco Maria Piavem, został napisany dla  Teatro La Fenice w Wenecji i wystawiony w 1844 roku. Podobnie jak dramat Victora Hugo, na podstawie.

Blog o Kinie!!!

Justify;">Akcja dramatu Viscontiego dzieje się w latach 60tych XIX wiecznej Sycylii i skupia na osobie księcia Fabrizia Saliny. Włochy spala ogień rewolucji Garibaldiego, a książę zabiera swoją rodzinę na sycylijską wysepkę. Na wyspie triumfują żołnierze Giuseppe Garibaldiego, a arystokracja stopniowo podupada i traci wpływy. Salina próbuje znaleźć miejsce dla siebie i swojej rodziny w nowych, jednoczących się, Włoszech. Zachodzące zmiany symbolizuje małżeństwo cynicznego i sprytnego siostrzeńca księcia,.

poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
następne

Blog milunia789

Programie muzycznym telewizji Polsat "Jak oni śpiewają?" w którym zajęła 2 miejsce. Współpraca z Januszem Józefowiczem Prywatnie związana jest z Januszem Józefowiczem. Była jego asystentką przy takich produkcjach jak: -Otello Giuseppe Verdiego – 1998, Brema -Metro – 1999, Moskwa -Czarownice z Eastwick – 2003, Moskwa -Romeo i Julia – 2004 -Singel I Like It Loud – 2007 -płyta z muzyką do musicalu Romeo i Julia -2005-2007: Fala zbrodni – Silene.