O czym chcesz poczytać na blogach?

Gideon

Charmed - Onet.pl Blog

Normalnego świata, i wtedy za pomocą Potrójnej Mocy unicestwić Gideona. Barbas sprawia, że Piper widzi, jak jej siostry giną z rąk Starszyzny, bo niesłusznie oskarżyły Gideona. Aby temu zapobiec Piper wypowiada zaklęcie, które sprawia, że Phoebe i Paige również staj± się częścią zmienionego świata i nie pamiętają co się wydarzyło. Teraz tylko Leo i Chris mogą uratować sytuację... Phoebe i Paige postanawiają spędzić cały dzień z Piper. Tymczasem do Chrisa przychodzi Darryl, aby ukarać go za to, że zły Chris go pobił. Chris używa na nim swojej mocy. Nie wie, że czeka go za to najokrutniejsza kara... Gideon mówi Barbasowi, że przechodzą do kolejnej fazy planu. Muszą wyeliminować Leo, ponieważ on tylko pozostał im na przeszkodzie... Leo przychodzi do szpitala. Okazuje się, że tuż przed porodem Piper pojawiły się jakieś komplikacje. Barbas sprawia, że Leo widzi złego Wyatta z przyszłości. W tym samym czasie Gideon atakuje Chrisa, którego ciężko rani nożem, poczym porywa Wyatta... Chris wzywa ojca na pomoc. Leo przyorbowuje się i próbuje uleczyć Chrisa, ale nie udaje mu się to. Postanawia jak najszybciej odczarować siostry. Przeorbowuje się do szpitala i mówi im, co się stało. To sprawia, że zaklęcie.

Czarodziejki_charmed - Onet.pl Blog

Okazuje się, że tuż przed porodem Piper pojawiły się jakieś komplikacje. Barbas sprawia, że Leo widzi złego Wyatt’a z przyszłości. W tym samym czasie Gideon atakuje Chrisa, którego ciężko rani nożem, poczym porywa Wyatt’a... Chris wzywa ojca na pomoc. Leo przyorbowuje się i próbuje uleczyć Chrisa, ale nie udaje mu się to. Postanawia jak najszybciej odczarować siostry. Przeorbowuje się do szpitala i mówi im, co się stało. To sprawia, że zaklęcie przestaje działać na Phoebe i Paige. Postanawiają tak, że Phoebe zostanie w szpitalu, Paige pójdzie do Chrisa, a Leo zejdzie do Podziemi, aby znaleźć Gideona i Wyatt’a. Tymczasem Gideon i Barbas chcą zabić małego, ale on ciągle się broni używając swojej magii. Paige wraca do domu i zastaje tam grupę antyterrorystyczną z inspektor Sheridan na czele. Przyszli po Chrisa. Paige nie ma wyboru i zaprowadza ich do niego, ale okazuje się, że jest on umierający i policja wychodzi. Paige wzywa Leo, który znowu próbuje uzdrowić Chris’a. Niestety nie udaje mu się to i Chris umiera w jego ramionach... Leo wpada w furię. Nie liczy się dla niego nic, tylko zemsta na Gideonie. Paige każe mu myśleć logicznie. Jeśli uda im się pokonać Gideona, to zmienią przyszłość..

charmed-photo - Onet.pl Blog

Ich do domu, gdzie Paige zauważa drzwi w ścianie, których wcześniej nie było. Nagle się otwierają i wybiega z nich mężczyzna. Za nim wyjeżdża bezgłowy jeździec odrąbuje mu głowę, po czym wraca za drzwi. Okazuje się, że głowa nadal żyje. Twierdzi, że nazywa się Sigmunt i jest nauczycielem w Szkole Magii. Siostry wzywają Leo. Piper ma do niego pretensje, że przez tyle lat nie powiedział jej, że istnieje coś takiego jak Szkoła Magii. Leo chce przekonać ją, aby umieścić tam Wyatt`a. Ona nie zgadzasię, gdyż wolałaby mieć jak najbardziej normalne życie. Dawny nauczyciel Leo i dyrektor Szkoły Magii, Gideon wzywa na pomoc czarodziejki. Prosi siostry, aby odkryły, kto wypowiedział zaklęcie mroku nad szkołą i sprowadził bezgłowego jeźdźca, który teraz skraca nauczycieli o głowę. Paige postanawia zastąpić jednego z nauczycieli.Niestety młodzież okazuje się być dosyć niesforna.Tymczasem Phoebe zauważa tajemniczego wilka i podąża za nim. Zwierzę doprowadza ją do Enoli młodej uczennicy szamanki. Dziewczyna mówi jej,że zwierzę przyprowadziło ją tu z pewnego powodu. Postanawia zabrać ją w podróż przez wizje. Daje jej specjalny eliksir, który wzmacnia  jej moc. Gdy Phoebe dostaje wizji okazuje się, że.

♥♥♥Charmed i ja♥♥♥ - Onet.pl Blog

Morderstwa poprzedniego wieczoru. Siostry idą na komisariat, ale okazuje się, że nawet sam Darryl nie pamięta co się wydarzyło i myśli, że on jest winny morderstwa. Siostry dowiadują się, że to przez inspektor Sheridan Darryl jest w takiej sytuacji i idą z nia porozmawiać. Ona pokazuje im taśmę, na której Darryl postrzela mężczyznę z poprzedniego wieczora. Siostry domyślają się, że to robota Czyścicieli, którzy zapobiegają zdemaskowaniu magii. Zwabiają ich do siebie, ale po ostatnim razie Czyściciele nie chcą pomóc siostrom. Phoebe i Paige orbują się do Szkoły Magii, aby porozmawiać na ten temat z Gideonem. Przy okazji o wszystkim dowiaduje się Piper. Siostry nie chcą, aby się tym denerwowała ze względu na ciążę. Obiecują, że same sobie dadza z tym radę. Siostry nalegają, aby Gideon coś zrobił, bo nie moga tak zostawić przyjaciela. Gideon wzywa Radę Demonów i Starszyzny, którzy pełnią nadzór nad magia, aby siostry mogły ich przekonać, że Darryl powinien zostać uwolniony. Phoebe i Paige zostają przeniesione na magiczna salę sądową. Rada zezwala na nieobecność Piper ze względu na jej ciążę. Okazuje się, że ich oskarżycielem będzie Barbas, demon strachu, którego siostry w przeszłości.

Blog jessica170297

Się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Błękit szafiru


Błękit Szafiru to już drugi tom Trylogii czasu. Gwendolyn i Gideon zapatrzeni w siebie wrócili właśnie z początku XX wieku. Ale sprawy tylko się skomplikowały. Czy Strażnicy mają rację uznając Lucy i Paula za przestępców, czy też może mylą się w swej wierności Hrabiemu de Saint Germain? Gwendolyn jako jedyna zdaje się mieć wątpliwości. Uczucia Gideona do Gwen wystawione zostają na najpoważniejszą próbę… Podróże w czasie, niebezpieczeństwa, miłość… Trylogia czasu cię pochłonie. Czerwień Rubinu jest już dostępna. Błękit Szafiru trzymasz w dłoni.

cafemrok blog

Się. Jeszcze na początku, nieświadomy niczego czytelnik daje się wciągnąć w wir wydarzeń. Jednak kolejne opisy tego samego (zwłaszcza już w Wenecji) są dość nużące. Zupełnie inną sprawą jest fakt, iż Masterton świetnie przedstawił klimat Londynu, Sztokholmu oraz Wenecji. Dzięki sprawnie wykonanym opisom oddał całkowicie magię tych miast. Mogę potwierdzić ich piękno, zwłaszcza, że byłem w dwóch z nich.

Kolejną wadą powieści jest, tradycyjnie, zakończenie. Nie rozwija ono wszystkich wątków i irytuje lakonicznością. Przykład? Bardzo proszę: Kate zapewniała Gideona, że nie może wyjaśnić mu, dlaczego widzi on obrazy, których inni nie dostrzegają. Na końcu bohaterka nie przedstawia wiarygodnego wytłumaczenia powodu swojego zachowania. Po przeczytaniu ostatniego zdania stwierdziłem także brak wyjaśnienia sprawy tajemniczego chłopca, który jest ciągnięty przez dwóch mężczyzn po Londynie i Wenecji.
Podsumowując, Graham Masterton nie daje powodu do zachwytu. Mimo wszystko powieść czytało się bardzo przyjemnie. Jak zwykle zaopatrzona w przyjazną narrację, spontaniczne dialogi i niebanalny humor. Brakuje niestety konsekwencji w rozwijaniu.