O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Gimnazjum

S P O R T w M Ą K O L N I E - zdjęcia, relacje, ciekawostki - Onet.pl Blog

 

 Również znajdą się zajęcia dla ulubieńców tenisa stołowego:

- w środę :)

Jest o co walczyć :) - o indywidualny puchar :)

 

Sportowcy z Mąkolna (20:28)
[przeczytaj] [dodaj swoją opinię]

07 lutego 2009
10.02.09 - powiatowe zawody w unihockey'a - dziewczyny gimnazjum.

Serdecznie witamy po bardzo długej przerwie.

Na wstępie bardzo chciałybyśmy przeprosić za niepisanie relacji z życia naszych sportowców.

W ostatnim czasie nasze gwiazdy osiągnęły bardzo dużo:

 

1 miejsce w Badminton'ie - szczebel powiatowy [dziewczyny gimnazjum]

3 miejsce w Badminton'ie - szczebel wojewódzki [dziewczyny gimnazjum]  [niestety w tym czasie nasza najlepsza i najbardziej doświadczona zawodniczka - Natalia była chora i nie mogła wziąć udziały w zawodach wojewódzkich]

 

2 miejsce w piłce siatkowej - szczebel gminny.

Wolbromianie.pl

Wśród gości na sesji obecni byli posłowie A. Duda i L. Gądek. Pani Poseł poproszona o zabranie głosu w trakcie sesji powiedziała, że wielu wójtów i burmistrzów w jej okręgu wyborczym prosi ją o pomoc lub wsparcie. Wolbrom jest tu wyjątkiem. Czyżby było, aż tak dobrze, że żadne wsparcie nie jest potrzebne?

Na koniec interpelacji sesji Burmistrz odpowiadał na interpelacje. M. Ligenza interpelował w sprawie podjęcia przez urząd rozmów z dużym inwestorem, który być może byłby skłonny ulokować w Wolbromiu swoje zakłady. Radny S. Kołodziej w interpelacjach proponował m.in. złożenie wniosku o kolejnego "Orlika" przy Gimnazjum nr 2. Byłaby to swoista nagroda za wyniki nauczania szkoły, a także zwiększyłaby dostępność do tego obiektu. Obecnie bywa, że jest więcej chętnych niż wolnych terminów. Rady S. Kołodziej proponował także wydłużenie okresu funkcjonowania "Orlika". Proponował złożenie wniosku w programie "Animator". Burmistrz uznał, że na "Orlika" nie ma pieniędzy, ale jednocześnie obiecał, że do obecnego "Orlika" zostanie dosypany granulat o co także wnioskował radny Kołodziej. Interpelował także radny K. Pacia, ale na jego interpelacje Burmistrz zobowiązał się odpowiedzieć na piśmie. Radny S. Kołodziej apelował również o wykonanie brakującego odcinka chodnika między os. W..

Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej

Etap Małego Finału konkursu "Ojczyzna Polszczyzna", nad którym patronat objął prof. Jan Miodek. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Agnieszka Żurek z klasy pierwszej oraz Anna Pietrucha, Aleksandra Gwiazda i Agnieszka Torzewska z klasy trzeciej, które przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką naszej nauczycielki j. polskiego - p. Anny Tracz - Molasy. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!06.03.2012
Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia ubiegłego miesiąca w formie słów i obrazów w postaci naszego tradycyjnego już Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Lutowe wydanie biuletynu do zapoznania się w BIG po lewej stronie witryny.

Przypominamy, że w związku ze spotkaniem rodziców z nauczycielami, które ma miejsce w tym miesiącu 28 marca, nie ma konsultacji z nauczycielami podczas ich tradycyjnych dyżurów w ciągu tygodnia.


07.03.2012

Na apelu tematycznym dzisiejszego dnia obejrzeliśmy scenkę na temat Modlitwy Pańskiej (Ojcze nasz) i mieliśmy okazję posłuchać informacji na jej temat. Apel biblijny przygotowały dziewczyny po kierunkiem s.Katarzyny Słowik. Zdjęcia w.

Życie i przemyślenia

Też bardzo lubię), i Szymona Majewskiego a także, pamiętam jak wystąpiła u Ewy Drzyzgi w „Rozmowy w toku”. Można ją poznać, jaka jest naprawdę i co czuje. Nie jest sztuczna jak większość beznadziejnych gwiazd. To są po prostu moje odczucia i uważam ją za świetną kobietę i mam nadzieję, że się nigdy nie zmieni. 

 Ja podobnie jak Agnieszka, mam swoje zdanie, zawsze potrafię bronić swojej opinii. A przejmować się tym, co ludzi o mnie mówią przestałem w gimnazjum. Bo wiem, jaki jestem, wiem, za co można mnie lubić a na co nienawidzić. Ludzie, którzy mnie znają wiedzą, jaki jestem. Jestem wesołą i pogodną osobą nieraz z problemami. Potrafię też się nieźle kłócić i poprzeklinać. Mówią o mnie, że jestem duszą towarzystwa. Mówię to, co myślę, jestem szczery aż do bólu. Staram się być się optymistą mocno stąpającym po ziemi. I właśnie za takie cechy, jakie ja mam Agnieszkę bardzo cenię, przynajmniej wiem, że nie jestem jedyną taką osobą jak ja.

Pozdrawiam! 

Robert.

Polska - NRD - Niemcy - Świat

Zrobić określoną liczbę jednostek tych przedmiotów (5 godzin w klasach 5-9, z czego 2 w 8-9. Godzinę należy rozumieć jako godzina na tydzień przez dwa semestry), ale mogą wybrać które chcą. W tej ofercie gimnazja różnią się najbardziej między sobą. Na przykład Carl Schurz ma do wyboru głównie przedmioty muzyczno-artystyczne (z naciskiem na kontrabas, jej, tego tylko mi brakuje żeby w pokoju dziecka stał jeszcze kontrabas), za to Schiller ma na przykład dodatkowe zajęcia z matematyki. Oceny z przedmiotów do wyboru są tylko pozytywne, ale kurs może nie zostać zaliczony i trzeba wtedy swoje godziny wyrobić w następnym roku.

Dodatkowo gimnazjum oferuje zajęcia nadobowiązkowe, odpowiadające z grubsza naszym kółkom zainteresowań, zwane Arbeitsgemeinschaft - AG. Spektrum jest bardzo duże i znowu w każdej szkole inne. Może to być jakiś sport (na przykład tenis, wioślarstwo albo żonglowanie), coś artystycznego (chór, fotografia, jakiś instrument) albo naukowego.

Każde gimnazjum wymyśla sobie własny układ godzin lekcyjnych. Już chyba nigdzie nie ma klasycznego układu z 45-minutowa lekcją a potem przerwą, większość gimnazjów przyjęła system z podwójnymi godzinami - czyli po 90 minut, w razie potrzeby w nielicznych wypadkach dzielonymi na pół. Ale znowu w Carl.

trzcina.myslaca

Systemu – chodziłem do tworu zwanego gimnazjum. Nie powiem, żeby robiło mi to jakąkolwiek różnice. Ot kolejny etap edukacji i tyle. Na owe czasy po prostu było mi to obojętne.

Aktualnie systemowi 6+3+3 mało kto szczędzi krytyki. Powodów jest wiele:

  • wyrywa młode, dorastające osoby z ustanego środowiska i wrzuca je w nową sytuację społeczną – co daje idealną okazję do testowania wytrzymałości tego środowiska na nowe wymysły,
  • daje dzieci pod opiekę nauczycielom, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z tymi konkretnie osobami – w systemie 8+3 nauczyciele wiedzieli czego się mogą spodziewać gdyż uczyli dzieci dłużej, tutaj wychowawcy w gimnazjum uczą się dzieci niejako na nowo,
  • padły również zarzuty programowe – które mają dużo racji – odnośnie powielania programu w gimnazjum i liceum z niewielkimi poszerzeniami, gdzie w obydwu szkołach co podkreślono nauka trwa de facto 2 lata, a trzeci rok jest rokiem powtórki i uczenia się do testów.

Z badań wynika, że 56% rodziców chce likwidacji gimnazjum na rzecz dawnego systemu edukacji. wielokrotnie jednak słyszałem opinię, że Gimnazja zbyt wiele kosztowały – włożono w (błędny) system zbyt wiele środków, by teraz się z niego wycofano. Zatem błąd będzie zmuszony trwać dalej…

Osobiście uważam gimnazja za.

Gimnazjum nr 1

..::: {KSYWKA}-GORILLAZ BLOG :::...

Wakacji!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
2004-06-25 22:19:45 skomentuj (0)


Uuuuuuuuuu Baby!!
Dostałam się Do LO nr 26 czyli do...Anina!! Zajebiście bo jestem z Anką w klasie!! I tam jest od huja skate'ów!! Sami wypasieni kolesie!! Poprostu zapowiada się edukacja w komfortowych warunkach i.Widywać to chodzenie z kimś do klasy daje wiele więcej kontaktu niż np.spotkanie w kinie czy na kręglach. ale cóż-widocznie tak miało być...
Narqa :)
2004-06-17 19:30:02 skomentuj (1)
Elllo!!
Są już wakacje. Niby się z tego sieszę ,ale z drugiej strony....żal mi rozstawać się z moim gimnazjum i zajefajną klasą!! Lata spędzone w tej szkole to same dobre i pozytywne wspomnienia!! Poprostu wyczes!! dziś płakali wszyscy-bez wyjątku!! Nawet Michał(twardziel) uległ!!.

matjas.blog

Byly biale, roznej wielkosci...ale zeby od razu mnie biedaka malzenstwem? no wojsko bym zrozumial..ale to? I jak tu zyc , jak nawet strach chorowac?
P.S. w senniku urzeklo mnie to:

Mocz : Ujawnianie emocji, uczuć, lekceważenie i pogarda... no comment:P

I jak nowy blog? jakos jest taki bardziej adekwatny chyba...;P aha i podawajcie mi na gg swoje nr komorkowe bo musialem skasowac kasiazke adresowa;<skomentuj (7)

Imrpoeza w miedzygnojach... ulalal, cos czujez e mi sei to zapalenim pluc skonczy;)


skomentuj (5)


Stare baby a do tego czlonkinie AA...A;P 2004-02-14 11:05:22


Wszystkeiog najlepszegoz okazji walentynek;D Niech slodkei misie i lukrowane serduszka zasypia was os stop do glow...fuj... idziemy siez.Dobilsmy do montera byly Walnetynki;D bilansik? zaraz, zaraz 6 karteczek;D 6, slownie szesciu ludziow;> mysli o mnie czule... sie wzruszylem, noja rozumiem ze to liceum i liczby karteczke z gimnazjum(no grubo 20) jzu preminely, ale.. cos sie slabo staracie;P Ja w tmy roczku nie wysylalem kartek.. posatnowilm nie robic z walentynek swieta przyjazni.. skoro nie czuje trawaicej.

hatojetomahojadehijohoj:P - Onet.pl Blog

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
rrrrruda(treść i ilustracje);
 


 

Na Asi K. 18 było zajebiście!!! Wytańczyłam się konkretnie:D-mam nadzieję, że prezent od nas praktykowałaś już w całości:D:D

A za 40 dni moja 18!!!!!!:D czaisz??!! będę chodziła do tych wszystkich barów, w których proszą nas zawsze o dowód i machała im przed nosem!!:D "gimnazjum?!!";/;/ -do tej pani pójdę w pierwszej kolejności:D

A zdjęcie z moją Kasią nad jeziorem:D, bo.

Gimnazjum nr 3

So change your mind and say you`re mine.

Idzie mi dobrze :) Trzeba tylko znaleźć do tego właściwe podejście...

Ogół

Mój Cieć wraca juz w niedziele :) mamy jeszcze 3 tygodnie Martynka :* :)) Tipa chciała mnie zabić na koniu ;D ale jeszcze żyje :) wokół wszystko się kręci a ja chyba na chwilę stanęłam w miejscu...nie ma to jak Tkb ;)))
Ja dalej
stoję w miejscu...ale naładowałam baterie na te kolejne
10 miesięcy ;]] Kurde.. z jednej
strony to smutno mi, że
1 września nie wejde do
sali nr 59 nie siąde
w trzeciej ławce pod ścianą,
nie zobacze tych przypałów
& nie posłucham znanej już
na pamięć, gadki naszego wychowawcy...ale z drugiej
strony chce czegoś nowego,
innego & chyba bardziej dojrzałego
niż gimnazjum [ale to nie
zmienia tego, że i tak zawsze bede dzieckiem;].
Ciągnie mnie teraz do nowości & zmian-dobrych mam nadzieje ;]] Te wakacje były
takie.

blog o wszystkim po trochu:)

Cały czas siedze na Necie i słucham radia internetowego (www.hades.4.pl). Gadam na gg, ale tez nie ma z kim gadać kazdy taki znudzony ze nia ma tematów:/
(Mój nr gg to:2364312 piszcie). Nom ale nie bede zanudzać was moimi poglądami na temat niedzieli. Dziś mozna powiedziec ze jest szcześliwy dzien dla Damiana. Podniosłam go troche na.Ale wiem jedno ze nie załuje ani jednej minuty spedzonej z nim!!!!!!!!!    I NIECH TO DO NIEGO DOTRZE !!!!!!!! Matko tak chciałabym mieć takiego chłopaka na dłużej niz 3 dni:(:( To było wspaniałe ale chyba juz sie nie powtórzy:(:(:(:( Czego okopnie załuje:( Mam nadzieje ze po tej notcve zaczniecie badziej komentowac moij blog i nareszcie.Komentować
=>Mam nadzieje ze nikogo nie pominęłam:)

Może teraz wam sie opisze bo jakos tak zapomniałam:)
Jestem: Wysoką(173cm), szatynką, chodzącą do I klasy gimnazjum. Oczywiście pech mnie nie opusza. na początku trafiła mi sioe ofiara losu za wychowawcę. Potem nieszczęśliwie zakochałam sie w koledze z klasy. Mam najgorszych/ Najbardziej.