O czym chcesz poczytać na blogach?

Giełda rolna

blogrolniczy

27 mar

Z Internetem za pan brat drogi rolniku

W dobie Internetu wstyd się przyznać do nieznajomości.

W przekonaniu, że Internet musi na stałe zagościć w domach rolników.

Ostatnimi czasy powstało wiele stron o rolniczej tematyce, które zostały dedykowane sadownikom, rolnikom, hodowcom itd. Największym powodzeniem cieszą się jednak giełdy rolnicze, które swoje tradycyjne miejsce zmieniły na to wirtualne. Według danych statystycznych do regularnego odwiedzania stron internetowych przyznaje się około 60 % rolników. Ten odsetek stale rośnie. Sieć daje wiele możliwości, a dzięki swojej.

Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza

Systemu panującego w naszym kraju. Jest nią "przymus wydawania pieniędzy" przed 31 grudnia. Wiadomo - zabudżetowane pieniądze trzeba wydać do końca roku. Potem "przepadają" i trzeba realizować nowy budżet. Tak więc pod koniec roku zaczyna się giełda pomysłów - co, jak, gdzie kupić. Niekoniecznie zakupy są obiektywnie potrzebne, ale z całą pewnością trzeba je zrobić. Żeby budżetowe pieniądze nie przepadły.

Mechanizm dotyczy nie tylko MSW, ale wszystkiego co budżetowe. Kilka lat.

Nie chciał zlikwidować. Bo jej konstrukcja była jednak wyjątkowa.

Czemu? Bo wyrastała ponad Polskę-branżową. W naszym kraju mamy taki polityczny obyczaj, że np. komisję i resort zdrowia opanowują głównie lekarze, odpowiednio komisje i resort rolnictwa - wielcy producenci rolni i rolnicy. To samo dotyczyło każdej kolejnej komisji branżowej. Każdy "pilnował swego". Na pierwszy rzut oka - wydaje się, że to dobrze. Ludzie znający realia danej sfery życia zajmowali się jej reformowaniem,.

gut.blog

Przez Skarb Państwa części 41-proc. pakietu akcji Polskiej Miedzi.
 

A czegoś się Panowie górnicy  spodziewali  , że właściciel akcji będzie Panów pytał czy może je sprzedać ???

Fajnie by wyglądała nasza giełda ,gdyby do maklera należałoby  dostarczyć zgodę współmałżonka, rodziców i pełnoletnich dzieci na zbycie posiadanych akcji...
 

Żeby za bardzo nie historyczyć to przypomnę prywatyzację TP SA... Analitycy wycenili.

Konsumpcja na rynku wewnętrznym..
Ostatnie 4 miesiące br. to   dodatkowe  pogłębienie kryzysu zatrudnienia o nowych 300 tys.ludzi mających dotychczas zatrudnienie - sezonowe - w handlu i usługach , w leśnictwie , ogrodnictwie i rolnictwie....

   Mam więc pytanie do rządzących , szczególnie do Pana Pawlaka , czy nadal będzie wciskał nam KIT o dobrej kondycji polskiej gospodarki ???
I drugie pytanie do Niego...  Jak długo.

drogasocjalizmu.blog


Gdy w danym kraju wskaźniki bezrobocia rosną, giełda nie wykazuje najmniejszych przejawów lęku, nie mówiąc nawet o panice; na wiadomość, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż zatrudnienie nie będzie wzrastać, giełda reaguje entuzjastycznie.
[...] Wartość udziałów w gigantycznym konglomeracie AT&T wzrosła dramatycznie tego samego dnia, gdy jego menedżerowie ogłosili likwidację 40 000 miejsc pracy - zjawisko to powtarza się niemal codziennie na.
Tracą szanse na należytą opiekę zdrowotną w wyniku cięć w wydatkach publicznych z racji takiej a nie innej polityki ekonomicznej i socjalnej ("oszczędne państwo"), kiedy coraz więcej ludzi choruje na raka wskutek polityki rolnej dopuszczającej chemizowaną żywność oraz polityki transportowej zorientowanej na maksymalne zyski przemysłu (i handlu) motoryzacyjnego - słowem, kiedy pieniądz jest dla polskich (i zagranicznych) elit ważniejszy niż ludzkie życie, na które.