O czym chcesz poczytać na blogach?

Giordano bruno

Na Uboczu - bloog.pl

Te liście nie smakują, wiesz, one nie mają w sobie ani dobrości, ani smaczności - tłumaczyła mi niedawno Janka. 

Najbardziej chyba znanym targiem Rzymu jest Campo de' Fiori. Nadal jest tam pięknie, zakapturzona postać dzielnego Giordano Bruno góruje na pomniku postawionym dokładnie w miejscu, gdzie zapłonął stos na jego ostatnią drogę... Co do zakupów w tym miejscu, to raczej odradzałabym, bo jest tam turystycznie i drogo w związku z tym. Pojawiły się nawet stragany z kiczowatymi pamiątkami robionymi pod turystów.

 

 

 A Tomek, który mi tu zagląda przez ramię, mówi, że Giordano Bruno był angielskim szpiegiem, o czym właśnie wyczytał w "Europie" Davisa. Cóż, ja nie doszłam jeszcze do tego okresu, ale sprawdzę, bo się przejęłam...

Wracając do targów, teraz zmieniła się i tam aura na bardziej.

ffuck-the-system.blog

Boga. Moim zdaniem jeśli czarnym nie pasowały szczepionki to nie pasować powinni również lekarze. Bo oni również lecząc nas wchodzą w kwalifikacje boga. Nie powinni się leczyć w takim razie. a jednak to robią. Pierdoleni hipokryci… Kościół spalił Giordano Bruno. Zresztą Nie tak dawno temu Ratzinger|(obecnie papież) poparł jego spalenie. A Bruno głosił teorię Koperniskowską… Takie przykłady można mnożyć…
Sam bóg również ewoluuje. Nie wiem czy wiecie, ale cały ten Jahwe, Jehowa, Jhw czy bóg.

borntosleep - Onet.pl Blog

Sie w genotyp i potomstwo pana jabłko tez bedzie mialo pioropusz, niezaleznie od płci. dziewczynkom z rodziny pana jabłko juz wspolczujemy. nastepnie siostra postanowila podpalic pana jablko poswieci sie dla dobra nauki, jak giordano bruno, tez go spalili chyba w rzymie ale nie pamietam, bo jestem pijana. (how good to have sis) wszystkim zycze rownie udanej imprezki dzisiaj :)utah (13:48)

Łukasz Bloq

To on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić. Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze.

6. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk:
Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego me zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym.

Co robiłam, gdy wokół płonął świat?

Grafika komputerowa. Byle coś o tym smutnym ale i, paradoksalnie, radosnym ładunku istniało i było rozpowszechnione, przynajmniej w miejscach publicznych. Coś dla niewierzących? Przykładów innych osób, które symbolizują coś podobnego, daleko szukać nie trzeba. Giordano Bruno, Sokrates, Jan Hus, Maksymilian Robespierre Joanna d'Arc to pięć pierwszych osob, które mi natychmiast przyszły na myśl. Są to postacie, o których uczniowie uczą sie na lekcje z historii (a przynajmniej uczyć się powinni), udokumentowane itd..