O czym chcesz poczytać na blogach?

Gimnastyka korekcyjna

AkumulatoR - trochę zakurzony aczkolwiek nadal sprawny

2002-05-23 00:34:02
skomentuj (3)


One look in her lusting eyes, Savage fear in you will rise
Dawno juz nic mi sie nie przysnilo cobym na tyle dobrze zapamietal aby to gdzies zapisac. Dodam tylko ze jako dziecko mialem problemy z wada postawy i matka ciagnela mnie po lekarzach i zapisywala na jakies gimnastyki korekcyjne etc. W tym dzisiejszym snie przenioslem sie wlasnie do tamtych czasow. Bylem z matka w jakiejs przychodni czy klinice czy cos takiego no i zapisala mnie do jakiegos lekarza co prowadzil gimnastyke korekcyjna. W calej tej jego sali gimnastycznej bylo juz pare osob. Doktor podszedl do mnie wskazal na wiszacy pod sciana drazek i polecil zrobic jakies kosmiczne cwiczenie po czym poszedl zajac sie innymi. Ja tylko popatrzylem na ten drazek i juz oczami wyobrazni widzialem jak spadam z niego na glowe i lamie sobie kark wiec podziekowalem za takie cwiczenie.

codziennik - Mama Dwojga

Wczoraj byliśmy w końcu ze starszakiem na bilansie 6-latka. I tak młody waży 24kg i ma 124cm wzrostu, czyli siedzi wysoko na siatce centylowej;-) Wzrok i słuch dobry, choć co do jego słuchu to często mam wątpliwości, zwłaszcza gdy po raz dziesiąty wołam i proszę... Generalnie syn zdrowy, tylko stopy wymagają gimnastyki korekcyjnej, bo trochę płasko-koślawe :(

A poza tym coś z moim samopoczuciem nie za dobrze... To się chyba nazywa  jesienne przygnębienie... Za oknem szaruga, na.

Wyraził chęć, więc stwierdziliśmy, że fajnie by było, aby poćwiczył sobie z dziećmi na sali gimnastycznej. Jednak moje dziecko już nastęnego dnia zaczęło zmieniać zdanie, zaczęły się nieustanne pytania, czy będą dzieci z jego zerówki, a czy to a czy tamto, itd. No i wczoraj rano mój Starszak cały zestresowany faktem, że bedzie ta gimnastyka, oznajmił mi, że boli go głowa, gardło i jest mu niedobrze, a w związku z tym nie pójdzie do szkoły... No kurcze, jakby tego było mało, pobiegł do toalety i zwymiotował całe śniadanie :( Zdenerwowałam się strasznie, aż na niego nakrzyczałam, potem jednak zaczęłiśmy o tym rozmawiać i suma sumarum zawiozłam go do szkoły. Nie.

"Deszczowy chłopiec" - historia Jędrka - chłopca chorego na autyzm

    Nie wydawał się zmęczony. Bardzo lubi wychodzić z domu na wszelkie zajęcia (nawet jeśli nie zawsze na nich chętnie pracuje).
  • Ostatnio Jędrek to człowiek demolka. Wszystko musi być porozrzucane. I nie tylko w domu, ale i w przedszkolu i na treningu słuchowym. Cóż, mam tylko nadzieję, że mu to przejdzie.
  • Spotkałam panią od gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu. Powiedziała mi, że Jędrek zrobił ogromne postępy, że reaguje, słucha się. Tego dnia był na gimnastyce sam, bez pani Agnieszki, więc tym milej coś takiego usłyszeć.
Tak że u Jędrka powoli do przodu. My za to potrzebujemy dużo pozytywnej energii. Chyba pojadę do szeptuchy;)

Sebastian Piotr B. Story

Stosowanie języka obcego za rzecz wewnątrzprzedszkolną, a poza jego murami jakby nieprzyzwoitą. W każdym razie zwykle mój angielski zbywa słowami: „nie mów tak, bo to jest brzydkie”. (Uwielbiam jak to mówi!)

Hitem jest zaś gimnastyka korekcyjna. Gdy myślimy, że już smacznie śpi w swoim pokoju, on czasem zamiast tego zrzuca poduszki, kołdrę itp. na podłogę i robi swoją własną korekcyjną. Ostatnio wczoraj.

A w niedzielę znów jeździł na kucu (tak jak w kwietniu w.

Powierniczek - bloog.pl

Mimo, że samopoczucie i fizyczność mi w ostatnim tygodniu szwankowała, to siętrochę "odnowiłam" po zimie. Miałam w planach spotkanie (które z przyczyn losowych nie doszło do skutku), więc wykorzystałam nakupione wcześniej kupony grupona. Zaczęłam od gimnastyki korekcyjnej. I dobrze mi to zrobiło, przestała mnie boleć głowa, która ćmiła mi od 3 dni. Na drugi dzień był nowy i nieznany peeling kawitacyjny, nieszczególnie przyjemny, ale też nie jakiś niemożliwy: oczyszczanie cery pradem, jakby ktos "grabił" mi twarz małymi grabkami. Potem oczywiście masaż, tymi ultradźwiekami (przyjemne.